Anmälda till Sävedalsloppet 2021 Avancerad sök

Sävedalsloppet

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sävedalsloppet 10 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
839 Ulf Herge Sävedalen M35 Man Sävedalen 1982
838 Andreas Fransson M50 Man Göteborg 1972
837 Robert Nyman Sol Tranås M40 Man Göteborg 1981
836 Jonatan Redvik Redvik running Redvik running M45 Man Kullavik 1972
835 Malin Dahlberg K35 Kvinna Göteborg 1982
834 Robert Melin Alingsås IF M45 Man Alingsås 1976
833 Monika Forsberg Runacademy IF K55 Kvinna Sävedalen 1965
832 Mikael Lipschütz Hälle IF M45 Man Mölndal 1974
831 Linus Hultegård Sävedalens AIK M elit Man Göteborg 1990
830 Oscar Berg Brukspôjkera M35 Man Göteborg 1993
829 Anders Magnusson M40 Man Sävedalen 1979
828 Kai Karjalainen Sävedalens AIK M40 Man Partille 1980
827 Robert Lindell M50 Man Mölnlycke 1971
826 Sofia Birgersson K45 Kvinna Göteborg 1976
825 Thane Connolly M40 Man Göteborg 1977
824 Erik Wallin Sävedalen M40 Man Sävedalen 1977
823 Johan Karlsson Ingen M35 Man Sävedalen 1986
822 Jonatan Fridolfsson Sävedalens AIK M elit Man Göteborg 1992
820 Habib Wantate Team Clean Homes M55 Man Angered 1965
821 Esther-Doreen Kiwanuka Wantate Team Clean Homes K50 Kvinna Angered 1967
819 Lennart Bengtsson Majornas IK M60 Man Åsa 1961
816 Pontus Svenheimer Cederleuf & Svenheimer M40 Man Sävedalen 1980
817 Anna Pennbrant Cederleuf & Svenheimer K45 Kvinna Sävedalen 1975
818 Cecilia Johansson Cederleuf & Svenheimer K50 Kvinna Sävedalen 1971
815 Lisa Holdenmark K40 Kvinna Sävedalen 1980
814 Lars Thorén Sävedalens AIK M40 Man Öjersjö 1978
813 Anton Rosdahl Sävedalens AIK M senior Man Göteborg 1991
812 Olof Hegggemann SAIK M35 Man Göteborg 1986
811 Fredrik Hjortbäck Göteborg M45 Man Göteborg 1974
810 Ulrika Hjortbäck Göteborg K45 Kvinna Göteborg 1973
809 Malin Strand Sävedalens AIK K elit Kvinna Göteborg 1993
808 Vera Schultz K senior Kvinna Stenkullen 1994
806 Håkan Johansson M50 Man Kungsbacka 1967
807 Johanna Johansson IF Rigor K50 Kvinna Kungsbacka 1971
805 Markus Wikström Solvikingarna M45 Man Sävedalen 1974
804 Martin Klasson Ulricehamns Triathleter M35 Man Ulricehamn 1982
802 Valentin Fhager M45 Man Sävedalen 1975
801 Per Tillenius Sävedalen M50 Man Sävedalen 1970
800 Mikael bellander UNSC M40 Man Sävedalen 1979
799 Johan Lång Sävedalens AIK M50 Man Göteborg 1970
797 Celia Höglund Fk Herkules Highlanders K senior Kvinna Mölndal 2010
798 Kina Höglund Fk Herkules Highlanders K45 Kvinna Mölndal 1976
796 August Olofsson LERUM M senior Man Lerum 1994
795 Ingela Berrum Solvikingarna K55 Kvinna Sävedalen 1963
794 Fredrik Johansson M35 Man Stenungsund 1985
793 Bengt Dahlberg Solvikingarna M70 Man GÖTEBORG 1949
792 Charles ?? Blomstrand ?? IF KVILLE M45 Man Göteborg 1975
791 Martin Johnsson Mölndal M55 Man Mölndal 1965
790 Martin Johnsson ISS Facility Services M55 Man Mölndal 1965
789 Per Rosén IK Uven M elit Man Mölndal 1980
788 Martin Henricson Ulricehamns IF M elit Man HÖKERUM 1981
787 Magnus Hultquist Sävedalens AIK M40 Man Sävedalen 1978
786 Kenneth Örtendahl Göteborg M60 Man Göteborg 1959
785 Thor Wahlberg Solvikingarna M60 Man Sävedalen 1958
784 Ulla Löfqvist Hälla IK K55 Kvinna Göteborg 1962
782 Marcus Spetz Sävedalen M35 Man Sävedalen 1985
783 Anna-Stina Spetz Sävedalen K senior Kvinna Sävedalen 1987
781 Albin Loeb M senior Man Malmö 1993
780 Robert Wikblad Uddevalla SK M45 Man Uddevalla 1974
779 Martin Nässert M senior Man Stockholm 1993
778 Eric Bergstrand M senior Man Onsala 1992
776 Michael Frisk M45 Man Uppsala 1973
777 Malin Tillenius Frisk K45 Kvinna Uppsala 1975
775 Johan Andrén M50 Man Partille 1971
774 Karl Petersson SAIK M elit Man Göteborg 2004
773 Fredrik Andersson M40 Man Halmstad 1979
772 Karin Andersson K45 Kvinna Göteborg 1975
803 Greta Halldén K elit Kvinna Borlänge 2002
771 Richard Holmes Triathlon väst M45 Man Torslanda 1974
770 Johannes Einestam Göteborg M35 Man Göteborg 1985
769 Kim Pietarila M senior Man Göteborg 1993
768 Kristina Hamberg Sävedalens AIK K45 Kvinna Göteborg 1973
767 christin karlsson göteborg K40 Kvinna göteborg 1980
766 Norbert Häubner M40 Man Sävedalen 1978
765 Mathias Lindqvist Ingen M40 Man Västra Frölunda 1980
764 Martin Hedberg M45 Man Partille 1972
763 Mikael Mattsson Bohus if M50 Man Hisings Backa 1971
762 Alexander Terjesen M35 Man Tananger 1982
760 Helen Norman mobilitet.nu K55 Kvinna Göteborg 1966
