Anmälda till Gävle Adventslopp 2019
Avancerad sök
Lilla Adventsloppet
Namn
Klubb
Klass
Viktor Normell Djurhed
Gefle IF
Barnklass
Albin Sandberg
Barnklass
Signe Pers
Barnklass
Agnes Pers
Barnklass
Wilma Fors
Barnklass
Meja Andersson
Barnklass
Neo Borg
Gävle OK
Barnklass
Levi Borg
Gävle OK
Barnklass
Sally Othén
Barnklass
Elis Othén
Barnklass
Hjalmar Bergstrand
Barnklass
Iris Kihlén
Barnklass
Astrid Wahlman
Barnklass
Liam Nyström
Barnklass
Sixten Nyström
Barnklass
Lucas Sandberg
Barnklass
Elin Spets
UBGK
Barnklass
Jill Spets
UBGK
Barnklass
Ken Spets
UBGK
Barnklass
Doris Ekeblom
Barnklass
Beppe Ekeblom
Barnklass
Flora Printz
Barnklass
Anton Öhman
Barnklass
David Sörell
Gävle OK
Barnklass
Ture Walfridsson
Gävle OK
Barnklass
Walter kangas
Barnklass
Stella Hök
Bälinge IF
Barnklass
Klara Hök
Bälinge IF
Barnklass
Malou Grönvall
Barnklass
Signe Berg
Barnklass
Dylan Hurtig
Barnklass
Kimberly Gustafsson
Barnklass
Bonnie Howley
Barnklass
Dante Sallmén
Barnklass
Minelle Bönström
Barnklass
Nils Elvelind
Barnklass
Klara Elvelind
Barnklass
5 km
Startnummer
Namn
Klubb
Lag
Klass
Kön
Födelseår
523
Ragnar Oscarsson
Hemlingby LK
Herrar
Man
1956
521
Anders Bramefjord
Dillneatleterna
Herrar
Man
1960
522
Sebastian Bramefjord
Dillneatleterna
Herrar
Man
1998
520
Anders Nyström
Herrar
Man
1966
395
Marie-Louise Nyström
Damer
Kvinna
1967
518
Ulf Dahlbom
Herrar
Man
1967
519
Daniel Dahlbom
Herrar
Man
1996
394
Anette Forslund
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1969
516
Fredrik Englund
Ohms lag
Herrar
Man
1991
517
Max Jäderkvist
Ohms lag
Herrar
Man
1991
515
Karl-Martin Gidlund
Gävle Skidkamrater
Herrar
Man
1953
393
Tindra Hillberg
Lag Hillberg
Damer
Kvinna
2010
514
Andreas Ljunggren
Herrar
Man
1977
392
Annie Lavigne
Gävle OK
Damer
Kvinna
2010
513
Jörgen Söderblom
Hofors
Herrar
Man
1965
512
Daniel Pereira
Gävle
Libbstickans IF
Herrar
Man
1977
391
Belinda Larsson
Libbstickans IF
Damer
Kvinna
1982
511
Patrik Dahlman
Herrar
Man
1990
388
Eva Nagy
Damer
Kvinna
1973
389
Celia Englund
Ilsbo
Saltlakrits
Damer
Kvinna
2008
390
Stina Englund
Saltlakrits
Damer
Kvinna
1978
510
Jimmy Löf
Runacademy IF
Herrar
Man
1990
387
Sara Bronzatto Boccagini
Damer
Kvinna
1983
509
Alexandre Florencio da Silva
Herrar
Man
1982
386
Camilla Ekström
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1901
385
Louise Bergström Östling
Damer
Kvinna
1993
508
Pär Månsson
Herrar
Man
1959
507
Adrian Kaufeldt
Herrar
Man
1993
384
Teres Åkerman
Gävle
Damer
Kvinna
1973
383
Marie Wigg
Axa SC
Damer
Kvinna
1969
506
Anders Broman
Järbo
Herrar
Man
1975
505
Emil Öhman
IFK Umeå
The steady gazelles
Herrar
Man
1985
382
Sofie Högberg
Hemlingby LK
Sjöstjärnorna
Damer
Kvinna
1981
381
Andrea Farkas
Damer
Kvinna
1976
504
Niclas Parneborg
Hemlingby LK
Herrar
