Anmälda till Arlandastad Triathlon 2021 (STC 2:a deltävling) Avancerad sök

Supersprint 14-15 år simning

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
48 Elena Henze Umeå Simsällskap Flick 14-15 år Kvinna Umeå 2006
40 Hugo Lagerberg Väsby SS Triathlon Pojk 14-15 år Man Upplands väsby 2007
47 Fanny Karls Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna Upplands-Väsby 2007
39 Oscar Alenius Hedemora Endurance Club Pojk 14-15 år Man Hedemora 2007
41 Anna Söderqvist Team LeWa Sport Flick 14-15 år Kvinna Motala 2006
38 August Siverskog Julita Triathlon Pojk 14-15 år Man KATRINEHOLM 2007
37 Folke Eriksson AXA Sports Club Pojk 14-15 år Man Vintrosa 2006
33 Linus Fredriksson Skövde Triathlonklubb Pojk 14-15 år Man Mölltorp 2006
43 Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2008
35 Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojk 14-15 år Man Upplandsväsby 2008
44 Felicia Jansson Berg Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna Järfälla 2006
45 Alva Smeds Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna UPPLANDS VÄSBY 2007
36 Linus Jansson IK Fyris Uppsala Pojk 14-15 år Man Storvreta 2006
42 Elin Rooth Kalmar RC Triathlon Flick 14-15 år Kvinna BERGKVARA 2006
34 Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojk 14-15 år Man Hedemora 2006
46 Wilma Danielsson IK Fyris Uppsala Flick 14-15 år Kvinna Storvreta 2007

Supersprint 14-15år Cykel-löp

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
34 Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojk 14-15 år Man 2006
39 Oscar Alenius Hedemora Endurance Club Pojk 14-15 år Man 2007
36 Linus Jansson IK Fyris Uppsala Pojk 14-15 år Man 2006
33 Linus Fredriksson Skövde Triathlonklubb Pojk 14-15 år Man 2006
46 Wilma Danielsson IK Fyris Uppsala Flick 14-15 år Kvinna 2007
47 Fanny Karls Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna 2007
44 Felicia Jansson Berg Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna 2006
37 Folke Eriksson AXA Sports Club Pojk 14-15 år Man 2006
43 Hanna Månsson Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna 2008
40 Hugo Lagerberg Väsby SS Triathlon Pojk 14-15 år Man 2007
41 Anna Söderqvist Team LeWa Sport Flick 14-15 år Kvinna 2006
35 Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojk 14-15 år Man 2008
38 August Siverskog Julita Triathlon Pojk 14-15 år Man 2007
48 Elena Henze Umeå Simsällskap Flick 14-15 år Kvinna 2006
42 Elin Rooth Kalmar RC Triathlon Flick 14-15 år Kvinna 2006
45 Alva Smeds Väsby SS Triathlon Flick 14-15 år Kvinna 2007

Sprint Herr Simning

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
75 Stuart Young Athletic Club Saltlake Senior Man Farsta 1989
74 Niklas Åkerström IK NocOut.se Senior Man LINKÖPING 1992
51 Paul Frayon Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Man Motala 2004
71 Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Senior Man Läckeby 2001
63 Emil Frayon Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man Motala 2002
68 Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Junior 18-19 år Man kalmar 2003
53 Noah Petersson Kalmar RC Triathlon Ungdom 16-17 år Man Kalmar 2005
66 Robin Andersson Umeå Simsällskap Junior 18-19 år Man Skellefteå 2003
69 Jakob Nyström Umeå Simsällskap Junior 18-19 år Man Umeå 2003
55 Arvid Holmlund Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Man Dorotea 2004
56 Lucas Axelsson Varberg Sim Ungdom 16-17 år Man Varberg 2005
57 Christoffer Larsson Lidköpings CK Ungdom 16-17 år Man Falun 2005
65 Albin Granström Stöcke TS Järnet Junior 18-19 år Man Umeå 2003
61 Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man Upplands Väsby 2002
72 Albert Askengren Stöcke TS Järnet Senior Man Umeå 1995
64 Oskar Arvidsson Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man Djursholm 2002
62 Axel Rosencrantz Triathlon Väst Junior 18-19 år Man Motala 2002
54 Jonathan Toppe IKHP Huskvarna Ungdom 16-17 år Man Huskvarna 2005
67 Jesper Nordbrandt Halmstad Triathlon & Multisport Junior 18-19 år Man Mellbystrand 2003
73 Jonathan Gunnarsson Athletic Club Saltlake Senior Man FALUN 1998
52 Oscar Lilja Frosta Multisport Ungdom 16-17 år Man Höör 2004

