Anmälda till Gävle Adventslopp 2022 Avancerad sök

Lilla Adventsloppet

Startnummer Namn Klubb Klass Ort
0 Alice Nordström
75 Nora Åstrand Berg
74 Algot Hallberg Bursjö
73 Vide Blomberg
72 Juni Bergkvist
71 Måns Andersen
69 Lynette Thollén
70 Alicia Thollén
68 Dante Furlani Green
66 Olof Suvanen
67 Axel Suvanen
64 Oskar Sisell Gävle OK
65 Cornelia Sisell Gävle OK
63 Gustav Buhre Estuna IF
61 Nils Elvelind Gävle
62 Klara Elvelind Gävle
59 Tyra Wallner
60 Tage Wallner
58 Brandon Hultman Quintanilla
56 Liv Hedberg Valbo
57 Love Hedberg Valbo
54 Emil Rehn
55 Elli Rehn Gävle
52 Oliver Årbrink GÄVLE
53 Oskar Årbrink
51 Minelle Bönström GÄVLE
50 Carl Steineck

5 km

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Maria Bergh Runacademy IF Damer Kvinna Gävle 1971
Axel Hejdenberg Gävle Orienteringsklubb Gävle OK Herrar Man 2005
Love Forsslund Gävle OK Herrar Man 2010
Martin Eriksson Herrar Man 1996
Nadine Lindgren Wall Ockelbo SK Damer Kvinna 1976
Louise Bergfeldt Mora CK Damer Kvinna 1987
Daniel Thollén Herrar Man 1991
Sofie Högberg Hemlingby LK Damer Kvinna 1981
Matilda Thornberg Gefle Performence center Damer Kvinna 1991
Stefan Westrin Frilansbyråns atletiska Herrar Man 1977
Inga-Lill Schrevelius Hemlingby LK Damer Kvinna 1952
Pär Månsson Herrar Man 1959
Stina Dufva Damer Kvinna 1994
Annie Lavigne Gävle OK Damer Kvinna 2010
Göran Lindqvist Hemlingby LK Herrar Man 1957
Abdelfath Yassin Spårvägen FK Herrar Man 1995
My Offrell Gävle OK Damer Kvinna 2010
Helena Mägi LK Roslagen Damer Kvinna 1980
Jonas Pettersson Gävle Herrar Man 1985
Fanny Arvendal Runacademy Damer Kvinna 1991
Peter Lang Hamrånge MK Herrar Man 1963
Yvonne Holmqvist Damer Kvinna 1944
Ida Sauvêtre Damer Kvinna 2005
Anders Björklund Pinebayrunner Herrar Man 1965
Annika Larsson Damer Kvinna 1972
Anders Hallberg Hemlingby LK Herrar Man 1981
Lina Blackmon Run Academy Damer Kvinna 1974
Matilda Åkerblom Runacademy IF Damer Kvinna 1979
Camilla Ekström Runacademy IF Damer Kvinna 1977
Sara Hultman Damer Kvinna 1989
Linnea Lundström Damer Kvinna 1991
Joakim Thelin Upsala IF Herrar Man 1987
Neo Borg Gävle OK Herrar Man 2010
Jenny Borg Gävle OK Damer Kvinna 1978
Sara Björklund Hemlingby lk Damer Kvinna 1972
Peter Larsson Runacademy IF Herrar Man 1966
Karin Österberg Runacademy Damer Kvinna 1980
Karin Enqvist Grogghaggornas löparklubb Damer Kvinna 1989
Karol Drews Herrar Man 1972
Louise Backström Ljusdals running club Damer Kvinna 1974
Ingrid Elofsson Damer Kvinna 1961
Margareta Rainer Damer Kvinna 1949
Malin Östblom Gävle RLK Damer Kvinna 1986
Anton Rosén Simonsson Herrar Man 1989
Stefan Hedström Corredores Herrar Man 1968
Sofia Steineck Damer Kvinna 1990

