Anmälda till Jämjöhalvan 2019 Avancerad sök

Jämjöhalvan 21,1 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Christer Westling Crossroad runners Herrar Ljungbyholm 1982
Jesper Augustine Glasrikets rc Herrar Ljungbyholm 1978
Johan Tärnhuvud Estvik Team Blekinge Herrar Karlskrona 1984
Olle Meijer Malmö AI Herrar Ramdala 1998
Andreas Oscarsson Lindsdals Finest Herrar KALMAR 1975
Henric Hildingsson Umara sportsclub Herrar Eriksmåla 1973
Rikard Hjalmarsson Slimos löpargrupp Herrar Oskarshamn 1975
Christer Haraldsson Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1960
Ulrica Skagert Team Blekinge Damer Karlskrona 1974
Carina Thomasson Ryssbergets IK Damer Bromölla 1965
Henrik Andersson Nybro Ski Herrar Torsås 1972
Joachim Karlsson Herrar Kalmar 1976
Peter Grundström Team Blekinge Herrar Karlskrona 1977
Erik Karlsson Team Blekinge Herrar Karlskrona 1986
Kajsa Gertsson Växjö löparklubb Damer Växjö 1991
Robert Larsson Underprestera SK Herrar Kalmar 1982
Anneli Ritzén Slimos löpargrupp Oskarshamn Damer Oskarshamn 1975
Lars Ritzén Slimos löpargrupp Oskarshamn Herrar Oskarshamn 1971
Hanna Ahl Slimoslöpargrupp Damer Påskallavik 1988
Stefan Olsson SLIMOS LÖPARGRUPP Herrar OSKARSHAMN 1973
Liselott Håkansson Degeberga Damer Degeberga 1971
Peter Fransson Högby Herrar Kalmar 1968
Marie Lagerström Damer Nättraby 1977
Linda Krook Ryssbergets IK Damer Sölvesborg 1979
Linda Landin Kalmar RC Triathlon Damer Kalmar 1974
Jonas Landin Kalmar RC Triathlon Herrar Kalmar 1972
Hugo Landin Kalmar RC Triathlon Herrar Kalmar 2001
Lena Svensson Fliseryd Damer Fliseryd 1973
Tommy Nilsson Slimos löpparklubb Herrar Oskarshamn 1981
Anton Nilsson Kiddy Crisp Herrar Karlskrona 1994
Mollie Nohave Karlskrona Damer Karlskrona 1967
Emelie Akthagen Kalmar RC triathlon Damer Kalmar 1987
Nina Almroth Kalmar RC triathlon Damer Trekanten 1975
Jimmy Jonasson Karlskrona Herrar Karlskrona 1974
Torgny Svensson Herrar TORSÅS 1967
Kenth Svensson Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1948
Max Skännestig Herrar Karlskrona 1998
Filip Carlström Herrar Ronneby 1998
Malin Ingvarsson Mörbylånga goif Damer Mörbylånga 1989
Karin Elmkvist Ryssbergets IK Damer Bromölla 1975
Martin Strümpel Ocab RC Herrar Kalmar 1972
Kerry Olsson Karlshamn Damer Karlshamn 1974
Per Carlsson Mörbylånga Goif Herrar Mörbylånga 1974
Lisa Nilsson Mörbylånga goif Damer Mörbylånga 1984
Lars Blixte Team Blekinge Herrar TREKANTEN 1962
Pär Eriksson Ryssbergets ik Herrar Näsum 1974
Jimmy Wik Herrar Söderåkra 1982
Magnus Lövgren Team Lövgren Herrar Oskarshamn 1969
Rikard Johnsson Runacademy Herrar Lyckeby 1968
Johan Fredriksson Hossmo RC Herrar Kalmar 1978
Michael Simonsen Herrar Mörbylånga 1975
Ulf Rickardsson Crosswood runners Herrar Vassmolösa 1974
Per Kask Team Blekinge Herrar Karlskrona 1980
Iréne Rohde Högby IF Damer Kalmar 1956
Erik Magnusson Herrar Karlskrona 1967
Ola Slättengren Högby if Herrar Alsterbro 1963
Mats Svensson Ryssbergets IK Herrar KRISTIANSTAD 1965
Patric Astrén Ryssbergets IK Herrar Kristianstad 1968
Mats Korner 338 Småland Herrar Växjö 1962
Niklas Hultgren Hossmo RC Herrar Ljungbyholm 1974
Maxim Omelchenko Karlskrona SOK Herrar Karlskrona 2002
Jimmy Ovhagen AXA Sports Club Herrar Kalmar 1969
Erik Karlsson Högby IF Herrar Torsås 1998
Marcus Widenfors Team Nordic Trail Herrar Stockholm 1976
Tristan Byrnes Öland Lightning Bolts Herrar Färjestaden 1980
Linda Hagehed Växjö Löparklubb Damer Växjö 1971
Niclas Melin Herrar Karlskrona 1971
