Anmälda till Ältasjön Runt 2022
Avancerad sök
13,4 km
Startnummer
Namn
Klubb
Kön
48
Viktor Elofsson
Älta runners
Man
47
Carl-Johan Lann
Hanvikens SK
Man
46
Alexander Berg Rendahl
Fk Studenterna
Man
45
Nicklas Friberg
Täby
Man
44
Jennifer Ståhl
Älta Powerwalk Club
Kvinna
43
Linda-Mari Rostmark
Älta IF
Kvinna
42
Johan Söderqvist
Älta IF
Man
41
Johan Kristensen
Långås Leoparder
Man
40
Robert Olsson
Älta IF
Man
39
Camilla Elofsson
Terrible Tuesdays AC
Kvinna
38
Tom Dowding
Man
37
Jonas Björve
Man
36
Henrik Boberg
Älta IF
Man
35
Per Larsen
Älta
Man
34
Mikael Hynge Almkvist
Team Igor
Man
33
Staffan Westerdahl
Fredrikshofs FIF
Man
32
Henning Envall
Man
31
Lisa Lindén
Kvinna
30
Carl Segersten
Man
29
Ola Henriksson
Man
28
Michael Kullberg
Man
27
Viktor Ekwall
Man
25
Staffan Andersson
Man
24
Robin Bengtsson
Man
23
Moa Strandberg
Kvinna
22
Maria Markocs
Kvinna
21
Simon Andersson
Man
19
Alexander Levin
Team Ultrasweden LK
Man
20
Henry Söderström
Vattenfalls IF Stockholm
Man
18
Alexander Starfelt
Starfelt runners
Man
17
Love Berzell
OK Ravinen
Man
16
Simon Sawert
Man
15
Dragica Novacic
Kvinna
14
Kädi Koppe
Älta Powerwalk Club
Kvinna
13
Caroline Hansson
Kvinna
12
Joakim Åkerö
Stockholm Frontrunners IF
Man
11
Thomas Svedin
Man
10
Philip Witty
Man
9
Bas Van Zutphen
Runny Nose Boys
Man
8
Kerly Koppe Söderlind
Älta Powerwalk Club
Kvinna
7
Wilfredo Zúñiga Navia
Man
5
Per Elmstedt
ingen
Man
6
Charlotte Åvall
ingen
Kvinna
4
Janie Nyström
TYRESÖ
Kvinna
2
Josefin Nygren
Team Ältadalen
Kvinna
3
Johnny Axelsson
Team Ältadalen
Man
1
Tomas Wikstrand
Team Ältalen
Man
7,2 km
Startnummer
Namn
Klubb
Kön
176
Tomas Wikstrand
Team Ältalen
Man
175
Bill Kurtson
Man
174
Elin Westberg
Kvinna
173
Nemo Curcic
Man
172
Erik Hasmats
SPF
Man
170
Christofer Barrett
CK Valhall
Man
169
Sofiia Pasichnyk
Kvinna
168
Gunilla Ottosson
Kvinna
167
Karina Alvarez
166
Jenny Langone
165
Daniel Norman
Bandhagen
Man
164
Sara Fäldt
Kvinna
163
Åsa Ahlbeck
Running Sisters
Kvinna
162
Jonas Rognon
Man
161
Johan Bergström
Man
160
Marika Scheele
Kvinna
159
Hans-Olov Dahlén
158
Arvid Stenberg
Man
157
Pia Olsson
Kvinna
156
Diana Druiven
Team Canada
Kvinna
155
Åse Olsson Eimir
Älta
Kvinna
154
Jonas Karlberg
Älta IF
Man
153
Stefan Wahlström
FK Studenterna
Man
152
Kristina Söderqvist
151
Emma Berggren
Tyresö
Kvinna
150
Karin Sällberg
Kvinna
149
Johan Olofsson
Man
148
Jan Olofsson
Hanvikens SK
Man
147
Katarina Zackrisson Lindblom
Älta IF
Kvinna
146
Ann-Sofie Svärdh Kullin