10 km

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Ossian Kaufeldt KKRC Herrar Man 1990
Alva Malmsten Nilsson Upsala IF Damer Kvinna 2003
Elvira Silver Gävle ok Damer Kvinna 2000
Niklas Persson Ströbrö trailrunners Herrar 1989
David Peterson Gävle Symfoniorkester Herrar Man 1974
Annamia Larsson Gävle Symfoniorkester Damer Kvinna 1980
Göran Cassel Yxlö IF Herrar Man 1966
Monica Nilsson Yxlö IF Damer Kvinna 1966
Linda Juntunen Lindberg Damer Kvinna 1985
Madelene Höglund Team Walle SK Damer Kvinna 1992
Stefan Bergwall Herrar Man 1987
Jennifer Lindblom Gefle performance Center Gefle performance center Damer Kvinna 1993
Wiktor Elggren Herrar Man 2000
Nebiu Assefa Ähh Herrar Man 1988
Cornelia Ivarsson OK Hammaren Damer Kvinna 2002
Karolina Sydner Damer Kvinna 1982
Marie Wigg Runacademy Damer Kvinna 1969
Johan Gille Herrar Man 1989
Ida Gille Runacademy IF Damer Kvinna 1990
André Norman Herrar Man 1982
Sara Perman Gefle performance center Damer Kvinna 1990
Kicki Svedvall Storviks IF Damer Kvinna 1972
Mattias Olsson Storviks IF Herrar Man 1978
Johan Stone Herrar Man 2000
Ulrika Sjölund Gävle OK Damer Kvinna 1967
Christer Rehn Herrar 1957
Richard Suvanen Herrar Man 1985
Liselotte Hellsten Spårvägen FK Damer Kvinna 1986
Jonathan Sjölund Herrar Man 1992
Martin Lidberg Gävle Herrar Man 1964
Lars Larsson Friskis & Svettis IF Herrar Man 1966
Jonatan Alvaeus Upsala IF Herrar Man 1990
Beatrice Molin Damer Kvinna 1983
Pascal Sauvêtre Herrar Man 1977
Anna Huhta Fastighetssnabben Fastighetssnabben Damer Kvinna 1990
Henrik Åström Fastighetssnabben Fastighetssnabben Herrar Man 1985
Sebastian Enterfeldt Fastighetssnabben Fastighetssnabben Herrar Man 1988
Daniel Moström Fastighetssnabben Fastighetssnabben Herrar Man 1986
Mikael Persson Hemlingby LK Herrar Man 1971
Rebecca Hultman Damer Kvinna 1995
Mattias Lindström YouDrive Herrar Man 1972
Johnny Landberg YouDrive Herrar Man 1976
Matthias Lindberg Gävle Herrar Man 1984
Lundqvist Anton Audi Gävle Audi Gävle Herrar Man 1995
Christoffer Landberg Fem visp Gävle LK Herrar Man 1988
Martina Kouri Damer Kvinna 1991
Simon Bursjö Hemlingby LK Herrar Man 1990
Mathias Rehn Herrar 1984
Lovisa Skoghammar Öregrunds IK Damer Kvinna 1989
Roland Didriksson Didriksson Runners Herrar Man 1960
Linus Hedberg Runacademy Herrar Man 1988
Magnus Arvidsson Herrar Man 1979
Jimmy Öhman Gefle IF Herrar Man 2001
Ruth Segai Damer Kvinna 1983
Mattias Didriksson Didriksson Runners Herrar Man 1988
Tina Hedberg SMP Parts Damer Kvinna 1997
Mia Karlsson Damer Kvinna 1978
Adrian Kaufeldt KKRC Herrar Man 1993
Daniel Hedqvist Gävle RLK Herrar Man 1986
Robert Ehrin Runacademy IF Herrar Man 1985
Anders Svensson Runcademy IF Herrar Man 1971
Tommy Lindström Herrar Man 1985
Andreas Parling Herrar Man 1997
Staffan Mälstam Herrar Man 1981
Malin Bönström Friskis&Svettis Damer Kvinna 1991
Mikael Öberg Herrar Man 1992
Christer Andersson Årsunda if Man 1964