Man
1966
379
Frida Östberg
Damer
Kvinna
1996
380
Johanna Bergstrand
Damer
Kvinna
1988
503
Magnus Lindberg
Ockelbo SK
Herrar
Man
1990
378
Sara Sjödal
Damer
Kvinna
1980
377
Audrone Jakniunaite
Damer
Kvinna
1979
502
Malte Olsson
Gävle
Herrar
Man
2008
375
Kajsa Olsson
Gävle
Damer
Kvinna
2002
376
Anneli Olsson
Gävle
Damer
Kvinna
1969
501
Peter Lang
Herrar
Man
1963
500
Markus Maliniemi
Hemlingby
Herrar
Man
1994
374
emma hättestrand
Högbo gif friidrott
Damer
Kvinna
2004
373
Inga-Lill Schrevelius
Hemlingby Lk
Damer
Kvinna
1952
372
Jennifer Andersson
Dalaportens OL
Damer
Kvinna
2000
499
Tommy Andersson
Dalaportens OL
Herrar
Man
1967
371
Fanny Arvendal
Runacademy
Damer
Kvinna
1991
498
Jonas Pettersson
Gävle
Herrar
Man
1985
497
Göran Hedman
Valbo AIF
Herrar
Man
1957
370
Malin Bäcklin
Damer
Kvinna
1987
368
Karolina Westlund
Runacademy
Damer
Kvinna
1987
369
Jennifer Nyström
Runacademy
Damer
Kvinna
1987
367
Tina Norrström
Damer
Kvinna
1970
366
Maria Larsson
Team Jädersjölarsson
Damer
Kvinna
1984
365
Tina Algotsson
Damer
Kvinna
1975
496
Jimmy Öhman
Gefle IF
Herrar
Man
2001
364
Anna Jäderberg
Team Jädersjölarsson
Damer
Kvinna
1980
363
Nadine Lindgren Wall
Ockelbo SK
Damer
Kvinna
1976
362
Ingrid Elofsson
Damer
Kvinna
1961
359
Maria Stjerngren
Duromixen
Damer
Kvinna
1974
360
Kerstin Persson
Duromixen
Damer
Kvinna
1968
361
Elin Lovén
Duromixen
Damer
Kvinna
1987
495
Alexander Nilsson
Duromixen
Herrar
Man
1993
357
Sara Wester
Damer
Kvinna
1901
358
Sara Stoor
Damer
Kvinna
1901
494
Per Lindberg
Frutjärns IF
Herrar
Man
1976
356
Elin Lindberg
IK Huge
Damer
Kvinna
2008
355
Cecilia Ulfhielm
Damer
Kvinna
1972
353
Marianne Sigurdsdotter Honig
Damer
Kvinna
1964
354
Molly honig
Honig Allstars
Damer
Kvinna
1993
352
Irmeli Johansson
Hemlingby LK
Damer
Kvinna
1951
351
Charlotte Lund
Åbyggeby
Damer
Kvinna
1969
350
Nina Ollashed
Runacademy
Damer
Kvinna
1978
349
Jessica Palmgren
GÄVLE
Damer
Kvinna
1974
348
Maria Forsslund
Gävle OK
Damer
Kvinna
1976
347
Svea Forsslund
Gävle OK
Damer
Kvinna
2007
493
Abbe Jonsson
Gävle
Herrar
Man
1997
492
Andreas Lindskog
Växbo
Herrar
Man
1988
491
Joar Morén
Gävle orienteringsklubb
Bommligan
Herrar
Man
2004
346
Karolin Karlström
Damer
Kvinna
1986
345
Hanna Hedvall
Damer
Kvinna
1980
344
Cim Sjölander
Team Jädersjölarsson
Damer
Kvinna
1987
342
Birgitta Forsberg
Avesta
Damer
Kvinna
1967
343
Tove Forsberg
Damer
Kvinna
1997
490
Birger Eklund
Herrar
Man
1952
488
Håkan Bergström Molin
Herrar
Man
1972
489
Harry Bergström
Herrar
Man
2002
341
Jessica Franzen
Gävle
Damer
Kvinna
1993
487
Jimmy Anttila Larsson
Gävle
Herrar
Man
1991
486
Tomas Nielsen
Herrar
Man
1965
485
Daniel Johansson
björklinge sok
Herrar
Man
1990
338
Karin Franzén
Enköping
Team Humle & Dumle
Damer
Kvinna
1985
339
Anna Gunnarsson
Team Humle & Dumle