Mats Nilsson Karlskrona CK Herrar Karlskrona 1983
Viktor Gustavsson Glasrikets RC Nybro Vassmolösa 1992
Jörgen Landqvist Karlskrona 1978
Camilla Persson Högby IF Kalmar 1962
Jesus Corral Villalbilla- Spain 1966
Maria Henningsson Växjö 1970
Andreas Engblom Kristianstad 1983
Otto Petersson Bräkne-hoby 1989
Henrik Bruhn Karlskrona 1972
Karin Tränk Ronneby 1986
Annelie Petersson Rälla Rebel Runners Köpingsvik 1966
Krister Ifwarson Boholmarnas RC Kalmar 1967
elin fredriksson ryssbergets IK BROMÖLLA 1990
Hanna Wilhelmsson Högby IF Löttorp 1984
Nils-Olof Nilsson Friskis och Svettis Herrar Kalmar 1946
Erika Drake Lyckeby 1988
Daag Nyman Ryssbergets IK Näsum 1969
Hannah Litkowski Lund 1997
JAMES AYERS Karlskrona 1983
Helena Lilja KSS Hasslö 1982
Jim Berglund Leif Olssons Måleri AB Herrar Helsingborg 1987
Mikaela H Andersson Karlshamn Damer Karlshamn 1985
Sophie Charrois Damer Karlskrona 1995
Wietse Slob Damer Karlskrona 1998
Lo Olsson Damer Jämjö 1901
Mårten Holmberg Holmbergåsarna Herrar Karlskrona 1972
Mats Lindblad Ryssbergets IK Herrar Bromölla 1967
Kristina Gren Karlskrona Damer Karlskrona 1987
Petter Nordholm Team Blekinge Herrar Karlskrona 1975
Ola Vallin Herrar Rödeby 1986
Charlotte Freudenberg Damer Karlskrona 1993
Laura Lopez Damer Karlskrona 1995
Anja Örgev Karlskrona SimSällskap Damer Karlskrona 1984
Johan Myrén OK Orion Herrar Torsås 1981
Bo Sundström Kalmar RC Triathlon Herrar Kalmar 1967
Bosse Ekström Team Blekinge Herrar Ronneby 1901
Erik Karlsson Nättraby Herrar Nättraby 1986
Jörgen Johansson Gullabo SK Herrar Gullabo 1976
Malin Olsson Axa Sports Club Damer Karlskrona 1977
Mats Olsson Salsjögänget mk Herrar Bräkne-Hoby 1968
Sara Elfving Karlshamns SK Damer Ronneby 1970
Tove Alm Damer Färjestaden 1988
Patrik Weidemar Herrar Mörbylånga 1983
Jenny Blasiusson Damer Kalmar 1982
Urban Thim Växjö Herrar Växjö 1966
Anna Niemann Damer Nättraby 1983
Christoph Baumberger FIK Färjestaden Herrar Färjestaden 1975
Susanne Wiberg Rälla Rebel Runners Damer Borgholm 1961
Niclas Lindman Lyckeby Herrar Lyckeby 1968
Karin Petermann Damer Rödeby 1975
Patrik Petermann Herrar Rödeby 1974
Eddy Hultgren Team Blekinge Herrar RÖDEBY 1959
Christian Klingebrant Is Göta Herrar Landskrona 1980
Björn Olovsson Herrar NYBRO 1970
Mirjam Olovsson Nybro Damer Nybro 1975
Attila Berner Herrar Lyckeby 1977
Johan Söderberg Herrar Karlskrona 1980
Johan Olsson Salsjögänget mk Herrar Johannishus 1976
Synnöve Brorsson Salsjögänget mk Damer Johannishus 1976
Jannike Ottosson Team Blekinge Damer Karlskrona 1982
Jimmie Johansson Codebet Herrar Kalmar 1990
Jonas Engdahl Karlskrona Herrar Jämjö 1979
Sandra Södergren Fif Gnistan Damer Hallabro 1989
Katja Schönbeck IFK Växjö Damer Växjö 1971
Jonas Huselius Herrar Rödeby 1972
Patrik Bäckström Kalmarsunds Multisportare Herrar Söderåkra 1973
Anna Nilsson Färjestadens motion Damer Färjestaden 1975
Mats Hagman Karlskrona Simsällskap Herrar Lyckeby 1972
Nadja Dolgova Damer Trensum 1997
Albert Salling Karlskrona Herrar Karlskrona 1994
Ludvig Väpnare Hulterstad AIK Herrar Mörbylånga 2002
Martin Sandberg Kalmar RC Herrar Kalmar 1971
Markus Sölvenäs Herrar Lyckeby 1971
Cecilia Pettersson Karlskrona SOK Damer Nättraby 1977
Malin Svensson Kalmarsunds multisportare Damer Söderåkra 1982
Sara Jönsson Damer Nättraby 1976
Peter Lagerström Herrar Nättraby 1973
Tomas Danielsson Herrar Karlskorna 1969
Bo Fredriksson Ok Orion Herrar Jämjö 1958
Magnus Kimenius Trummenäs LF Herrar Ramdala 1986
kim johnsson team blekinge Herrar Lyckeby 1988

