Anmälda till Göteborg Marathon 2021 - Maraton (42,2 km) - 2021 Avancerad sök

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
258 Safet Redzepovic Netconnection Motion Herrar Man VÄSTRA FRÖLUNDA 1967
257 Jan Erik Lind Löparklubben DRT Kungsbacka Tävlingsklass Herrar Man Vallda 1956
256 Christoffer Hiding Fredrikshofs FIF Tävlingsklass Herrar Man ALINGSÅS 1985
255 Richard Bäckström Hälle IF Tävlingsklass Herrar Man Mölnlycke 1981
254 Ashkan Fivrin Hälle if Tävlingsklass Herrar Man MÖLNDAL 1977
253 Thomas Lundqvist Motion Herrar Man Onsala 1971
252 Alexander Berggren Midnight Warriors Triathlon Club Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1994
251 Peter Jonsson AstraZeneca IF Motion Herrar Man Mölndal 1969
250 Anette Magnusson Triathlon Väst Tävlingsklass Damer Kvinna Göteborg 1964
249 Magnus Nilsson AXA Sports Club Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1975
248 Ragnar Crona IK Granit Tävlingsklass Herrar Man Askim 1972
246 Henrik Ågren SCC Berlin Motion Herrar Man Bromma 1989
247 Mattias Brobjer Donkeys triathlon Motion Herrar Man Sävedalen 1981
245 Patrik G Björkqvist Brittatorps TK Tävlingsklass Herrar Man Billdal 1970
244 Mikael Ström Mölndals AIK Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1959
243 Linus Eriksson IS Göta Tävlingsklass Herrar Man Eslöv 1974
242 Ina Ehlers Umara Sports Club Tävlingsklass Damer Kvinna Stenungsund 1984
241 Alfons Passgård Motion Herrar Man Göteborg 1985
240 Jimmy Voxek Falkenbergs RR Tävlingsklass Herrar Man Falkenberg 1976
239 Hans Nordström Motion Herrar Man Torslanda 1970
238 Kiran Kannan Motion Herrar Man Göteborg 1988
237 Georg Hällstorp Team Runner´s HIGH Tävlingsklass Herrar Man varberg 1973
236 Clas Östergren MIS Motion Herrar Man Göteborg 1967
235 Måns Arildsson Motion Herrar Man Kristianstad 1998
234 Nina Uhlén Motion Damer Kvinna Göteborg 1984
233 Karolina Ekblom Motion Damer Kvinna Göteborg 1988
232 Daniel Pettersson IFK Göteborg Friidrott Tävlingsklass Herrar Man Kullavik 1977
231 Malin Karlsson Motion Damer Kvinna Oslo 1993
230 Lennart Andersson Motion Herrar Man Göteborg 1960
229 Sandra Melin Motion Damer Kvinna Västra Frölunda 1988
228 Magnus Wigren IK Jogg Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1962
227 Johan Nordström Högby IF Tävlingsklass Herrar Man Kalmar 1979
226 Thorbjörn Evertsson Lidköpings vsk Tävlingsklass Herrar Man Lidköping 1979
225 Michael Gustafsson Motion Herrar Man Götene 1964
224 Johan Melin Klub 100 Marathon Danmark Tävlingsklass Herrar Man Malmö 1977
223 Harri Mäkinen IF Kville Tävlingsklass Herrar Man LERUM 1959
222 Fredrik Munthe IF Linnéa Tävlingsklass Herrar Man Stockholm 1980
211 Björn Martinsson Strömstad LK Tävlingsklass Herrar Man Vänersborg 1988
220 Bert Versén Triathlon Väst Tävlingsklass Herrar Man ASKIM 1948
218 Malin Goldkuhl Motion Damer Kvinna Göteborg 1978
217 Dan Ekdén Lidköpings VSK Motion Herrar Man LIDKÖPING 1971
216 Jesper Bogren Lygnens Venner Motion Herrar Man Göteborg 1983
215 Petra Klevmar Umara sportsclub Tävlingsklass Damer Kvinna Partille 1968
214 Linda Emanuelsson Frisbeeklubben 360° Motion Damer Kvinna Göteborg 1978
213 Lein Schuman Motion Herrar Man Skien 1962
212 Pontus Dymén THE OCR GYM IF Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1988
349 Dennis Johansson Stena Line Motion Herrar Man Göteborg 1967