Carnegie IF
Kvinna
145
Åsa Andersson
Kvinna
144
Monica Kingstedt
TK Pinnen
Kvinna
143
Eveliina Rengstedt
142
Tim Stockinger
Man
141
Jonas Sjöström
-
Man
140
Kenneth Isaksson
Man
139
Staffan Rydbeck
Man
138
Martin Alexandersson
-
Man
136
Arvid Rydberg
Sickla IF
Man
137
Johan Rydberg
135
Peter Lundell
134
Georg Henriksson
Man
133
Andreas Mannerberth
Man
132
Linda Mannerby
130
Lucas Hansen
Man
131
Fredrik Hansen
129
Anders Nyman
Man
128
Fredrik Röjme
127
Mathilda Fält Zaar
126
Peter Nehlmark
Man
125
Mats Johansson
Man
123
Fredrik Ahlepil
Man
124
Marcus Ahlepil
122
Andreas Engström
Man
121
Ingela Linder
Kvinna
120
Love Tholander
Sundbybergs IF
Man
119
Åsa Lundin
118
Cecilia Lundborg
Kvinna
117
Tomas Smahaj
Man
116
Malin Sundberg
Kvinna
115
Aron Andersson
Älta Konståkning
Man
114
Alexandra Laurantzon
Kvinna
112
Martin Rustas Wiegurd
Man
113
Tove Rustas Wiegurd
171
Ella Andersson
Kvinna
111
Lisa Södergren
Kvinna
109
Nicklas Boström
110
Håkan Hindersson
107
Niklas Fischerström
Älta IF
Man
108
Nike Fischerström
106
Tilda Mårtensson
Kvinna
105
Nicklas Johansson
Älta if
Man
104
Pontus Åberg
Man
103
Annika Pettersson
Runacademy
Kvinna
102
María Nikulásdóttir
Promenadklubben
Kvinna
101
Fredrik Hansson
Os80
Man
100
Kalina Sanderfelt
Kvinna
99
Ellen Bergseth
Kvinna
98
Daniel Bruce
Man
97
Magnus Sundelin
Älta IF
Man
96
Anders Johansson
AXA Sportsclub
Man
94
joakim hedberg
Man
95
Amanda Andrae
92
Anders Unosson
Fredrikshov if ck
Man
93
Maria Claesdotter
90
Melvin Djäken
91
Jonas Djäken
89
Lotta Gustavsson
Älta IF
Kvinna
88
Denise Hansson
Kvinna
87
Maria Holtze
86
David Persson
Man
85
Sara Westergren
Norrö trailrunners
Kvinna
84
Johan Cahier
Älta IF
Man
83
Daniel Zetterqvist
Stockholm Gerillalöpare
Man
82
Emma Östmark
Kvinna
81
maria åhlberg
Haninge
Kvinna
80
Katarina Nordström
-
Kvinna
2,5 km (ungdom)
Startnummer
Namn
Klubb
Kön
Födelseår
275
Elise Nettelbladt
Älta If
Kvinna
2012
274
Livia Eleblad
Älta IF
Kvinna
2012
273
Marvin ALVAREZ PERSSON
Man
2010
272
Ingrid Ekblad Wennerhult
Älta IF
Kvinna
2013
271
Astrid Hartman
Älta IF
Kvinna
2016
270
Edwin Hamberg
Älta IF
Man
2014
269
William Adlén
Älta IF
Man
2012
268
Svante Widemar
Älta IF
Man
2013
267
Axel Dahlén
Älta IF
Man
2012
266
Hallie Bye
Älta Runners
2014
265
Melker Carlström
Älta IF
Man
2010
264
Vilmer Rostmark
Älta IF
Man
2010
263
Nils Olsson Eimir
Älta
Man
2008
176
Gabriel Söderqvist
262
Arvid Söderqvist
260
Emmy Kristensen
Älta IF
2014
259