761 Johan Norman mobilitet.nu M50 Man Göteborg 1967
758 Sara Costa K35 Kvinna Göteborg 1983
759 Johan Ek Weis Göteborg M35 Man Göteborg 1983
757 Anna Tidén Lindeman Partille K40 Kvinna Partille 1980
756 Jonatan Jungmalm Hälle IF Hälle IF M senior Man Göteborg 1991
754 Hanna Locking Göteborg-Majorna OK K senior Kvinna Göteborg 1990
755 Philip Persson Göteborg-Majorna OK M elit Man Göteborg 1995
753 Tjerk Tuinstra Sisu M60 Man Klijndijk 1957
752 Hanna Tidblom K40 Kvinna Sävedalen 1979
751 Sofia Svensson K40 Kvinna SÄVEDALEN 1981

Sävedalsloppet Terräng 4 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
881 Johan Sjöström M45 Man Sävedalen 1972
744 Kristoffer Sideby Ullevi FK M45 Man Sävedalen 1972
737 Desiree Lilliehöök Örgryte IS K35 Kvinna Göteborg 1986
724 Linus Svenheimer Cederleuf & Svenheimer M35 Man Sävedalen 1985
715 Karin Vindrot Cederleuf & Svenheimer K45 Man Sävedalen 1975
723 Stefan Johansson Cederleuf & Svenheimer M senior Man Sävedalen 1993
721 Nicklas Gunnarsson Örgryte IS M elit Man Göteborg 1996
720 Alfons Råwall Sävedalens AIK M elit Man Partille 2004
733 Jan Arne Sagdahl Utby IK M70 Man Göteborg 1950
711 Alma Svantesson Mölndals AIK K elit Kvinna Askim 2004
710 Lova Möller IFK Göteborg Friidrott K elit Kvinna Billdal 2005
709 Lovisa Emanuelsson IFK Göteborg Friidrott K elit Kvinna Västra Frölunda 2006
729 Mikael Nettby M55 Man Partille 1965
714 Terese Amundin Sävedalens AIK K45 Kvinna Göteborg 1975
726 Marcus Gianneschi M45 Man Göteborg 1974
728 Jörgen Jonsson Alingsås IF Friidrott M50 Man Alingsås 1971
719 Jimmy Nord Alingsås IF Friidrott M elit Man Alingsås 2006
732 Anders Eriksson Majornas Ik M65 Man Göteborg 1955
731 Gunnar Bengtsson Majornas IK M65 Man Västra Frölunda 1955
727 Dimitrios Kiriazidis Majornas IK M50 Man Göteborg 1968
718 Melker Tillenius Sävedalens AIK M elit Man Sävedalen 2001
712 Emelie Grantén Pernheim K senior Kvinna Malmö 1993
730 Martin Pernheim Pernheim M60 Man V. Frölunda 1961
722 Johan Källström Mölndals roddklubb M senior Man Mölndal 2002
717 Ulla Littenheim Uddevalla IS K70 Kvinna Uddevalla 1947
708 Anna Hilmersson Mölndals AIK K elit Kvinna Kullavik 2005
707 Paulina Hultberg K elit Kvinna Alingsås 2005
706 Julia Törnblad Mölndals AIK K elit Kvinna Goteborg 1997
713 Karin Stagemyr K45 Kvinna Mölnlycke 1976
725 Joakim Stagemyr M45 Man Mölnlycke 1976
716 Malin Olsson Sävedalen AIK K45 Kvinna Mölnlycke 1974

Sävedalsloppet Terräng 2 km

Startnummer Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
750 Ben Lundvall Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
748 Miranda Westerberg Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna - 2013
749 Leo Nilsson SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Partille 2012
747 Vilgot Halleröd Palmgren 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Sävedalen 2009
746 Alve Saand Born to run 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
745 Bruno Ahlström MOLINO 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
743 Hilma Sideby Göteborg-Majorna OK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Kvinna Sävedalen 2015
742 Amanda Sideby Göteborg-Majorna OK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Sävedalen 2009
741 Nellie Redvik Redvik running Redvik running 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Kullavik 2008
740 Matilda Flood 7 år (barn födda 2015 och 2014) Kvinna Sä******* 2015
739 Elton Johansson Wizards/PHK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2010
738 Matteus Habte Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2011
736 Julia Nyth SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Sävedalen 2011
735 Isak Eftring SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Partille 2010
734 Anton Karlsson Sävedalens IF 7 år (barn födda 2015 och 2014) Man Sävedalen 2014
637 Valentin Rufino Böhmer 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Sävedalen 2013
676 Elias Rufino Böhmer 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
675 Isabelle Sideby Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Partille 2011
636 Olivia Sideby Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Partille 2013
705 Noah Svedberg Sävedalens AIK 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Man Göteborg 2007
674 Elliot Mayer Sävedalens IF 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
673 Signe Provci IFK Göteborg Friidrott 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Torslanda 2010
704 Siri Provci IFK Göteborg Friidrott 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Torslanda 2007
698 Gaston Wallin 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Sävedalen 2009
635 Nina Wallin Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
607 Elise Wallin 7 år (barn födda 2015 och 2014) Kvinna Sävedalen 2014
697 Elsa Ahnström Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Sävedalens AIK 2009
672 Stella Jaworski SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Göteborg 2011
606 Erik Amtén SAIK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Man Öjersjö 2014
696 Albert Amtén SAIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Öjersjö 2009
671 Gustav Amtén SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Öjersjö 2011
634 Tora Käppi Saik 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Göteborg 2012
670 Noel Pettersson Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2011
669 Emil Rosén IK Uven 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Mölndal 2010
633 Arvid Rosén IK Uven 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Mölndal 2013
665 Astrid Luvö Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Göteborg 2011
666 Saga Karlsson Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Sävedalen 2011
667 Ellen Boman Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Göteborg 2011
668 Gordon Lundvall Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
632 Maj Lundvall Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
664 Ella Nilsson Haals SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna SÄVEDALEN 2010
663 Lova Gruneau SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna SÄVEDALEN 2010
631 Charlie Joki SAIK 13:3 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Öjersjö 2013
695 Eliah Pettersson Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Göteborg 2009
605 Henrik Hagstedt Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Man Göteborg 2014
662 Linnea Thorén Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Öjersjö 2010
630 Alvin Thorén Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Öjersjö 2012
604 Juni Ekbom Pedersen Sävedalen 7 år (barn födda 2015 och 2014) Kvinna Sävedalen 2014
661 Susanne Björkholm Sävedalen Born to run 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Ojersjo 2011
703 Elsa Svantesson Mölndals AIK 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Askim 2007
660 Olof Eek SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2010
702 Ella Pettersson Sävedalens AIK 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Göteborg 2007
659 Ville Vennström Lindqvist SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
658 William Vindrot Bertilsson 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
657 Jonna Jodal-Göthfors Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Landvetter 2010
629 Isak Jodal-Göthfors Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Landvetter 2012
628 Noel Klemetz SAIK Sävedalen 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man sävedalen 2012
656 Noah Grundberg Sävedalen AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Öjersjö 2010
694 Vera Lidén 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Sävedalen 2008
627 Allinee Englawik SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Göteborg 2012
623 Milly Holmström Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Göteborg 2012
624 Ludwig Bladh Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Partille 2012
625 Hector Bergqvist Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Sävedalen 2012
626 Isabella Andersson Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Göteborg 2012
689 Edwin Mellgren Wallin Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Göteborg 2009
690 Alfred Wendt Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Mölndal 2009
691 Alexandra Axelsson Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Göteborg 2009
692 Ellen Zendegani Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Göteborg 2009
693 Sigurd Hammarstrand Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Göteborg 2009
655 Mio Edborg Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2011
688 Miranda Edborg Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Sävedalen 2008
