Anmälda till Växjö Marathon 2022 Avancerad sök

Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår
Mikael Andersson M motion Man Vimmerby 1971
Simon Sköld Västerås LK M35 Man Västerås 1983
Simon Bloss Ärla IF Polisen Växjö M senior Man VÄXJÖ 1989
Josefin Tjernlund OK Tisaren K senior Kvinna Örebro 1992
Anzheng Dong M50 Man Gothenburg 1970
Glenn Gustavsson SOLVIKINGARNA M55 Man GÖTEBORG 1965
Lars Marklund Kalmar RC Triathlon M45 Man Kalmar 1976
Lina Bange Runacademy K motion Kvinna Skurup 1981
Anders Jörmgård M motion Man Linköping 1981
Kerstin Sand Växjö Löparklubb K60 Kvinna Växjö 1958
Britt-Marie Mellgården Växjö Löparklubb M70 Kvinna Växjö 1951
Gustaf Leonardsson Örebro AIK M senior Man Göteborg 1993
Elin Karlsson Växjö löparklubb K senior Kvinna Växjö 1993
Thomas Johansson Skillingenäs IF M motion Man Nättraby 1966
Bo Sundström Kalmar RC Triathlon M55 Man Kalmar 1967
Jessica Fridlund SwedenRunners IF K senior Kvinna Trelleborg 1985
Björn Larsson Växjö löparklubb M40 Man Alvesta 1980
Sara Isenberg K motion Kvinna Enskede 1979
Jacob Lapidus IK Makkabi Stockholm M motion Man Hägersten 1979
Petter Sallnäs IK NocOut.se M40 Man Linköping 1982
Anders Johansson Lktv88 M55 Man TrollhÄttan 1967
Fábio Gama Halmstad Triathlon & Multisport M motion Man Halmstad 1980
Sofia Kay LK TV88 K45 Kvinna Vänersborg 1976
Henrik Daneskog Scania Road Runners Scania Road Runners M35 Man Bjärred 1983
Olle Meijer Högby IF M senior Man Ramdala 1998
Krister Berger Axa Sports Club M55 Man Vimmerby 1967
Sandra Södergren Fif gnistan K senior Kvinna Hallabro 1989
Alexandra Stoltz K motion Kvinna Osby 1985
Matz Ågehäll Norrköping triathlon M motion Man Kolmården 1968
Dragan Milenkovic M40 Man Värnamo 1978
Staffan Berg Glasrikets rc M50 Man Nybro 1969
Sara Dolk Hultsfreds LK K50 Kvinna Hultsfred 1970
Magnus Johansson Scania Road Runners Scania Road Runners M45 Man Lund 1974
Tommy Carlsson LK TV88 M55 Man Trollhättan 1967
Mats Wisell M motion Man Söderköping 1971
Anders Karnebäck Turebergs FK M35 Man Sverige 1983
Micael Lindqvist Apladalens LK Apladalens LK M50 Man Värnamo 1972
Olof Wdowiak Lindberg Polar Nordic Polar Nordic M40 Man Klagshamn 1981
Arvid Borensved M motion Man Växjö 1993
Sara Elfving Karlshamns SK triathlon K50 Kvinna Ronneby 1970
Kenneth Lindgren Ericsson IK M motion Man Linköping 1965
Kent Olsson Lifetime runners M motion Man EKERÖ 1966
Nicklas Johansson Norrköping Triathlon M motion Man SKÄRBLACKA 1974
Anikó Komaromi Norrköping Triathlon K45 Kvinna Kimstad 1977
Linus Persson Eksjö M35 Man Eksjö 1984
Jonathan Flod Triathlon Väst M senior Man Göteborg 1987
Simon Axelsson Sävsjö M motion Man Sävsjö 1976
Jonas Larsson Gränna AIS M motion Man Gränna 1984
Helena Hallgren Simlångsdalens IF K45 Kvinna Halmstad 1974
Dag Nilsson Växjölöparklubb M65 Man Lammhult 1957
Mario Rieloff Fredrikshofs FIF M60 Man STOCKHOLM 1961
Marcus Hansander Lifetime Runners M motion Man Kungsängen 1972