Jämjöhallenstafetten

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Camilla Olsson Kompis Rödeby 1971
Roger Leanderson Kompis Karlshamn 1901
Tobias Johannesson Kompis Karlshamn 1901
Roland Mårtensson Kompis Karlshamn 1901
Annika Nilsson Jobb Lyckeby 1977
Anna Persson Kompis KARLSKRONA 1990
Therese Berggren Kompis Karlskrona 1984
Marcus Ohlson Kompis Svängsta 1981
Peter Larsson Jobb Nättraby 1967
Ola Hermansson Jobb Lyckeby 1978
Charlotte Kjellsson Jobb Karlskrona 1966
Markus Tillman Jobb Karlskrona 1991
Jessica Pettersson Familj Karlskrona 1979
Pauline Jeppsson Familj Lyckeby 1977
Martin Sköld Jobb Kalmar 1983

Jämjöhalvan 10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Svante Holgersson KA2IF Herrar KA2IF 2001
Kristoffer Karlsson UF Contact Herrar Olofström 1992
Nelly Össmar Högby IF Damer Kalmar 2003
Arvid Aronsson OK Kroppefjäll Herrar Dals Rostock 2002
Simon Fröh Malmö Gerillalöpare Herrar Malmö 1984
Göran Jonasson Nättraby Herrar Nättraby 1953
Amanda Håkansson Högby IF Damer Kalmar 1997
Håkan Carlsson best Herrar Bräkne-Hoby 1970
Helen Gustavson Bräkne-Hoby Damer Bräkne-Hoby 1970
Jens Svendsen Karlskrona Herrar Karlskrona 1980
Annika Antonsson Karlskrona Damer Karlskrona 1977
Patric Kalnins Karlskrona Herrar Karlskrona 1968
Emma Karlsson Karlskrona Damer Karlskrona 1990
Ingela Karlsson Karlskrona Damer Karlskrona 1980
sofie karlsson Karlskrona Damer Karlskrona 1977
Ola Persson Karlskrona Herrar Karlskrona 1971
Henrik Olsson Karlskrona Herrar Karlskrona 1992
Kerstin Jonasson Karlskrona Damer karlskrona 1978
Emil Jonasson Karlskrona Herrar Karlskrona 2006
Rickard Rosenlund Team blekinge Herrar Ronneby 1975
Elin Larsen Hägersten Damer Hägersten 1983
Elin Fleischer Jämjö Damer Jämjö 1983
Andreas Glingfors Lyckeby Herrar Lyckeby 1977
Jens Söderström Ok Orion Herrar Jämjö 1980
Stefan Svensson Rödeby Herrar Rödeby 1978
Hampus Engqvist Ramdala IF Herrar Ramdala 1978
Emma Guse Växjö Löparklubb Damer Växjö 1984
Magnus Josephson Kalmar RC Herrar Läckeby 1978
Andreas Davidsson Högby IF Herrar Växjö 1995
Ken Slättengren Högby if Herrar Växjö 1995
Robin Slättengren Nybro ski Herrar Växjö 1991
Robert Jönsson Jämjö Herrar Jämjö 1965
Malin Lindström KALMAR Damer KALMAR 1971
Lisa Nilsson Karlskrona Damer Karlskrona 1983
yvonne svilling Karlskrona SOK karlskrona 1955
Madeleine Ullerhed Team AddeMadde Växjö 1994
Anna Johansson Bodekullorna Karlshamn 1973
Madelene Baard Run4fun Karlskrona 1987
Mattias Gustavsson Kristianopel FÅGELMARA 1982
Jonas Holmström Hässlegården KARLSKRONA 1979
Martin Niemann Nättraby Nättraby 1982
Niklas Kalnins-Wahlgren Jämjö Herrar Jämjö 1982