Damer
Kvinna
1988
340
Helena Nordlander
Team Humle & Dumle
Damer
Kvinna
1985
337
Margareta Karlsson
Hemlingby lk
Damer
Kvinna
1958
336
Lina Jansson
CSN
Damer
Kvinna
1994
335
Sofie Andersson
GÄVLE
Damer
Kvinna
1994
334
Helena Mägi
LK Roslagen
Damer
Kvinna
1980
333
Emma Åhman
Gävle OK
Damer
Kvinna
1990
332
Caroline Laestander
FORSBACKA
Damer
Kvinna
1991
331
Lena Man
Hemlingby löparklubb
Damer
Kvinna
1974
484
Juuso Jäppilä
Herrar
Man
1976
330
Marlene Westerberg
CSN
Damer
Kvinna
1973
329
Anna Linderoth
CSN
Damer
Kvinna
1982
328
Lisa Ceder
CSN
Damer
Kvinna
1986
327
Elisabeth Rosendahl
Runacademy
Damer
Kvinna
1992
326
Lena Johansson
Runacademy
Damer
Kvinna
1965
325
Pia Johansson
Damer
Kvinna
1959
324
Margareta Rainer
Tärna IK Fjällvinden
Damer
Kvinna
1949
323
Angelica Ränttilä
Damer
Kvinna
1988
322
Carin Öbrink
Damer
Kvinna
1980
483
Daniel Wahlström
Herrar
Man
1983
10 km
Startnummer
Namn
Klubb
Lag
Klass
Kön
Födelseår
197
Malin Jönsson
Friskis&Svettis Gävle
Friskis&Svettis Gävle
Damer
Kvinna
1991
198
Marie Tjärnström
Friskis&Svettis Gävle
Friskis&Svettis Gävle
Damer
Kvinna
1989
199
Beatrice Bergström Molin
Friskis&Svettis Gävle
Friskis&Svettis Gävle
Damer
Kvinna
1983
0
Björn Nyberg
Friskis&Svettis Gävle
Friskis&Svettis Gävle
Herrar
Man
1952
0
Stefan Westrin
Frilansbyråns atletiska
Herrar
Man
1977
196
Therese Fahlström
Damer
Kvinna
1990
0
Andreas Nehvonen
Järbo if skidor
Herrar
Man
1987
0
Jiménez Guillermo
CCCF Málaga
Herrar
Man
1979
195
Alva Malmsten Nilsson
IF Skade
Damer
Kvinna
2003
0
Magnus Nilsson
IF Skade
Herrar
Man
1966
194
Karolina Sydner
Damer
Kvinna
1982
0
Pär Uggla
Högbo GIF
Herrar
Man
1976
0
Jimmy Tran
Herrar
Man
2003
193
Edda Vikström
Damer
Kvinna
2002
0
Emil Boström
Ok Linné
Herrar
Man
2002
0
Viktor Boström
Ok Linné
Herrar
Man
2004
0
Markus Berglund
Herrar
Man
1970
192
Emma Isberg
Damer
Kvinna
1986
0
Alfred Liljeström
Gävle OK
Herrar
Man
2002
0
Linus Hedberg
Herrar
Man
1988
0
Niklas Persson
Herrar
Man
1989
0
Johan Bentzer
Herrar
Man
1985
0
Patrik Eriksson
Herrar
Man
1985
0
Rasmus Engberg
Team Enertor
Herrar
Man
1990
0
Åke Jennehag
Herrar
Man
1972
0
Martin Öberg
Herrar
Man
2002
0
Erik Wästholt
Herrar
Man
1984
191
Kicki Svedvall
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1972
190
Kajsa Hansson
Älvkarleby
Damer
Kvinna
1993
0
Robert Eriksson
Torsåker
Herrar
Man
1990
0
Fredrik Dahlblom
Ockelbo Atletklubb
Herrar
Man
1984
189
Tilda Börjsesson
Damer
Kvinna
1985
0
Marvin Morrings
Gästrike Återvinnare
Team Nordic Trail Gävle
Herrar
Man
1975
188
Annika Löfström
Hemlingby lk
Damer
Kvinna
1986
700
David Peterson
Gävle
Herrar
Man
1974
187
Annamia Larsson
Damer
Kvinna
1980
699
Andreas Hillberg
Lag Hillberg
Herrar
Man
1983
698
Jonathan Frölander
Sandviken
Sandvik Coromant
Herrar