Elsa Henriksson
Älta IF
Kvinna
2009
258
Sixten Björve
Älta IF
Man
2012
257
Lovisa Barvelid
Älta IF
Kvinna
2012
256
Nils Boberg
255
Tobias Sällberg
Man
1901
254
Sigrid Rubin
Älta Runners
Kvinna
2013
253
Max Lagercrantz
Man
2009
200
Max Karanikas
252
Fredd Örtengren
Älta IF
Man
2012
251
Pontus Lundell
Hanvikens SK
Man
2012
249
Elsa Andersson
Älta IF
Kvinna
2012
250
Astrid Andersson
248
Hugo Mannerberth
239
Pontus Wohlert
Ingarö IF
Man
2011
240
Lova Zettersten
241
Alicia Jalvén
242
Liv Axén
243
Junea Midow
244
Max Campos
245
Tuva Eriksson
246
Alvin Lindén
247
Vincent Norlin Hooper
238
Louie Mannerby
Älta
Man
2010
237
Josef Röjme
236
Emil Ahlepil
235
Ludvig Sandblom Kullberg
232
Felix Linder
Man
2010
233
Viggo Linder
234
Lucas Mahler
231
Levi Bredin
Älta if
Man
2012
230
Wilma Rudén
Älta If
Kvinna
2009
229
Svea Elofsson
Älta runners
Kvinna
2013
228
Astrid Elofsson
Älta Runners
Kvinna
2015
227
Samuel Andersson
226
Valter Diaz Lundmark
Älta IF
Man
2010
225
Chloé Barré
Älta Runners
Kvinna
2013
224
Linus Julin
Man
2008
222
Tyra Fäldt
Hanviken
Kvinna
2010
223
Wilma Fäldt
221
Axel Pijak
Älta If
Man
2010
220
Elias Rudberg
Man
2010
219
Albin Johansson
Älta if
Man
2010
218
Moa Barvelid
Styrkebyrån
Kvinna
2010
217
Emma Lindblom
Älta IF
Kvinna
2011
216
Elmer Stål
215
Ester Nyberger
Kvinna
2010
214
Oskar Olson Eimir
Älta IF Hockey
Man
2010
213
Nemo Bittár
Älta
Man
2009
212
Lucas Djäken
Älta IF
Man
2011
211
Melvin Djäken
Älta IF innebandy
Man
2009
210
Morris Westblom
Älta If
Man
2010
209
Elin Stenberg
Kvinna
2011
208
Benjamin Hrelja
Älta if
Man
2010
207
Lukas Hedlund Nuora
Älta if
Man
2012
206
Love Hedlund Nuora
Älta if
Man
2010
205
Julian Özmen
Älta IF
Man
2010
204
Jona Järmyr
Man
2014
202
Tom Jonasson
Man
2014
203
Hannes Jonasson
201
Nellie Bergström
Ingarö IF
Kvinna
2013
850 m (barn)
Startnummer
Namn
Klubb
Födelseår
434
Richard Johnsson
nacka
2016
432
Alexander Bejholt
Älta if
2015
433
Ebba Sundström
2014
430
Olle Walger
2013
431
Noah Laarif wolfers
428
Moa Westerlund
2016
429
Albin Westerlund
426
Anders Myhr
Nacka Värmdö SK
2013
427
Nelia Myhr
423
Arthur Runsten
Älta IF
2014
425
Olof Runsten
422
Filippa ALVAREZ PERSSON
420
Julian Guting
Älta IF
2015
421
Oliver Guting
419
Tage Jacobsson
2014
418
Valentina Langone
2015
417
Vilmer Ahlbom
Sköndal
2015
415
Oliver Sadock
Älta IF
2015
416
Joel Sadock
413
Arvid Almerheim
2019
414
Axel Almerheim
412
Estrid Aasa
Älta if
2016
410
Edvin Erlandsson
Älta IF
2013
411
