Anmälda till Jätten Bule-löpet 2019 Avancerad sök

10 km

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Hannes Jensen Rimforsa 1985
Karolin Woss Damer Fornåsa 1980
Fredrik Larsson Skänninge Herrar Skänninge 1980
Tobias Igefors Tranås Ibf Tranås 1974
Evelina Larsdotter Damer 1979
beatrice jacobsson maik linköping 1970
micael jacobsson maik Herrar linköping 1969
leif jacobsson maik Herrar linköping 1946
Bengt Bengtsson Södra Vi if Mariannelund 1901
Mika Bengtsson B-son IK Kalmar 1989
Magnus Ljunggren Aneby SOK Sunhultsbrunn 1971
Lars-Magnus Grenestam Borensberg 1958
Andreas Palmér Herrar Tranås 1976
Linda Palmér Damer Tranås 1977
Gunnar Moln Jönköping 1965
Annika Eriksson Kankaala Jönköping Jönköping 1967
Adrian Davidsson Södra Vi 1990
Tommy Persson Herrar Linköping 1964
Birgitta karlström Damer 1955
Johan Lindh Brittatorp TK Rottne 1983
Staffan Jansson Pallar Inte IF Hult 1986
Erik Bjäresten Linköping Linköping 1968
Urban Östh IFK Österbymo Ydre 1964
Ulf Jonsson KISA SK Rimforsa 1959
Arvid Sandahl Linköping Linköping 1995
Richard Krafth Tranås Bois Tranås 1971
Henry Fahlström Kisa SK Rimforsa 1973
Pontus Lindblom OK Roxen Linköping 1998
Jonatan Gustafsson Tranås AIF Friidrott Tranås 2001
Maria Thellman Jönköping 1965
Leif Pettersson Jönköping 1958
Jack Johansson IFK Österbymo Ydre 1989
Fred Broman - Tranås 1950
Bengt Dahlberg Sveaskogs IF Hultsfred 1967
Gustav Blixt SkyMap Herrar Växjö 1984
Anders Kasselstrand Herrar Överum 2000
David Oscarsson Kisa SK Herrar Rimforsa 1971
Per Brolund IK Akele Herrar 2000
Kristin Nordqvist Damer EKSJÖ 1983
Mattias Johansson Sveaskog IF Herrar Södra Vi 1983
Karin Eidner Damer MOTALA 1964
Erik Fransson IFK Österbymo Herrar Ydre 1988
Linus Quist Herrar Tranås 1971
Jocke Stark IFK Österbymo Herrar Aneby 1984
Anton Pettersson Åbro Bryggeri KF Herrar Storebro 1989
Petter Alstermark IFK Österbymo Herrar Tranås 1981
Phillips Ljungkvist Hängpung IF Herrar Ydre 1982
Sol-Britt Österlund Damer Täby 1967
Annica Gustafsson Team snigel Damer Nässjö 1968
Adam Hansson Herrar Torslanda 1995
Sofia Rosenquist Damer Torslanda 1990
Lennart Hansson IFK Österbymo Herrar YDRE 1961
Simon Rydberg Herrar Stockholm 1982
Benny Hjalmarsson TSMRunning Herrar Stockholm 1982
Sofia Lundell Simbaklubben Damer Linköping 1999
Fredrik Lundell Simbaklubben Herrar Nykil 1966
Peter Gustavsson Herrar Ydre 1963
Kent Strömberg Luleå Herrar Luleå 1998
Björn Hummerdal IF LINNEA/RYDSNÄS IF Herrar HÄGERSTEN 1987

5 km

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Rebecka Jakobsson Damer Borensberg 1970
Viggo Jakobsson Herrar 2008
Anna-Lena Hällsten Kvinna Gammalkil 1956
Leif Ihreskog Herrar 1959
Bengt Knutsson Västervik RC Man Västervik 1959
Stig Jonsson Kisa SK Man Kisa 1943
Ann Bravell Kvinna Tranås 1970
Emma Hertzman Kvinna Ydre 1972
Fredrika Norin Kvinna Tranås 1970
Sascha Knabe Man Reichenbach 1994
Jonas Jones Spårvägen FK Herrar Man Stockholm 2000
Emmy Spaak IFK Österbymo Damer Kvinna YDRE 1982
Sofia Adolfsson Damer Kvinna Eksjö 1994
Ruben Larsson Herrar Man Jönköping 1957
Emeli Ydringer Damer Kvinna Kisa 1975
Vilma Hansson Damer Kvinna Ydre 2001
Sara Åsenfalk Damer Kvinna Kiss 1975
Lars-Anders Karlsson Malmbäck Herrar Man Malmbäck 1952
Rune Strand Linköping Herrar Man Linköping 1963

2.4 km, födda -07 och senare

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Christian Scharff Torpa AIS Pojkar födda 2007 till 2010 Man Ydre 2009
Marcus Scharff Torpa AIS Pojkar födda 2007 till 2010 Man Ydre 2007
Alma Andersson IF Thor, Uppsala Kvinna Uppsala 2008
Daniel Karlsson OK Njudung Man Landsbro 2009
Joel Karlsson OK Njudung Pojkar födda 2011 och senare Man Landsbro 2011
Anton Wahrby Tranås Simsällskap Pojkar födda 2007 till 2010 Man Tranås 2008

Promenad 10 km

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Promenad 5 km

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Martina Isaxon Kinda-Ydre Sparbank Damer KISA 1981
Pirjo Johansson Damer 1958
Johan Widerström Herrar 1964
Margareta Carlfors Damer 1962
Martina Klasson Tranås Kvinna Tranås 1971
Miranda Hedström Tranås Damer Kvinna Tranås 1997