Man
1975
696
Jörgen Wikman
Herrar
Man
1967
697
Malte Wikman
Herrar
Man
2005
695
Jonatan Alvaeus
Upsala IF
Herrar
Man
1990
694
Kristoffer Edvardson
Hemlingby LK
Herrar
Man
1984
693
Hans Brolin
Runacademy IF
Herrar
Man
1959
691
Stefan Norman
Ironmanstatistik.se
Herrar
Man
1970
692
Oscar Norman
Ironmanstatistik.se
Herrar
Man
1999
690
Henrik Othén
Team Nordic Trail Gävle
Team Nordic Trail Gävle
Herrar
Man
1979
689
Mauricio Saravia Ekedahl
Runacademy IF
Herrar
Man
1971
688
Göran Lindqvist
Hemlingby LK
Herrar
Man
1957
186
Katarina Dragon
Lonesome runners
Damer
Kvinna
1986
185
Marie Lundin
Damer
Kvinna
1985
687
Jakob Sjöberg
Gävle OK
Herrar
Man
2001
686
Henrik Fjellborg
Gellivare Skidallians IK
Herrar
Man
1995
685
Axel Hejdenberg
Gävle Ok
Bommligan
Herrar
Man
2005
684
Björn Sjöström
Herrar
Man
1974
683
Peter Tångeryd
Sandviken Trail Runner
Herrar
Man
1969
682
Karl-Åke Bergqvist
Cattis
Herrar
Man
1950
680
Karl-Åke Bergqvist
Cattis
Herrar
Man
1950
681
Glenn Sarling
Cattis
Herrar
Man
1982
679
Kalle Winberg
Hille IF
Sjöstjänorna
Herrar
Man
1978
678
Ossian Kaufeldt
Herrar
Man
1990
677
karol drews
Herrar
Man
1972
676
johan wickenberg
Hemlingby Löparklubb
Herrar
Man
1978
184
jennie wickenberg
Gävle
Damer
Kvinna
1977
182
Sara Maier
Damer
Kvinna
1990
183
Maarit Kaskela
Damer
Kvinna
1972
179
Carina Hansson
Murphys lag
Damer
Kvinna
1964
674
Niklas Kjerrman
Murphys lag
Herrar
Man
1985
675
Johan Noreng
Murphys lag
Herrar
Man
1985
180
Jennifer Lindblom
Murphys lag
Damer
Kvinna
1993
181
Linda Angermund Holmgren
Murphys lag
Damer
Kvinna
1974
178
Barbro Näsström
Koberga runners
Damer
Kvinna
1989
177
Terese Jonsson
Djurmo Runners
Damer
Kvinna
1977
176
Jonna-Li Hedqvist
Gävle
Damer
Kvinna
1988
175
Cecilia Sjöblom
Axmarby IF
Damer
Kvinna
1970
673
Gustav Frænell
Sundsvalls OK
Herrar
Man
1999
672
Arvid Claesson
Jönköpings ok
Herrar
Man
1998
174
Therese Alarik
Gävle
Damer
Kvinna
1996
172
Malin Johansson
Team Lillhöjen
Damer
Kvinna
1969
173
Erica Edman
Rehns bk
Damer
Kvinna
1997
671
Gustav Kring
Herrar
Man
1991
171
Åsa Claar
Damer
Kvinna
1981
670
Mounir Touzani
Hemlingby LK
Sjöstjänorna
Herrar
Man
1969
669
Rickard Nygårds
Herrar
Man
1973
668
magnus honig
Tyresö
Honig Allstars
Herrar
Man
1966
170
Idamarie Mettag
Örbyhus
Damer
Kvinna
1982
667
Johan Anderung
LK Benröta
Herrar
Man
1970
664
Daniel Thollén
Coola Gänget
Herrar
Man
1991
665
Anders Arnborg
Coola Gänget
Herrar
Man
1991
666
Kevin Vigren
Coola Gänget
Herrar
Man
1991
663
Stefan Sundin
Herrar
Man
1970
169
Anna M Nilsson
Centrum OK
Damer
Kvinna
1984
662
Daniel Moström
Fastighetssnabben
Fastighetssnabben AB
Herrar
Man
1986
168
Emelie Printz
Damer
Kvinna
1985
661
Tomas Wängman
Yttertorp LK
Herrar
Man
1980
660
Rasmus Söderberg
Gävle OK
Bommligan
Herrar
Man
2003
659