Sprint Herr Cykel-Löp

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
75 Stuart Young Athletic Club Saltlake Senior Man 1989
52 Oscar Lilja Frosta Multisport Ungdom 16-17 år Man 2004
64 Oskar Arvidsson Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man 2002
51 Paul Frayon Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Man 2004
66 Robin Andersson Umeå Simsällskap Junior 18-19 år Man 2003
71 Simon Lindblom Kalmar RC Triathlon Senior Man 2001
73 Jonathan Gunnarsson Athletic Club Saltlake Senior Man 1998
54 Jonathan Toppe IKHP Huskvarna Ungdom 16-17 år Man 2005
56 Lucas Axelsson Varberg Sim Ungdom 16-17 år Man 2005
74 Niklas Åkerström IK NocOut.se Senior Man 1992
53 Noah Petersson Kalmar RC Triathlon Ungdom 16-17 år Man 2005
57 Christoffer Larsson Lidköpings CK Ungdom 16-17 år Man 2005
63 Emil Frayon Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man 2002
61 Hampus Månsson Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Man 2002
69 Jakob Nyström Umeå Simsällskap Junior 18-19 år Man 2003
67 Jesper Nordbrandt Halmstad Triathlon & Multisport Junior 18-19 år Man 2003
72 Albert Askegren Stöcke TS Järnet Senior Man 1995
65 Albin Granström Stöcke TS Järnet Junior 18-19 år Man 2003
68 Alexander Chatila Kalmar RC Triathlon Junior 18-19 år Man 2003
55 Arvid Holmlund Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Man 2004
62 Axel Rosencrantz Triathlon Väst Junior 18-19 år Man 2002

Sprint Dam/Para Simning

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
98 Frida Nöu Race & Shine Sports Club Senior Kvinna Täby 2001
89 Elin Malmström Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna Upplands Väsby 2004
88 Nathalie Stigenberg Gävle Triathlon Klubb Ungdom 16-17 år Kvinna Gävle 2004
97 Ida Ullstrand Norrköping Triathlon Senior Kvinna Kolmården 2001
87 Filippa Bonorden Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna Stocksund 2005
83 Kristina Vestman Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna Härnösand 2004
84 Tyra Östberg Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2004
85 Agnes Lind Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna Robertsfors 2004
86 Sandra Trigell Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
95 Klara Hofer Mattsson Stöcke TS Järnet Senior Kvinna Vännäs 2000
79 Hanna Andrén Alingsås Triathlonklubb Ungdom 16-17 år Kvinna Alingsås 2004
93 Ida Burrows HiQ Sports Club Senior Kvinna Linköping 2001
94 Marie Carlsson Väsby SS Triathlon Senior Kvinna Falun 1995
77 Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna Upplands Väsby 2004
92 Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Kvinna Täby 2003
80 Mathilda Nilsson Markaryds FK Ungdom 16-17 år Kvinna Markaryd 2004
78 Selma Westman Stöcke TS Järnet Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005
82 Alma Bergqvist IFK Sala Ungdom 16-17 år Kvinna UPPSALA 2005
96 Maria Åhr Umara Sports Club Senior Kvinna Djursholm 1980
100 Sebastian Jansson Berg Väsby SS Triathlon Para Man Järfälla 2003
91 Linn Suchomel Team 30K IF Junior 18-19 år Kvinna Skövde 2003
81 Leah Rosencrantz Triathlon Väst Ungdom 16-17 år Kvinna Göteborg 2005

Sprint Dam/Para Cykel-Löp

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
86 Sandra Trigell Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna 2005
100 Sebastian Jansson Berg Väsby SS Triathlon Para Man 2003
78 Selma Westman Stöcke TS Järnet Ungdom 16-17 år Kvinna 2005
77 Tilda Månsson Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
84 Tyra Östberg Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
91 Linn Suchomel Team 30K IF Junior 18-19 år Kvinna 2003
96 Maria Åhr Umara Sports Club Senior Kvinna 1980
94 Marie Carlsson Väsby SS Triathlon Senior Kvinna 1995
80 Mathilda Nilsson Markaryds FK Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
88 Nathalie Stigenberg Gävle Triathlon Klubb Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
79 Hanna Andrén Alingsås Triathlonklubb Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
93 Ida Burrows HiQ Sports Club Senior Kvinna 2001
97 Ida Ullstrand Norrköping Triathlon Senior Kvinna 2001
92 Josefine Berglund Väsby SS Triathlon Junior 18-19 år Kvinna 2003
95 Klara Hofer Mattsson Stöcke TS Järnet Senior Kvinna 2000
83 Kristina Vestman Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
81 Leah Rosencrantz Triathlon Väst Ungdom 16-17 år Kvinna 2005
85 Agnes Lind Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
82 Alma Bergqvist IFK Sala Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
89 Elin Malmström Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna 2004
87 Filippa Bonorden Väsby SS Triathlon Ungdom 16-17 år Kvinna 2005
98 Frida Nöu Race & Shine Sports Club Senior Kvinna 2001

dns

Inga anmälda
Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår