Anmälda till Sparbanken i Karlshamn Triathlon 2021 Avancerad sök

Barn & Ungdom upp till 15

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Algot Larsson Karlskrona Pojkar 11-15 år Man Nättraby 2010
Signe Larsson Karlskrona Flickor upp till 11 Kvinna Nättraby 2013
Ellie Lindström Sillhövda AIK Flickor upp till 11 Kvinna Holmsjö 2010
Kiera Van Welter Flickor upp till 11 Kvinna Karlshamn 2015
Alicia Petterson Ny Team Create Flickor 11-15 år Kvinna Lund 2008
Felix Petterson Ny Team Create Pojkar upp till 11 Man Lund 2012
Kalle Jonsson Kalmar RC Pojkar 11-15 år Man Kalmar 2009
Matilda Eliasson Kalmar RC triathlon Flickor upp till 11 Kvinna Ljungbyholm 2010

Sprint Motion - från 15 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
28 Simon Lindblom Kalmar RC Herrar Man Läckeby 2001
27 Andreas Wetterling Herrar Man FÄRJESTADEN 1983
26 Nathalie Gilbert 338 Småland Damer Kvinna Rottne 1970
25 Oscar Lindström Sillhövda AIK Herrar Man Holmsjö 2007
24 Melvin Lindström Sillhövda AIK Herrar Man Holmsjö 2005
23 Fábio Gama Herrar Man Halmstad 1980
22 Ronnie Lundh Herrar Man Kristianstad 1972
21 Alf Bergqvist Umara Sports Club Herrar Man Lund 1965
20 Krister Fransson Sillhövda AIK Herrar Man HOLMSJÖ 1969
19 Tina Bengtsson Damer Kvinna Vinslöv 1985
18 Eva Eliasson Colting Borssén Triathlonklubb Damer Kvinna Ramdala 1980
17 Daniel Åkerud Herrar Man Staffanstorp 1979
16 Andreas Voss Triathlon Syd Herrar Man Södra Sandby 1984
15 Ola Höiden Stockholm Multisport Herrar Man Johanneshov 1971
14 Håkan Abramsson Karlshamns triathlon Herrar Man Mörrum 1977
12 Peter Nilsson Herrar Man Tormestorp 1966
11 Simone Bertilsson Damer Kvinna Gärds köpinge 1989
13 Fredrik nilsson Herrar Man Gärds Köpinge 1993
10 Corinna Richter Heleneholms IF Damer Kvinna Malmö 1982
9 Pau Ternero Herrar Man Malmö 1996
8 Antoni Simelio Herrar Man Malmo 1979
7 Cai Remitz Triathlon Syd Herrar Man Lund 1969
6 Joakim Roubert Lomma Vindsurfingklubb Herrar Man Lund 1979
4 Marcus Wate Herrar Man Gantofta 1971
5 Cecilia Melldén Damer Kvinna Gantofta 1968
2 Per Nord Herrar Man Lomma 1967
1 Mathias Ohlander Trident RTC Herrar Man Markaryd 1973

Olympisk Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
37 Mathias Larsson Karlskrona Simsällskap Herr Man Karlskrona 1973
36 Annika Antonsson Team Powerwoman Athletic Club Damer Kvinna Karlskrona 1977
35 Mia Jonsson Team Power Women Damer Kvinna Karlskrona 1975
34 Stefan Johansson 338 Småland Triathlon Herr Man Växjö 1969
33 Anders Åkerman Axa Sports Club Herr Man Lund 1971
32 Edward Hardy TriSyd Herr Man Lund 1986
31 Gustav Karlsson Kristianstads Triathlonklubb Herr Man Önnestad 1976
30 Peter Karlsson Kristianstad Triathlon Herr Man Åhus 1967
29 Hans Sjöstrand Herr Man Göteborg 1966
28 jari Heiskanen Herr Man Malmö 1972
27 Lee Reissner Herr Man Kalmar 1994
26 Jenny Nilsson Team KBK bikes CK Damer Kvinna Falun 1987
25 Anders Hagestam Fredrikshof IF CK Herr Man Solna 1960
24 Tobias Toftrup Herr Man Listerby 1978
23 Christoffer Nilsson Umara sport club Herr Man Tjörnarp 1991
22 Håkan Forsman Lönashult GoIF Herr Man Asarum 1954
21 Per Johansson Kristianstad Triathlonklubb Herr Man KRISTIANSTAD 1983
20 Bill Öster Karlshamn SK Triathlon Herr Man Näsum 1995
19 Lars Åkerman Triathlon Syd Herr Man Lund 1964
18 Johan Wallquist Herr Man Ystad 1970
17 Katharina Christoforo TriSyd Damer Kvinna Lund 1981
16 Fredrik Nordgren Axa sportsklubb Herr Man Kalmar 1985
15 Antoni Simelio Herr Man Malmo 1979
14 Thomas Petersson Kristianstads Triathlonklubb Herr Man Degeberga 1965
13 Tobias Grönberg IS Göta Herr Man Helsingborg 1972
12 David Turesson Glasriket RC Herr Man Nybro 1973
11 Signe White Damer Kvinna Svedala 1978
10 Ulrika Jeppsson SWEdala runners Damer Kvinna Svedala 1980
9 Torbjörn Jonsson MOIF Herr Man Göteborg 1970
8 Martin Olsson Kalmar RC Herr SÖDERÅKRA 1991
7 Johan Vetterlöv Kristianstad Triathlon Herr Man Kristianstad 1971
6 Liselott Håkansson Kristianstad Triathlon Damer Kvinna Degeberga 1971
5 Moa Almquist Damer Kvinna Malmö 1989
4 Emma Toftrup Damer Kvinna Oskarshamn 1986
3 Matias Toftrup Herr Man Oskarshamn 1984
2 Carina Rasmusson Axa Sports Club Damer Kvinna Bara 1971
1 Mattias Andersson Umara sports club Herr Man Kalmar 1973