Anmälda till Hallsta Triathlon 2022 (STC) Avancerad sök

Pojkar/Flickor upp till 13 år

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Fabiana Mansoor Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Stella Askenbom Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Nisal Murad Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Mira Rågberger Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Stina Bängs Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Stina Nyberg Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Stella Nyberg Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Meja Mansour/Dahlberg Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Mathilde Österberg Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Juni Evenbom Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Linn Sundmark Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Moa Einarsson Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Alva Horn Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Hedda Ulvede Lloyd Skiljebo SK Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Västerås 2011
Emma Fiorillo Väsby SS Triathlon Flickor 12-13 år (2009-2010) Kvinna Upplands Väsby 2009
Viola Forsberg Valbo AIF Flickor 12-13 år (2009-2010) Kvinna Gävle 2010
Clara Alenius Dalregementets IF Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Hedemora 2013
Simon Flinta Fk Herkules Pojkar 9-11 år (2011-2013) Man Mölndal 2011
Julia Flinta Fk Herkules Flickor 8 år & yngre (2014 eller senare) Kvinna Mölndal 2016
Alexander Cronstedt Full Rulle Fullerö Pojkar 12-13 år (2009-2010) Man Västerås 2009
Victor Cronstedt Full Rulle Fullerö Pojkar 9-11 år (2011-2013) Man Västerås 2011
Oscar Cronstedt Full Rulle Fullerö Pojkar 9-11 år (2011-2013) Man Västerås 2012
Amanda Hahne Team LeWa sport Flickor 12-13 år (2009-2010) Kvinna Motala 2009
Oliver Hahne Team LeWa sport Pojkar 12-13 år (2009-2010) Man Motala 2009
Nils Herweijer Hälle IF Pojkar 12-13 år (2009-2010) Man Ljungskile 2009
Elias Birgander Väsby SS Triathlon Pojkar 12-13 år (2009-2010) Man Kungsängen 2010
Sarah Larsson Team Lewa Sport Flickor 12-13 år (2009-2010) Kvinna Motala 2010
Ella Grönholm IFK Sala Flickor 9-11 år (2011-2013) Kvinna Sala 2011

2 x Supersprint Senior/Junior / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Simon Lindblom Nordic Triathlon & Endurance club Herrar senior Man Läckeby 2001
Nathalie Stigenberg Gävle triathlonklubb Damer Junior 18-19 år Kvinna Gävle 2004
Johan Werkmästar Dalregementet IF Herrar senior Man Rättvik 2002
Kristalina Smårs Örebro AIK Damer senior Kvinna Nora 1991
Jonathan Gunnarsson Athletic Club Saltlake Herrar senior Man Falun 1998
Olle Nilsson IFK Sala Herrar Junior 18-19 år Man Sala 2014
Albert Askengren Stöcke TS Järnet Herrar senior Man UMEÅ 1995
Daniel Nöu Race & Shine Sports Club Herrar senior Man Täby 1999
Rebecka Forsström Triathlon Syd Damer senior Kvinna Falun 1995
Emil Frayon Väsby SS Triathlon Herrar senior Man Täby 2002
Isak Engblom Väsby SS Triathlon Herrar senior Man Upplands Väsby 2001
Ida Wikman Dalregementets IF Damer senior Kvinna Falun 2002
Mathilda Nilsson Race & Shine Sports Club Damer Junior 18-19 år Kvinna Markaryd 2004
Albin Granström Stöcke TS Järnet Herrar Junior 18-19 år Man UMEÅ 2003
Axel Rosencrantz Triathlon Väst Herrar senior Man Motala 2002
Hanna Andrén Alingsås Triathlonklubb Damer Junior 18-19 år Kvinna Alingsås 2004
Kristina Vestman Umeå SS Damer Junior 18-19 år Kvinna Härnösand 2004
Agnes Lind Umeå SS Damer Junior 18-19 år Kvinna Robertsfors 2004
Robin Andersson Umeå SS Herrar Junior 18-19 år Man Skellefteå 2003
Jakob Nyström Umeå SS Herrar Junior 18-19 år Man Umeå 2003
Amy Whyte Race & Shine Sports Club Damer senior Kvinna Umeå 2000
Arvid Axelsson AXA Sports Club Herrar Junior 18-19 år Man Malmö 2003
Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Damer Junior 18-19 år Kvinna Täby 2003
Elin Malmström Väsby SS Triathlon Damer Junior 18-19 år Kvinna Upplands Väsby 2004
Max Rundström Team LeWa Sport Herrar Junior 18-19 år Man Motala 2003
Carlos Touma Järfälla Triathlonförening Herrar senior Man Järfälla 2001
Niklas Åkerström IK NocOut.se Herrar senior Man Linköping 1992
Thomas Tollstedt Race & Shine Sports Club Herrar senior Man UPPSALA 1990