210 Robert Frödin LK TV88 Motion Herrar Man Brålanda 1980
209 Tobias Larsson Arvika Motion Herrar Man Arvika 1974
208 Ida Edvinsson Trailrunning sweden Motion Damer Kvinna Mölndal 1983
207 Henrik Aasbø Rindal IL Motion Herrar Man Langhus 1957
206 Johanna Gren Friskis & svettis Helsingborg Tävlingsklass Damer Kvinna Helsingborg 1992
205 Britt Hellmark Lidköpings IS Tävlingsklass Damer Kvinna GÖTENE 1950
204 Ian Hitzeroth Motion Herrar Man Göteborg 1967
202 Susanna Pena Motion Damer Kvinna Varberg 1986
203 Miguel Pena Vi som springer Motion Herrar Man Varberg 1985
350 Michael Leitner Veteranklubben Motion Herrar Man Vallda 1958
200 Fredrik Sigurd Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Borås 1975
199 Stefan Tveit Motion Herrar Man Sävedalen 1987
198 Anton Wilson Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Borås 1983
197 Victor Kåveryd Motion Herrar Man Partille 1978
196 Hans Sjöstrand Motion Herrar Man Göteborg 1966
195 Tommy Carlsson Fk Finn Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1980
194 Elias Zika IF Start Tävlingsklass Herrar Man Örebro 1981
193 Daniel Velander Fridens Liljor Motion Herrar Man Sandhult 1990
192 Niclas Ek Navåsens fk Tävlingsklass Herrar Man Örby 1964
191 Henrik Lundqvist Mölndal Outdoor IF Tävlingsklass Herrar Man MÖLNLYCKE 1975
188 Ulrika Sörensen Majornas IK Tävlingsklass Damer Kvinna Hovås 1969
187 Pawel Wozniak Chalmers tekniska högskola Motion Herrar Man Göteborg 1988
189 Torben Andersen Motion Herrar Man Næstved 1963
190 Karl Frederik Gleichman Andersen Motion Herrar Man Næstved 2001
186 Dan Sjölander Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1954
185 Fredrik Forsberg Umara Sports Club Tävlingsklass Herrar Man Dalsjöfors 1976
184 Tommi Marjanen Motion Herrar Man Hålta 1973
183 Henrik Setterstig Motion Herrar Man Öjersjö 1970
182 Anders Askeli Motion Herrar Man Fredrikstad 1983
181 mathias johansson solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man torslanda 1967
201 Karin Schön IF Kville Tävlingsklass Damer Kvinna Göteborg 1962
179 Lotta Mörck Hässleholms AIS Tävlingsklass Damer Kvinna Tormestorp 1966
178 Jesper Fahlen Nordrest Motion Herrar Man Surte 1973
177 Etienne de Terrasson Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Hovås 1974
176 Tore Erstad Motion Herrar Man Oslo 1972
174 Jozsa Elek Motion Damer Kvinna Budapest 1982
175 Tony Söderström Motion Herrar Man Uppsala 1975
173 Lars-Åke Johansson SOLVIKINGARNA Tävlingsklass Herrar Man Bohus 1970
172 Tomas Carling Björnstorp IF Tävlingsklass Herrar Man Löddeköpinge 1980
171 Erik Andersson Axa sports club Tävlingsklass Herrar Man Skövde 1981
170 Richard Löwenborg Roma IF Tävlingsklass Herrar Man Visby 1976
169 Carina Berntsson Kongahälla AIK KUL-löpare Tävlingsklass Damer Kvinna Ytterby 1961
168 Maria Eriksson DRT Kungsbacka Motion Damer Kvinna Kungsbacka 1966
167 Peter Gulin DRT Kungsbacka Motion Herrar Man Kungsbacka 1970
166 Magnus Fogelblad DRT Kungsbacka Motion Herrar Man Kungsbacka 1969
165 Karin Wessberg ÖIS friidrott Tävlingsklass Damer Kvinna Göteborg 1980
164 Joakim Dryselius GRC Motion Herrar Man Västra Frölunda 1963
162 Gabriel van der Eerden Motion Herrar Man Uddevalla 1994
163 Ulrika Lilliebjelke Lysekils SLF Motion Damer Kvinna Lysekil 1972
161 Fredrik Holmgren Vallens IF Motion Herrar Man Stora Höga 1978
160 Daniel Thomson Motion Herrar Man Göteborg 1975