603 David Tranemyr Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Man Göteborg 2014
654 Herman Ask SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2011
653 Lovis Aldenborg SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Göteborg 2011
687 Sigurd Hammarstrand Sävedalen AIK Friidrott 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Göteborg 2009
686 Wille Hedström SAIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Öjersjö 2009
685 lovisa reimegård Sävedalen AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Göteborg 2009
652 Hedda Alerås Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Göteborg 2011
684 Athina Ringfeldt IFK Göteborg Friidrott 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna GÖTEBORG 2009
651 Ruben Brunström SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2010
650 Felix Casimiro SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2010
649 Emil Stenström Mendely SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Sävedalen 2010
622 Clara Stenström Mendely SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
683 Teis Thien Berglin Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Göteborg 2009
648 Nicoline Barenfeld SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Partille 2010
682 Ylva Björklund Greter SAIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Göteborg 2009
681 Emma Ekberg Sävedalens AIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Göteborg 2009
621 Elias Serrano Sävedalen AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Sävedalen 2013
647 Ida Carlsson Saik 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Partille 2011
645 Rut Bennsten Born to run 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Sävedalen 2010
646 Aron Bennsten Saik Born to run 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Sävedalen 2011
602 Sebastian Zackrisson Sävedalens AIK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Man Sävedalen 2014
644 Anton Björk Sävedalens AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2011
620 Oscar Björk Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Göteborg 2013
701 Matilda Frisk 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Uppsala 2006
680 Astrid Jarneving 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Sävedalen 2009
643 Siri Jarneving 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Sävedalen 2011
619 Vilhelm Lindsten Sävedalen 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Göteborg 2013
679 Jon Celind SAIK 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Öjersjö 2009
618 Arvid Celind SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Öjersjö 2012
601 Ingrid Celind SAIK 7 år (barn födda 2015 och 2014) Kvinna Öjersjö 2014
700 Cornelia Ullsten Mölndals AIK 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Mölnlycke 2006
642 Felicia Ullsten Mölndals AIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Mölnlycke 2010
641 Kajsa Holmes Triathlon väst 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Torslanda 2010
678 Oskar Holmes Triathlon väst 13 år (barn födda 2009 och 2008) Man Torslanda 2009
699 Moa Stagemyr 15 år (ungdomar födda 2007 och 2006) Kvinna Mölnlycke 2006
677 Elin Stagemyr 13 år (barn födda 2009 och 2008) Kvinna Mölnlycke 2009
617 Felicia Svärd SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
615 Signhild Hedlund Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna SÄVEDALEN 2012
616 Alvar Hedlund Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man SÄVEDALEN 2013
614 Isabella Ryderwall Sävedalen AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Göteborg 2013
613 Felicia Zackrisson Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
640 Oliver Gustavsson Sävedalen Born to run 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Göteborg 2011
639 Lova Hull SAIK 11 år (barn födda 2011 och 2010) Kvinna Partille 2010
612 Edvard Hag Sandelius SAIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man GÖTEBORG 2013
611 Iris Käck Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna Sävedalen 2012
610 Jonathan Lund Sävedalens AIK Friidrott 9 år (barn födda 2013 och 2012) Man Partille 2013
609 Alicia Donatella Sävedalens AIK 9 år (barn födda 2013 och 2012) Kvinna GÖTEBORG 2013
638 Olle Larssen Saik 11 år (barn födda 2011 och 2010) Man Partille 2010