2 x Supersprint 16-17 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Harald Bergqvist Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Falun 2005
Folke Eriksson AXA Sports Club Herrar Ungdom 16-17 år Man Vintrosa 2006
Ludwig Svärdvall Team LeWa Sport Herrar Ungdom 16-17 år Man Motala 2005
Josefin Ross Dalregementets IF Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Djurås 2005
Christoffer Larsson Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Falun 2005
Noah Petersson Nordic Triathlon & Endurance club Herrar Ungdom 16-17 år Man Kalmar 2005
Isabelle Skytt Dalregementets IF Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Falun 2005
Lucas Axelsson Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Varberg 2005
Filippa Bonorden Väsby SS Triathlon Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Stocksund 2005
Elena Henze Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2006
Sandra Trigell Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Alice Nyström Umeå SS Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Leah Rosencrantz Triathlon Väst Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Göteborg 2005
Elin Eisner Alingsås Triathlonklubb Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Alingsås 2005
Linus Fredriksson Skövde Triathlonklubb Herrar Ungdom 16-17 år Man Mölltorp 2006
Alma Bergqvist IFK Sala Damer Ungdom 16-17 år Kvinna UPPSALA 2005
Leon Dahlin Dalregementets IF Herrar Ungdom 16-17 år Man Hedemora 2006
Elin Rooth Nordic Triathlon & Endurance Club Damer Ungdom 16-17 år Kvinna BERGKVARA 2006
Selma Westman Stöcke TS Järnet Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
Amanda Johansson Karlstads Simsällskap Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Karlstads simsällskap 2005
Francisco Dias Väsby SS Triathlon Herrar Ungdom 16-17 år Man Stockholm 2006
Anna Söderqvist Team LeWa Sport Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Motala 2006
Jonathan Toppe IKHP Huskvarna Herrar Ungdom 16-17 år Man HUSKVARNA 2005
Linus Jansson IK Fyris Uppsala Herrar Ungdom 16-17 år Man Storvreta 2006
Carl ”Calle” Sundqvist Kungsbacka SS Herrar Ungdom 16-17 år Man Kungsbacka 2005
Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Damer Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005

1 x Supersprint 14-15 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Olivia Fiorillo Väsby SS Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2007
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Upplandsväsby 2008
Viktor Åkerberg Team LeWa Sport Pojkar 14-15 år Man Motala 2007
Oscar Alenius Dalregementets IF Pojkar 14-15 år Man Hedemora 2007
Alva Smeds Väsby SS Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna UPPLANDS VÄSBY 2007
Amadeus Suhr Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Upplands Väsby 2009
Leontien Herweijer Hälle IF Flickor 14-15 år Kvinna Ljungskile 2007
Alice Birgander Väsby SS Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Kungsängen 2008
Olle Hallsten Triathlon Syd Pojkar 14-15 år Man Södra Sandby 2007
Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2008
Melvin Rundström Team LeWa Sport Pojkar 14-15 år Man Motala 2007
Vera Nilsson Team LeWa Sport Flickor 14-15 år Kvinna Motala 2008