Simon Hedlund Ärla IF Rödeby 1991
Rickard Kappers Kalmar Kalmar 1966
Katarina Larsson Färjestaden Damer Färjestaden 1974
roger persson karlskrona karlskrona 1962
Pär Sydbris Jämjö Herrar Jämjö 1977
Mohamad Alsaeed Team Blekinge Lyckeby 1987
Joanna Nilsson Jämjö Jämjö 1981
Pernilla Tilosius Gladamatör Damer Johannishus 1969
Anneli Svensson Team Blekinge Löparförening Karlskrona 1962
Daniel Fahlström Jämjö Herrar Jämjö 1975
Anna Landtreter Ragnabo Damer Bergkvara 1975
Cornlia Hultkrantz Team Blekinge Damer Karlskrona 1986
Kevin Knutsson Kalmar Herrar Kalmar 1999
Linnéa Lendrop Team Blekinge Damer Kalmar 1998
Bobbo Kronholm Berras Hockeyverkstad Herrar Karlskrona 1973
Niklas Lindvall Berras Hockeyverkstad Herrar Karlskrona 1981
Aladin Radetinac Damer Karlskrona 1973
Karoline Persson Nättraby Damer Nättraby 1986
Kristina Eklund Team Eklund Damer Nättraby 1977
Marcus Eklund Team Eklund Herrar Nättraby 1976
Ida Pettersson Karlskrona Damer Karlskrona 1983
Karin Persson Karlskrona Damer Karlskrona 1977
Anders Nilsson Weixo Herrar Växjö 1968
Sara Moilanen Kallinge Damer Kallinge 1982
Maria Borghem Växjö AIS Dragkamp Damer Växjö 1974
Janne Perslof Berras Hockeyverkstad Herrar Rödeby 1968
Filip Aguirre KALMAR Herrar KALMAR 1993
Emelie Kardell KA2 IF Damer Karlskrona 2001
Marie Berglin KA2 IF Damer Rödeby 1971
Sofie Eliasson Karlskrona Damer Karlskrona 1991
Dennis Robertsson Karlskrona Herrar Karlskrona 1988
Martin Mark Hasslö Herrar Hasslö 1978
Malin Magnusson Hasslö Damer Hasslö 1979
Filip Svensson Skavkulla Ski Team Herrar Nättraby 1999
Sven Svensson Skavkulla Ski Team Herrar Nättraby 1969
Gosia Svensson Skavkulla Ski Team Damer Nättraby 1969
Emil Svensson Skavkulla Ski Team Herrar NÄTTRABY 2001
Gunilla Wester Frikyrkan Jämjö Damer Senoren 1964
Marie Olsson Fågelmara Damer Fågelmara 1976
Jenny Collin Karlskrona Damer Karlskrona 1985
Oliver Johansson Kläppinge Kubbar Klubb Herrar Borgholm 1992
Emilia Wikström Karlskrona Damer Karlskrona 1993
Filip Elo***** Kar******* Herrar Karlskrona 1991
Simon Svensson Tarkett Fritid Herrar Ronneby 1986
Eddie Bernestrå Rockneby Herrar Rockneby 2004
Daniel Sigurdsson Rockneby Herrar Rockneby 1974
Johan Lubell Karlskrona Herrar Karlskrona 1982
Elin Levin Kalmar RC Damer Kalmar 1979
Joachim Levin Kalmar RC Herrar Kalmar 1980
Björn Svedlund Oskarshamn Herrar Oskarshamn 1984
Linnéa Svedlund Oskarshamn Damer Oskarshamn 1983
Jannie Faming Karlskrona Damer Karlskrona 1988
Eva Bladh Salsjögänget Motionsklubb Damer Bräkne-Hoby 1960
Louise Gottfridsson Torsås Damer Torsås 1981
Magnus Svensson Torsås Herrar Torsås 1974
Anneli Köhne Karlskrona Damer Karlskrona 1966