159 Kenny Brovall Motion Herrar Man Stora Höga 1975
158 Mattias Fransson Deciton Klubben Motion Herrar Man Göteborg 1998
157 Philip Jonsson Deciton Klubben Motion Herrar Man GÖTEBORG 1998
156 LEON PALCAR ŠD 3ŠPORT Tävlingsklass Herrar Man SENTVID PRI STICNI 1984
155 Pelle Lovell Motion Herrar Man Göteborg 1974
154 Mikael Eydal Motion Herrar Man Ödsmål 1979
153 Ingemar Kullberg Team Rynkeby Motion Herrar Man Vallda 1958
151 Niklas Borg Motion Herrar Man Torslanda 1969
152 Mikael Gottberg Hälle IF Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1984
150 Marina Stoltz Heleneholms IF Tävlingsklass Damer Kvinna Veberöd 1976
149 Tommy Carlsson LK TV88 Tävlingsklass Herrar Man Trollhättan 1967
148 Fredrik Arrhenius Umara Sports Club Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1960
147 Henrik Simonsen - Motion Herrar Man Göteborg 1966
146 Josef Källström Motion Herrar Man Pixbo 1974
145 Anders Lindgren Gesunda motionsklubb Motion Herrar Man Lerum 1974
144 Roger Jarl Håfreströms IF Tävlingsklass Herrar Man Åsensbruk 1966
143 Mari-Louise Nilsson Bohus IF Tävlingsklass Damer Kvinna Älvängen 1970
141 Lucas King Motion Herrar Man Älvängen 2006
142 Jason King Motion Herrar Man Älvängen 1972
140 Jörgen Nilsson Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Hisings Kärra 1950
139 Christian Berg Motion Herrar Man Floda 1978
138 Anders Lundell Sävedalens AIK Tävlingsklass Herrar Man Partille 1972
137 Bobby Ljung Sävedalens AIK Tävlingsklass Herrar Man Sävedalen 1970
135 Carl Ydergård Team BFC Motion Herrar Man Göteborg 1989
134 Jonas Svedberg Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1968
133 Erik Fossen Nilsen IK Hind Tävlingsklass Herrar Man Harstad 1987
132 Gabriel Miernik Gellivare Skidallians IK Tävlingsklass Herrar Man Älvsbyn 2002
131 Viktor Karlsson Motion Herrar Man Göteborg 1972
130 Anton Nordek LK Snabb Motion Herrar Man Göteborg 1998
129 Niklas Orre Motion Herrar Man Göteborg 1971
128 Markus Orre Motion Herrar Man Askim 1975
127 Darren James Motion Herrar Man Göteborg 1976
126 Magnus Sjöberg OK Landehof Tävlingsklass Herrar Man Mölnlycke 1971
125 Bengt Göransson Falu IK Tävlingsklass Herrar Man Falun 1960
124 Oscar Björn Motion Herrar Man Älvängen 1982
123 David Beckman Motion Herrar Man Göteborg 1979
122 Axel Ros Motion Herrar Man Jönköping 1960
121 Jonas Martinsson Trollhättans IF Friidrott Tävlingsklass Herrar Man Borås 1992
120 Peter Svensson IFK Skövde Tävlingsklass Herrar Man Stockholm 1957
119 Ola Hedenrud Motion Herrar Man Askim 1966
118 Björn Suneson Vallentuna FK Tävlingsklass Herrar Man Stockholm 1948
117 Anders Hansson Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1963
116 Magnus Hellekant Motion Herrar Man Göteborg 1958
115 Mikael Rydström Motion Herrar Man Sävedalen 1963
114 Martin Thunarf Motion Herrar Man Göteborg 1987
113 Henrik Nyström Triathlon Väst Tävlingsklass Herrar Man Mölnlycke 1980
112 Ulf Johansson Mölndal outdoor Tävlingsklass Herrar Man Lindome 1977
111 Max Erlandsson Motion Herrar Man Göteborg 1980
110 Johan Widestrand Mölndals AIK Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1973
109 Wolfgang Malik Mariestads AIF Tävlingsklass Herrar Man Mariestad 1966
108 Brynhildur Hafsteinsdottir Motion Damer Kvinna Göteborg 1986
107 Oskar Afzelius Söndag milen trail club Motion Herrar Man Göteborg 1973