Stefan Pettersson Apladalens löparklubb M55 Man Värnamo 1966
Madelaine Svantesson Axa Sportklubb K45 Kvinna Hässleholm 1974
Pär Björckebaum M motion Man Onsala 1974
Andreas Malmberg M motion Man Halmstad 1989
Peter Broström Kalmar M motion Man KALMAR 1964
Andreas Gustavsson Hammarby IF M40 Man Torsås 1982
Anita Jönsson Högby IF K55 Kvinna Färjestaden 1963
Mimmi Evelyndotter Donkey’s Triathlon K35 Kvinna Göteborg 1988
Henrik Larm Växjö LK M35 Man Växjö 1986
Catrin Öman Roma if K40 Kvinna Visby 1980
Ludwig Sjödahl Lönashult Goif M40 Man Alvesta 1982
John Olofsson HLK-92 M40 Man HELSINGBORG 1982
Malene Jeppesen Klub100 M motion Kvinna Vordingborg 1971
Sofia Svensson Växjö löparklubb K35 Kvinna Växjö 1985
Andreas Nilsson Helsingborg M motion Man Helsingborg 1979
Anders Hallgren M motion Man Vaggeryd 1986
Robin Lausen Leksands FIK Leksands Friidrottsklubb M senior Man Leksand 1991
Jennie Ahlin Team Ultrasweden LK K45 Kvinna Taberg 1973
Ola Karlsson M motion Man Karlskrona 1976
Joakim Fröjd Glastikets RC Nybro M40 Man Nybro 1978
Aras Raheem Ingen M motion Man Växjö 1996
Anders Sjöberg Glasrikets RC Nybro M50 Man Nybro 1968
Anna-Saga Johansson K motion Kvinna Boxholm 1988
Mathias Pålsson Kalmar Rc M45 Man Mönsterås 1973
Magnus Magnoy Team Trelleborg Triathlon M45 Man Höllviken 1977
Matti Pylkkänen Gamleby Ok M70 Man Överum 1950
Håkan Rydermark M motion Man Halmstad 1969
Sanna Rydermark K motion Kvinna Halmstad 1976
Björn Ulvås Kalmar RC Triathlon M motion Man Rödeby 1978
Andreas Mattsson M motion Man Lund 1995
Pär Lindbäck Falkenbergs RR M35 Man Falkenberg 1985
Jesper Mellquist M motion Man Rydaholm 1994
Yesse Koppen M motion Man Haarlem 2001
Erik Nyenger Björke SK M motion Man TRANÅS 1983
Adrian Cerps Umara Sports Club MAJS M senior Man Växjö 1994
Madeleine Cerps TEAM POWERWOMAN MAJS K senior Kvinna Växjö 1994
Ylva Zetterholm AXA sports club K motion Kvinna Årsta 1987
Terry Potter Run Club Run Club M motion Man Sollentuna 1977
Lennart Hagmar Heleneholms if M70 Man Malmö 1948
Jonas Axelsson Centrum OK Run Club M40 Man SOLLENTUNA 1980
Jonas Svensson P18ik M55 Man Visby 1964
Malin Larsson Esc K motion Kvinna Älmhult 1980
Marcus Wallenrud M motion Man Vaggeryd 1988
Jerker Hagman M motion Man Karlshamn 1975
Daniel Cefalk Rejlers M45 Man Vinslöv 1977
Andreas Kjellin Mikkeller Running Club M motion Man Örebro 1983
Tommy Hagberg OK Gynge M50 Man Osby 1968
Patrik Nilsson Ystads IF Friidrott M senior Man Sjöbo 1993
Mats Korner Växjö Löparklubb M60 Man Växjö 1962
Jonas Alvre M motion Man Färjestaden 1985
Sabine Hedlund RTMD IF K motion Kvinna Kungsör 1989
Anna Lindgren SOK Knallen K40 Kvinna Ambjörnarp 1978
Geraud Lemmet Run Club M motion Man Sollentuna 1977
Fredrik Johnsson Örebro AIK M45 Man Örebro 1977
Jon Angelbratt Majornas ik M40 Man Göteborg 1981
Lina Ivarsson-Wahlquist K motion Kvinna Växjö 1983
Tommy Sennerby Carlsson RIF Linköping M35 Man LINKÖPING 1985
Dennis Eriksson M motion Man Furulund 1976
Marcus Widenfors Team Blekinge LF M45 Man Stockholm 1976
