Anmälda till Hallsta Triathlon 2020 (STC) Avancerad sök

2 x Supersprint Senior/Junior / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Thomas Tollstedt Hudik Triathlon Klubb Senior Man Uppsala 1990
Carl Magnus Helin LIDINGÖ triathlon Senior Man Stockholm 1976
Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Senior Man Nacka 1990
Niklas Åkerström IK NocOut.se Senior Man LINKÖPING 1992
Jonas Langman IF Mantra Sport Senior Man Bålsta 1992
Hanna Törnqvist Åkersberga Triathlonförening Senior Kvinna Åkersberg triathlon förening 1980
Jonathan Gunnarsson Stockholm City Triathlon Senior Man Stockholm 1998

2 x Supersprint 16-17 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Elin Malmström Väsby SS Triathlon Kvinna Upplands Väsby 2004

1 x Supersprint 14-15 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alma Bergqvist IFK Sala Kvinna Uppsala 2005

Olympisk Masters / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fredrik Lindblom Fredrikshof IF CK Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
Veronica Hammarstedt IFK Sala Master 40-44 Kvinna RANSTA 1975
Göran Öhman IFK Sala Master 35-39 Man Vallentuna 1981
Åsa Danell IK NocOut.se Master 45-49 Kvinna Linköping 1971
Björn Andrell Åkersberga Triathlonförening Master 50-54 Man ÅKERSBERGA 1969
Mikael Norberg Athletic Club Salt Lake Master 45-49 Man Saltsjö Boo 1971
Jerome Senaneuch Fredrikshof IF CK Master 40-44 Man Tullinge 1976
Wendy Broadgate Stockholm City Triathlon Master 50-54 Kvinna Tullinge 1970
Marcus Ekström FMTIS IF Master 40-44 Man Örebro 1978
christer holmqvist Eskilstuna IK Triathlon Master 55-59 Man Eskilstuna 1965
Anders Granlund Åkersberga Triathlonförening Master 45-49 Man Åkersberga 1974
Erik Wahlström Norrköping Triathlon Master 40-44 Man Skärblacka 1980
Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Master 45-49 Kvinna SOLLENTUNA 1973
Tobias Marklund Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Hortlax 1975
Göran Hansson Eskilstuna IK Triathlon Master 50-54 Man Eskilstuna 1966
Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
Gustav Holmberg Eskilstuna IK Master 40-44 Man Eskilstna 1979
Mattias Klein Norrköping Triathlon Master 45-49 Man Norrköping 1971
Cecilia Jertborn Sök knallen Master 55-59 Kvinna Alingsås 1963
Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
Elisabeth Schelin Umara sports club Master 55-59 Kvinna Lysvik 1965
Jonas Rylander Väsby ss triathlon Master 55-59 Man Sollentuna 1963
Silvana Balcanovic Stockholm City Triathlon Master 40-44 Kvinna SOLNA 1977
Monika Söder VSS Master 55-59 Kvinna Västerås 1964
Jonas Lerneteg Stockholm city triathlon Master 35-39 Man Kista 1982
Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
Elisabet Bellander UMARA sportsclub Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
Patrik Söderhjelm Umara Sports Club Master 50-54 Man Västerås 1969
Peter Persson Umara Sportsclub Master 50-54 Man Malmö 1967
Sandra Almer Carlson Vélo Performance Racing Team Master 35-39 Kvinna Nora 1981

Olympisk / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Andrey Markin Stockholm Man Stockholm 1986
Gunnar Littbrand Man Vallentuna 1968
Martin Similä I 2 IF Triathlon Man Karlstad 1994
Johan Jönsson I2 IF Man Karlstad 1995
Jonas Andersson Umara Sports Club Man Hölö 1986
Stefan Lie Man Västerås 1983
Tomas Almbo Stockholm City Triathlon Man Nacka 1978

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Smilla Eliasson Stockholm City Triathlon Kvinna Stockholm 2000
Jonathan Cressell Stockholm Man Stockholm 1989
Robert Forsström Man Göteborg 1979
Linda Wikstrand IK Fyris Kvinna Vattholma 1978
Ola Thored ONE Man vallentuna 1975

Stafett / Motion

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Ort Födelseår

Pojkar/Flickor upp till 15 år / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Matilda Eliasson Kalmar RC Triathlon Pojk/Flick 9-11 år (född 2009-2011) Kvinna Ljungbyholm 2010
Wilma Danielsson IK Fyris Triathlon Pojk/Flick 12-13 år (född 2007-2008) Kvinna Storvreta 2007