Karl Erlandsson
409
Ludwig Nordlund
Älta IF
2013
408
Ludvig Claesson
Älta IF
2016
407
Melker Claesson
Älta IF
2013
406
Simon Söderlind
2017
405
Leona Blom
2019
404
Signe Widemar
403
Theodore Andersson
Älta konståkning
2016
402
Anton Kjellander
2014
401
Elinor Norberg
2018
400
Lou Öhrn-Daumas
SallyLou IF
2018
399
Sally Rinnevuo
SallyLou IF
2017
398
Arvid Hamberg
Älta
2017
397
Clara Karlberg
Älta IF
2015
396
Wera Winroth
Älta IF
2018
395
Valdemar Sällberg
1901
394
Belle Kristensen
Älta IF
2017
392
Nils Thurn
Älta If
2013
393
Otto Thurn
391
Julia Söderberg
2016
390
Iris Hall
2016
389
Justin Blom
2016
388
Ivar Hallbom
Älta IF
2013
387
Ines Lüning
2018
386
Josephine Bak
Älta IF
2016
385
Oskar Kullström
Älta IF
2016
384
Saga Djäken
Älta IF
2015
382
Molly Moustakakis
Älta If
2016
383
Melvin Moustakakis
381
Eskil Bondesson
Älta IF
2015
380
Olof Bondesson
Älta IF
2013
379
Ludvig Jansson
Älta
2014
377
Clara Boberg
Älta IF
2015
378
Viggo Boberg
376
Moa Larsen
Älta
2012
375
Filippa Niveman
2017
373
Finn Bergström-Bäck
Älta if
2016
374
Lou Bergström-Bäck
372
Max Rengstedt
2012
370
Emilia Renzi Koch
2016
371
Linus Renzi Koch
368
Noah Karanikas
369
Poppy Karanikas
366
Oscar Tigler
Superspringarna
2016
365
Zeke Olheim
2013
364
Ludvig Axelsson
Team Ältadalen
2018
362
Edvin Bringefors Ackerstedt
2017
363
Vilmer Bringefors Ackerstedt
360
Amir Moubarid
Älta if
2018
361
Selma Moubarid
359
Boel Stenberg
Älta IF
2013
357
Tilda Hemmyr
Järla Orientering
2012
358
Elliot Hemmyr
356
Noel Hemmyr
Järla orientering
2016
354
Walter Nettelbladt
Älta IF
2016
355
Joline Nettelbladt
351
Alice Jansson
2017
352
Juni Fuglenes
353
Max Jansson
350
Malcolm Sharpe Lyrestam
2014
348
Ella Ljuhs
Ältaif
2017
349
Vincent Ljuhs
346
Leah Ericson Ravnanger
Älta IF (fotboll och gymnastik)
2017
347
Olivia Ericson Ravnanger
345
Sander Meimermondt Özel
2018
344
Gabriel Röjme
Älta IF
2018
342
Vanda Zaar
Älta IF
2014
343
Tage Zaar
341
Bonnie Bick
Älta IF
2014
340
Emma Ahlepil
339
Alfons Lundin
2017
337
Dag Åslin Lindblom
2018
338
Olof Åslin Lindblom
335
Leon Ekwall
2018
336
Vincent Ekwall
334
Arvin Vikhe Patil Sundberg
332
Elodie Rognon
2015
333
Adèle Rognon
331
Noémie Barré
330
Alice Boström
2019
329
Oskar Stenberg
2013
327
Billy Törnqvist Lembke
Älta IF
2015
328
Vivi Törnqvist Lembke
326
Elias Johansson
325
Leo Åhs Karlsson
Älta IF
2015
324
Matheo Wikström
2018
323
Elton Holtze
2016
321
Elliott Witty
1901
322
Saga Witty
320
Alma Norlin
TYRESÖ
2018