Christoffer von Essen Torebo Wild Boars M motion Man Stockholm 1979
Tobias Backgård Scania Road Runners Scania Road Runners M45 Man Limhamn 1975
Erik Eklund Medlöparna M40 Man Göteborg 1979
Mattias Gustavsson Växjö Skateboardförening M motion Man Gemla 1989
Mikael Axenbo Chester med rester. M motion Man Huddinge 1987
Niklas Gehlin Chester med rester M40 Man Skogås 1979
Erik Douglasson Chester med rester M40 Man Kode 1982
Stina Dolk Gamleby ok K50 Kvinna Gamleby 1972
Sebastian Haglund M motion Man Ystad 1985
Marcus Bloom Umara Sports Club M40 Man Sävsjö 1979
Jonathan Egerbo M45 Man Växjö 1977
Pär Hallenberg Sweden Runners IF M motion Man Kalmar 1982
Emil Håkansson Vederslöv/Dänningelanda IF M motion Man Växjö 2000
Henrik Nilsson Bokor Söderåkra M motion Man Söderåkra 1975
mathias johansson solvikingarna M55 Man torslanda 1967
Daniel Sandström Hasselblad M motion Man Göteborg 1986
Martin Johansson Lammhullt Tigers TK M motion Man Lammhult 1990
MICHAEL JOHANSSON Team Placida M50 Man Lomma 1974
Johan Thor Friskis M motion Man JÖnköping 1967
Marcus Danielsson M35 Man Täby 1985
Emil Voxenhaag Rydaholm Running Cult M motion Man Saltsjö-Boo 1989
Christopher Fish M motion Man Sturefors 1993
Dag Kibsgaard-Petersen Løp din Jævel M50 Man Oslo 1971
John Swedberg Olsson M motion Man kalmar 1979
Patric Lundvall Växjö löparklubb M50 Man Växjö 1968
Axel Fredriksson Korven M motion Man Nybro 1997
Pontus Johansson Växjö AIS M senior Man Växjö 1987
Thomas Fortell Team Blekinge Löparförening M50 Man Rödeby 1971
Markus Yngvesson Växjö Löparklubb M40 Man VÄXJÖ 1984
Erik Rafsten BjäreRunners M40 Man Båstad 1980
Mattias Bramstång IFK Halmstad M45 Man Halmstad 1975
Rickard Hagström Dark Trail Runners M45 Man TÄBY 1976
Claes Deshayes - M motion Man Åkersberga 1961
Johan Ljung M motion Man Köping 1990
Johan Veinfors M40 Man Mariannelund 1982
Kim Linmyr M40 Man Hindås 1978
Malin Skoog K motion Kvinna Katrineholm 1992
Lasse Jutemar Borås Löparklubb Borås Löparklubb M65 Man Kinnarumma 1956
Tim Andersson Karlskrona SOK M motion Man Karlskrona 1996
Arvid Willstein M motion Man Nybro 1997
Tobias Tyberg Team Ormsalva M45 Man Team Ormsalva 1974
Johan Wärmé Team Ormsalva M45 Man Täby 1974
Joakim Aleborn Sivertsson Växjö Löparklubb M senior Man Växjö 1988
Linda Olofsson Växjö löparklubb M motion Kvinna Växjö 1978
Andy Ekberg M motion Man Växjö 1971
Till anmälan för Växjö Marathon 2022

Vill du sälja/överlåta din startplats?

Ange e-postadressen du anmälde dig till loppet med:

Du kan sälja vidare din startplats i Växjö Marathon 2022.
Senaste tid för lägga ut sin startplats till försäljning är 2022-10-09 23:59.
Senaste tid för ta över startplats är 2022-10-09 23:59.

Har du köpt en startplats?

Skriv in din anmälningskod tillVäxjö Marathon 2022.

Tänk på att ange koder med stor resp. liten bokstav.

Letar du en startplats i Växjö Marathon 2022?
Här hittar du alla platser till salu i Växjö Marathon 2022