106 Jenny Carlsson Stenungsunds friidrott Tävlingsklass Damer Kvinna Stenungsund 1973
105 Claes Bernson Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Arild 1946
104 Elsa Söderström Alingsås IF Friidrott Tävlingsklass Damer Kvinna Alingsås 1998
103 Jakub Dziegielewski Motion Herrar Man Gostynin 1992
102 Marcus Jansson Mölndals AIK Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1977
101 Markus Silverlund Lerum Friidrott Tävlingsklass Herrar Man Lerum 1972
100 Annika Winlöf Motion Damer Kvinna Göteborg 1978
99 Pär Björckebaum Motion Herrar Man Onsala 1974
98 Elias Eriksson Motion Herrar Man Göteborg 1988
97 Magnus Lindell Umara sports club Tävlingsklass Herrar Man Brännö 1978
96 Henrik Lindberg Motion Herrar Man V. Frölunda 1971
95 Jonatan Oras Motion Herrar Man Västra Frölunda 1978
94 Jens Eriksson Wibring Motion Herrar Man Hovås 1981
93 Sofia Alkdal Motion Damer Kvinna Göteborg 1985
91 Daniel Zackrisson Motion Herrar Man Göteborg 1984
92 Annika Johanson Sweden Runners IF Tävlingsklass Damer Kvinna Mölndal 1969
90 Olof Mogren Jonsered Motion Herrar Man Jonsered 1980
89 Edvin Listo Zec RISE Motion Herrar Man Göteborg 1992
88 Tony Elias Lerum Friidrott Tävlingsklass Herrar Man Lerum 1954
87 Andrew Young DRT Kungsbacka Motion Herrar Man Kungsbacka 1978
86 Martin Svensson Mysarnas IK Motion Herrar Man GÖTEBORG 1977
85 Anna Svensson Mysarnas IK Motion Damer Kvinna GOeTEBORG 1977
84 Maria Löfgren Motion Damer Kvinna Göteborg 1976
83 Henrik Ekdahl Lidköpings VSK Tävlingsklass Herrar Man Lidköping 1973
82 Henrik Dahlström Vegan Runners IK Tävlingsklass Herrar Man Billinge 1980
81 Martin Rydell Motion Herrar Man Älvängen 1972
80 Göran Johanson Bålsta IK Tävlingsklass Herrar Man Bålsta 1974
79 Jens Nielsen Björnstorps IF Tävlingsklass Herrar Man Lund 1981
78 Tobias Hermansson Hälle IF Tävlingsklass Herrar Man Landvetter 1983
77 Edith Hult Solvikingarna Tävlingsklass Damer Kvinna Boden 1956
76 Björn Johansson Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Borås 1976
75 Petri Hellberg Team ultrasweden LK Tävlingsklass Herrar Man Lerum 1965
74 Mikael Svalstrand UMARA SPORTS CLUB Tävlingsklass Herrar Man Billdal 1966
73 Mattias Seaberg Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Borås 1977
72 Caroline Blomgren Motion Damer Kvinna Göteborg 1988
71 Petra Spencer Halmstad Triathlon & Multisport Motion Damer Kvinna Halmstad 1983
70 Thony Wissmar Aktivitus Sportsclub Tävlingsklass Herrar Man Mölnlycke 1971
69 Lasse Jutemar Borås Löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Kinnarumma 1956
68 Erik Landgren Motion Herrar Man Vallda 1973
67 Anna Carlsson Motion Damer Kvinna Göteborg 1994
66 Nicolai Christensen Webdwarf Motion Herrar Man Copenhagen K 1982
65 Johan Persson Svartklubben Motion Herrar Man Göteborg 1980
64 Klas Reinholdson Motion Herrar Man Göteborg 1962
63 Nicolas Del Vecchio Motion Herrar Man Göteborg 1991
62 Ove Sanna Fredrikstad SK Motion Herrar Man Gamle Fredrikstad 1960
61 Kristin Josefsen Fredrikstad idrettsforening Motion Damer Kvinna GAMLE FREDRIKSTAD 1965
59 Sara Lindqvist Motion Damer Kvinna Mölndal 1989
58 Geir Jensen Team Kondis Tävlingsklass Herrar Man Søreidgrend 1963
57 Vignesh Pandian Muthuramalingam Solvikingarna Motion Herrar Man Göteborg 1987
56 Anders Strandsäter Motion Herrar Man Göteborg 1986
55 Tommy Blom Lerums Friidrott Tävlingsklass Herrar Man Stenkullen 1973