Jämjöhalvan 5 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Jörgen Skagert Klubblös Herrar Karlskrona 1965
Magnus Leuenberger OK Orion Herrar Rödeby 1974
Emma Karlsson Karlskrona Damer Karlskrona 1973
Mona Andreasson Karlskrona Damer Karlskrona 1967
Lisa Richardson Jämjö Damer Jämjö 1978
Malou Guse Växjö Löparklubb Damer Växjö 1964
Andreas Eriksen fristående Herrar STURKÖ 1977
Elisabeth Melin Ekholmen Damer Karlskrona 1973
Carina Petersson Karlskrona Karlskrona 1966
Karin Jansson Väring Väring 1960
Ellen Jansson Väring Damer Väring 1992
Sara Lenemark Karlskrona Lyckeby 1975
Elin Andersson Karlskrona Damer Karlskrona 1985
Sara Lindau Rödeby Damer Rödeby 1982
Sophie Philipsson Jämjö Damer Jämjö 1981
Jörgen Philipsson Coltingborssen triathlonclub Herrar Jämjö 1978
Paul Persson Malmö Herrar Malmö 1987
Victoria Larsson Malmö Damer Malmö 1986
Rebecca Thörnberg Runacademy IF Damer Karlskrona 1980
Jonas Porshult Team Blekinge Herrar Karlskrona 1977
Anders Loell Jämjö Herrar Jämjö 1985
Erica Svensson Karlskrona Damer Karlskrona 1992
Malin Antonsson Bergkvara Damer Bergkvara 1980
Mark Mostert KA2 IF Herrar Karlskrona 1967
Julie Mostert KA2 IF Damer Karlskrona 1971
Annika Karlsson Jämjö Damer Jämjö 1972
Eva Coldwell Asarum Damer Asarum 1966
Andreas Hallengren Karlskrona Herrar Karlskrona 1976
Jessica Lundqvist Kläppinge Kubbar Klubb Damer Borgholm 1990
Kristina Ponting Asarum Damer Asarum 1961
Sara Lundgren Runacademy IF Damer Fågelmara 1988

Jämjöhalvan 5 km (ungdomar)

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Louice Holgersson KA2IF F14 KA2IF 2006
Sigge Oscarsson Lindsdals Finest P12 KALMAR 2008
Noah Petersson Kalmar RC Triathlon P14 Kalmar 2005
Malte Jacobsson KA2IF P12 Karlskrona 2009
Selma Leopold OK Orion F12 Jämjö 2007
Erik Leopold OK Orion P12 Jämjö 2008
Ákos Berner Lyckeby P12 Lyckeby 2008
Emil Jönsson Karlskrona P16 Karlskrona 2003
Adam Jönsson Karlskrona P14 Karlskrona 2005
Olle Richardson Jämjö P12 Jämjö 2009
Alexander Melin KA2IF P12 Karlskrona 2009
Olivia Melin KA2IF F14 Karlskrona 2005
Ailin Nordstrand Ortega Jämjö goif Jämjö 2009
Siri Eklund Team Eklund F14 Nättraby 2005
Isak Philipsson Jämjö P12 Jämjö 2011
Elin Philipsson Jämjö F12 Jämjö 2009
Dorka Berner KA2 IF F12 Lyckeby 2008
Simon Rosenquist KA2IF P16 Karlskrona 2003
Thea Holmberg Holmbergåsarna F12 Karlskrona 2009
Theo Porshult Ramdala IF P12 Karlskrona 2009
Anton Johansson OK Orion P12 Karlskrona 1901
Filip Myrén OK Orion F12 Torsås 2007
Maja Eklund Team Eklund F14 Nättraby 2006
James Mostert KA2 IF P14 Karlskrona 2005
Oliver Mostert KA2 IF P14 Karlskrona 2006
William Mostert KA2 IF P16 Karlskrona 2003
Alma Jonsson Karlskrona SOK F14 Jämjö 2005
Ida Persson KA2 IF Löpargruppen F14 Karlskrona 2006
August Baumberger FIK Färjestaden P12 Färjestaden 2008
Vilmer Baumberger FIK Färjestaden P12 Färjestaden 2010
Jona Lindman KA2 IF P16 Lyckeby 2004
Frida Berglin KA2IF F14 Rödeby 2005

Jämjöhalvan barnlopp

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Bella Danielsson Listerby 1900
Ted Danielsson Listerby 1900
Nova Lundqvist Jämjö 1900
Tindra Lundqvist Jämjö 1900
Holly Lundqvist Jämjö 1900
Greta Richardson Jämjö 1900
Nilo Hillborg Karlskrona 1900
Milton Hillborg Karlskrona 1900
Julia Johannesson KARLSHAMN 1900
Simon Jensen Karlskrona 1900
Lova Kalnins-Edin Jämjö 1900
Douglas Kalnins Jämjö 1900
Novalee Fredriksson Jämjö 1900
Nova Johansson Jämjö 1900
Agnes Sydbris Jämjö 1900
Amanda Fahlström Jämjö 1900
Ellie Nordstrand Ortega Jämjö 1900
Leandro Ortega Jämjö 1900
Alfred Ottosson KARLSKRONA 1900
Ville Andersson Karlshamn 1900
Love Andersson Karlshamn 1900
Adelia Löfvenberg KALMAR 1900
Hanga Berner Lyckeby 1900
Ellen Baumberger Färjestaden 1900