Olympisk Masters 35 - 74 år / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Lena Söderqvist Team LeWa Sport Damer Master 55-59 Kvinna Motala 1967
Luke Dragstra Nordic Triathlon Herrar Master 45-49 Man Blomstermåla 1976
Monica Bystedt Hemsö IF Damer Master 55-59 Kvinna Hemsön 1964
Veronica Höiom Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Vallentuna 1974
Marie Cederberg IFK Sala Damer Master 55-59 Kvinna Västerås 1964
Helene Nilsson ColtingBorssén Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna VÄSTERÅS 1965
Åsa Lindeblad Väsby Ss Triathlon Damer Master 50-54 Kvinna Upplands Väsby 1970
Johan Hagelin Team LeWa Sport Herrar Master 35-39 Man Vikingstad 1982
Sara Andersson Väsby SSTriathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1974
Nikklas Jorme Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Sollentuna 1969
Martin Törnqvist Väsby Triathlon Herrar Master 50-54 Man UPPLANDS VÄSBY 1971
Javier Cabello Väsby SS Triathlon Herrar Master 55-59 Man Sollentuna 1967
Mikael Nordström Örebro AIK Herrar Master 40-44 Man Örebro 1982
Monica Sjans Qwarnsveden triathlon Damer Master 60-64 Kvinna BORLÄNGE 1958
Marcus Brandt Race & Shine Sports Club Herrar Master 40-44 Man Tyresö 1980
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 40-44 Man Åkersberga 1982
Tobias Marklund Väsby SS Triathlon Herrar Master 45-49 Man Hortlax 1975
Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1973
Jerome Senaneuch Terrible Tuesdays Athletic Club Herrar Master 45-49 Man Tullinge 1976
Roland Lycksell Race & Shine Sports Club Herrar Master 55-59 Man Lidingö 1964
Evelina Hagelin Team Lewa Sport Damer Master 35-39 Kvinna Vikingstad 1985
Sara Jakobsson Örebro AIK Damer Master 35-39 Kvinna Örebro 1987
Jim Andersson CSK Ludvika Triathlon Herrar Master 35-39 Man Ludvika 1986
Mia Eklöw Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Borensberg 1973
Lars-Erik Smedberg CSK Ludvika Triathlon Herrar Master 35-39 Man Ludvika 1984
pontus Forsberg IK NocOut.se Herrar Master 50-54 Man Svärtinge 1970
Henrik Joelsson Umara Sports Club Herrar Master 50-54 Man Sollentuna 1969
Karl Bertrandt Athletic Club Salt Lake Herrar Master 50-54 Man Värmdö 1968
Leif Björkman Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar Master 60-64 Man INSJÖN 1958
Gunnar Kihlberg Dalregementet IF Herrar Master 60-64 Man Falun 1962
Ioanna Aslanidou Västerås Triathlonklubb Damer Master 35-39 Kvinna Västerås 1986
Mattias Klein Norrköping Triahtlon Herrar Master 50-54 Man Norrköping 1971
Wendy Broadgate Stockholm City Triathlon Damer Master 50-54 Kvinna Tullinge 1970
Erik Dahlquist Västerås Triathlonklubb Herrar Master 70-74 Man Västerås 1951
Martin Granholm Team LeWa Sport Herrar Master 35-39 Man MOTALA 1986
Anna Siggelin Västerås Triahlonklubb Damer Master 55-59 Kvinna Västerås 1967
Magnus Mellberg Idrottsmottagningen Sports Club Herrar Master 45-49 Man Furuvik 1973
Erik Lundh Västerås Cykelklubb Herrar Master 40-44 Man Västerås 1978
Tina Karlberg Lidingö Triathlon Damer Master 60-64 Kvinna Stockholm 1962
Magnus Collett Norra Stockholm Endurance Herrar Master 40-44 Man Sollentuna 1978
Kristian Hallsten Triathlon Syd Herrar Master 45-49 Man Södra Sandby 1973
Björn Lindberg Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Solna 1962
Marcus Ekström FMTIS IF Herrar Master 40-44 Man Örebro 1978
Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Upplands Väsby 1972
Marie Louise Karlander Skellefteå AIK CK Damer Master 55-59 Kvinna Skellefteå 1966
Peter Hällberg Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Hässelby 1958
Ulf Carleson Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Stockholm 1961
Ulrika Nilsson Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Motala 1977
Tommie Sjödin Hemsö IF Herrar Master 40-44 Man Härnösand 1978
Svante Grävare Umara Sports Club Herrar Master 65-69 Man GÖTEBORG 1956
Per-Olof Branzell IK Fyris Uppsala Herrar Master 65-69 Man Uppsala 1956

Sprint Masters 75 år och äldre / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
George Valvis Triathlon Syd Herrar Master 85- Man Staffanstorp 1935

Olympisk Öppen / Tävling

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Stefanos Sakellariou Qwarnsveden Triathlonklubb Herrar senior Man Borlange 1989
Alexander Fedyushkin Västerås CK Herrar senior Man Västerås 1981
Carin Forsberg Valbo AIF Damer senior Kvinna Gävle 1973
Emil Norberg Qwarnsveden triathlon Herrar senior Man Säter 1989
Nicklas Eriksson CSK Ludvika Herrar senior Man Ludvika 1990
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar senior Man Bålsta 1992

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jonas Söderberg Damer/herrar motion Man Västerås 1976
Judith Forsberg Valbo Damer/herrar motion Kvinna Gävle 2005
Jessica Högberg Kungsörs sportklubb Damer/herrar motion Kvinna Köping 1975
Jan-Erik Almkvist Västerås cykelklubb Damer/herrar motion Man Västerås 1974
Åsa Larson Mälarö SOK Damer/herrar motion Kvinna SVARTSJÖ 1972
Niklas Wahl Damer/herrar motion Man Odensbacken 1989
Laila Grønbekk CK Elverum Damer/herrar motion Kvinna Elverum 1970
Fredrik Sjöström Eskilstuna IK Damer/herrar motion Man Torshälla 1976
Linda Niska Umeå SS Damer/herrar motion Kvinna Robertsfors 1984
Marnix Reedijk VSS Damer/herrar motion Man VÄSTERÅS 1980
Signe Scharffetter Team Power Woman Damer/herrar motion Kvinna Södertälje 1982
Carl Cronstedt Full Rulle Fullerö Damer/herrar motion Man Västerås 1976
Katerina Cronstedt Full Rulle Fullerö Damer/herrar motion Kvinna Västerås 1980
Ann-Sofie Bergkvist Damer/herrar motion Kvinna Fagersta 1989
Mari Korpelainen Damer/herrar motion Kvinna Fagersta 1971
Till Klein Damer/herrar motion Man Eskilstuna 1975
Tim Richardson Damer/herrar motion Man Eskilstuna 1965
Mikael Huhta - Damer/herrar motion Man Uppsala 1980
Robert Lane Colchester Harriers AC Damer/herrar motion Man Eskilstuna 1977
Daniel Goetz Damer/herrar motion Man Nykvarn 1968
Linda Holmqvist Damer/herrar motion Kvinna Stockholm 1980
Lars Westgård Elverum Svømmehall Damer/herrar motion Man ELVERUM 1970
Camilla Nyblom Damer/herrar motion Kvinna Strömsholm 1987