54 Christer Hult Halden IL Tävlingsklass Herrar Man Vestby 1977
53 Jens Bergström Motion Herrar Man Göteborg 1980
52 Nicholas Allgurin Göta UndKomp Motion Herrar Man Göteborg 1973
51 Bujar Bega Is Göta Motion Herrar Man HELSINGBORG 1983
50 Mikael Svensson IS Göta Tävlingsklass Herrar Man Helsingborg 1986
49 Ola Wannberg Motion Herrar Man Skara 1972
48 Daniel Gillberg Hindås SK Tävlingsklass Herrar Man HINDÅS 1985
47 Bengt Salomonsson Floda Motion Herrar Man Floda 1969
46 Andreas Magnusson Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Mölnlycke 1974
45 Dan Welin Hässelby SK Tävlingsklass Herrar Man Hässelby 1967
44 Leif Karlsson Solvikingarna Tävlingsklass Herrar Man Västra Frölunda 1963
43 Joclyn Nissar Motion Damer Kvinna Göteborg 1979
42 Arvid Johansson Ornunga IF Motion Herrar Man Vårgårda 1980
260 Mikael Terner Floda Roadrunners Motion Herrar Man Floda 1979
40 Mattias Andersson Mölndals AIK Tävlingsklass Herrar Man Mölndal 1972
39 Lars Zetterholm AXA Sports club Tävlingsklass Herrar Man Kolmården 1957
38 Vidar Lundqvist Motion Herrar Man Sigtuna 2001
37 Sara Häggbom Motion Damer Kvinna Västra Frölunda 1982
36 Beatrice Taavo Falkenbergs RR Tävlingsklass Damer Kvinna Falkenberg 1979
35 Christian Recktenwald Motion Herrar Man Västra Frölunda 1973
34 Sören Remar Borås löparklubb Tävlingsklass Herrar Man Ulricehamn 1948
33 Daniel Oltegen Lidköpings VSK Tävlingsklass Herrar Man Lidköping 1977
32 Bass Johansson Dark Trail Runners Motion Herrar Man Partille 1961
29 Marcus Rådberg Team SimBa Motion Herrar Man Göteborg 1997
30 Daniel Rådberg Team SimBa Motion Herrar Man 1971
31 Jeanette Rådberg Team SimBa Motion Damer Kvinna 1971
28 David Vegborn AXA Sports Club Tävlingsklass Herrar Man Askim 1978
27 Mikael Stolpe Frölunda TKD Motion Herrar Man Partille 1966
26 Anton Jonasson Motion Herrar Man Övre Eriksberg 1990
25 Jonathan Bark Motion Herrar Man Göteborg 1988
24 Mattias Hackström Motion Herrar Man Mantorp 1971
23 Stefan Hackström Motion Herrar Man Göteborg 1976
22 Johan Axelsson Göteborgs Polismäns Idrottsförening Motion Herrar Man Hisings Backa 1980
21 Lars Alenius Umara Sports Club Motion Herrar Man Mölnlycke 1958
20 Jonas Lundkvist IK Akele Tävlingsklass Herrar Man Mjölby 1966
19 Michael B. Sørensen Copenhagen Frontrunners Motion Herrar Man København V - Danmark 1962
18 Rickard Rosenblom Hälle IF Tävlingsklass Herrar Man Göteborg 1976
17 Torben Andersen Motion Herrar Man Næstved 1963
16 Ashwin Sathrughnan Motion Herrar Man Huddinge 1993
15 Peter Sareyko Hovås Motion Herrar Man Hovås 1991
14 Fredrik Kristiansson Motion Herrar Man Partille 1997
13 Anker Melgaard Motion Herrar Man Göteborg 1947
8 Cecilia Larsson BLENTARP Motion Damer Kvinna 1972
9 Christian Ericsson UMEÅ Motion Herrar Man 1971
10 Alexander Suchacek BRATISLAVA Motion Herrar Man BRATISLAVA 1981
11 Karl Stenhård Alingsås Triathlonklubb Motion Herrar Man 1967
12 Simona Nikolaeva GÖTEBORG Motion Damer Kvinna 1995
2 Niklas Borg TORSLANDA Motion Herrar Man 1969
3 Anna Lindqvist GÖTEBORG Motion Damer Kvinna Göteborg 1974
4 Roger Andersson IK Stern Tävlingsklass Herrar Man 1969
5 Jan Martin Skoge-Antonsen FJELL Motion Herrar Man Fjell 1980
6 Stefan Antonius TRELLEBORG Motion Herrar Man 1975
7 Jens Nielsen LUND Motion Herrar Man 1981
1 Martin Svensson Ekerö Motion Herrar Man Ekerö 1992
Till anmälan för Maraton (42,2 km) - 2021