Joakim Thelin
Upsala IF
Herrar
Man
1987
658
Isak Berggren
Hemlingby LK
Bommligan
Herrar
Man
2002
657
Rasmus Lundén
Gävle sk
Herrar
Man
1997
656
Anders Lindén
Herrar
Man
1971
167
Matilda Åkerblom
Runaccademy
Damer
Kvinna
1979
166
Lisa Öhman
Damer
Kvinna
1986
655
Alexander Lindskog
Hemlingby lk
Herrar
Man
1997
654
Björn Fagerlund
Sandviken Trail Running
Herrar
Man
1980
653
Marko Ciric
Herrar
Man
1991
165
Zara Lundgren
Nordanstigs Friidrott
Damer
Kvinna
1987
164
Sara Hägglund
Damer
Kvinna
1984
652
Sebastian Enterfeldt
Fastighetssnabben AB
Fastighetssnabben AB
Herrar
Man
1988
163
Ingrid Nordberg
Damer
Kvinna
1981
651
Mathias Kangas
Lonesome runners
Herrar
Man
1992
650
Martin Nilsson
IFK Umeå
Herrar
Man
1995
162
Anna Janson
Damer
Kvinna
1974
161
Mia Karlsson
Damer
Kvinna
1978
649
Michael Gilmore
IFK Umeå
The steady gazelles
Herrar
Man
1995
648
André Andersson
OK Kåre
Herrar
Man
1997
647
Christer Andersson
Årsunda if
Herrar
Man
1964
646
Lars Åslund
Herrar
Man
1979
645
David Kramer
Herrar
Man
1982
644
Sune Nises
Fastighetssnabben AB
Herrar
Man
1964
643
Stefan Hellman
Löparsteffe
Herrar
Man
1971
642
Matthew Smith
Ericsson SIK
Herrar
Man
1979
160
Stina Haglund
Fastighetssnabben
Damer
Kvinna
1977
641
William Eriksson
Fastighetssnabben
Herrar
Man
1978
638
Henrik ÅStröm
Fastighetssnabben
Herrar
Man
1985
639
Mathias Bohlin
Fastighetssnabben
Herrar
Man
1991
640
Fredrik Olsson
Fastighetssnabben
Herrar
Man
1901
159
Gunilla Axelsson
Uppsala LK
Damer
Kvinna
1988
158
Jenny Haglöf
Djurmo Runners
Damer
Kvinna
1977
637
Roger Gabrielsson
Hemlingby LK
Herrar
Man
1958
156
Ingela Sand Arenander
Skarpnäcks OL
Damer
Kvinna
1973
155
Susanne Andersson
Damer
Kvinna
1969
636
Karsten Meier
IFK Umeå
The steady gazelles
Herrar
Man
1991
154
Irene Forsell
Damer
Kvinna
1975
635
Rasmus Nilsson
IFK Umeå
The steady gazelles
Herrar
Man
1990
157
Martina Kouri
gävle
Damer
Kvinna
1991
153
Yvonne Holmqvist
Damer
Kvinna
1944
634
Adrian Olsson
Luthagens LK
Herrar
Man
1993
633
Fredrik Holm
Herrar
Man
1974
632
Fredrik Qvarfort
PLAYipp
Herrar
Man
1978
631
Anton Simonsson
Herrar
Man
1989
152
Frida Rickegård
Damer
Kvinna
1990
151
Nina Johansson
Damer
Kvinna
1992
150
Lisa Nordin
Damer
Kvinna
1993
630
Anders Stigenberg
Herrar
Man
1990
149
Ida Wistedt
Damer
Kvinna
1993
148
Susanne Pettersson
Damer
Kvinna
1991
629
Anders Wallberg
Herrar
Man
1979
628
Thomas Johansson
Herrar
Man
1961
147
Magdalena Särkioja
Runacademy if
Damer
Kvinna
1983
146
Anna Åkesson
Runacademy
Damer
Kvinna
1978
145
Kristina Hedberg
Runacademy IF
Damer
Kvinna
1971
627
Peter Larsson
Runacademy IF
Herrar
Man
1966
144
Cecilia Jönsson
Gävle
Damer
Kvinna
1967
143
Katarina Ihrse’n
Damer
Kvinna
1970
142
Pernilla Sellfors-Forsling
Hofors AIF skid- och cykelklubb
Pumorna
Damer
Kvinna
1980