Anmälda till b3 Sundsvall Triathlon 2021 Avancerad sök

Tri4Fun öppen klass 6-11 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
260 Love Nilsson Hagberg Alnö Race Team Pojk/Flick 10-11 år Man Sundsvall 2011
259 Viggo Sjöholm Team B3 Pojk/Flick 10-11 år Man Sundsvall 2011
258 Ida Reinius Pojk/Flick upp till 8 år Kvinna Brottby,Vallentuna 2013
257 Liam Erik Reinius Pojk/Flick 10-11 år Man Brottby,Vallentuna 2011
256 Sigrid Persson Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Björna 2011
255 Arvid Persson Pojk/Flick upp till 8 år Man Björna 2013
254 Kajsa Holmes Triathlon väst Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Torslanda 2010
253 Rut Dahlkvist Hartwig Ingår inte i någon Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Sundsvall 2009
252 Alice Kallio Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Östersund 2011
251 Lilly Dorch Juliusson Stora Vika IF Pojk/Flick 10-11 år Kvinna Stora Vika 2009

Tri4Fun 12-15 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
263 Oskar Holmes Triathlon väst Pojk/Flick 12-13 år Man Torslanda 2009
262 Isak Norgren Selånger SOK Pojk/Flick 12-13 år Man Sundsvall 2009
261 Julius Dorch Juliusson Stora Vika IF Pojk/Flick 14-15 år Man Stora Vika 2007

Terrängtriathlon / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Jenny Lindblom Veganrunners IK Kvinna Månkarbo 1979

Terrängtriathlon / Tävlingsklass

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sprint / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
33 Pernilla Eriksson Sprint, Motionsklass Kvinna Gävle 1994
32 Jennifer Stump Power Woman Athletic Club Sprint, Motionsklass Kvinna Svärtinge 1985
31 Johan Rosén Sprint, Motionsklass Man Stockholm 1985
30 Martin Vestman Hemsö IF Sprint, Motionsklass Man Härnösand 1978
29 Tommie Sjödin Hemsö IF Sprint, Motionsklass Man Härnösand 1978
28 Katarina Dahlin Sprint, Motionsklass Kvinna Bromma 1969
27 Jenny Pihlblad Sprint, Motionsklass Kvinna Kumla 1988
26 Jessica Kallio Sprint, Motionsklass Kvinna Östersund 1986

Sprint / Tävlingsklass

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
39 Albert Askengren Ringmurens CK Senior från 20 år Man Umeå 1995
38 Cecilia Vollan Stöcke TS Järnet Senior från 20 år Kvinna Umeå 1980
37 Albin Granström Stöcke TS Järnet Junior 18-19 år Man Umeå 2003
36 Kristina Vestman Umeå Simsällskap Ungdom 16-17 år Kvinna Härnösand 2004
35 Fredrik Stene Axa Sports Club Senior från 20 år Man Sundbyberg 1971
34 Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet Ungdom 16-17 år Kvinna Umeå 2005

Sprint STAFETT, lag om 3 personer, en gren var

Inga anmälda
Namn Klubb Lag Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
76 Niklas Eriksson Mantra Sport Man Järvsö 1988
75 Fredrik Marken Östersund triathlon Man Östersund 1968
74 Thommy Larsson Team B3 Man Sundsvall 1965
73 Torbjörn Westerlund Hemsö IF Man Noraström 1971
72 André Norberg Osdtri Man Östersund 1980
71 Magnus Olsson Hudik Triathlon Man Bergsjö 1995
70 Kaisla Heinonen Kvinna Nacka 1995
69 Camilla Finn Team powerwoman Kvinna Stockholm 1992
68 Per-Anders Persson Man Björna 1980
67 Jesper Söderbäck Man LJUSDAL 1987
66 Viktor Sjödin Man Sundsvall 1996
65 Filip Dannelind Ingen Man Huddinge 1997
64 Johan Hasselgren Man Njurunda 1963
63 Christian Kaatman Man Sundsvall 1975
62 Erik Andersson Man Stockholm 1981
61 Billiam Liu Tri Nerds Man Åre 1990
60 Amanda Sten Kvinna Sundsvall 1991
59 Jonna Igeland Kniva IF Kvinna Falun 1995
58 Andre Lagrange Storvreta IK Man Storvreta 1963
57 Hanna Kvarnström Kvinna Borlänge 1996
56 Magnus Yngvér CK Örnen Man Örnsköldsvik 1989
55 Eva Lagrange Obbola IK Kvinna Sundsvall 1993
54 Viktor Glemne Luleå Triathlon Man Luleå 1996
53 Sonja Winkert Kvinna Umeå 1993
52 Henrik Gunnarson Man Norrala 1981
50 Karin Eklund IFK Sala Kvinna Sala 1971
51 Jonas Stridsberg IFK Sala Man Sala 1970
49 Karin Lange Kvinna Märsta 1979

Olympisk / Tävlingsklass

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
91 Jenny Asplund Hudik Triathlon Klubb Kvinna Hudiksvall 1986
90 Marcus Brandt IF Mantra Sport Man Tyresö 1980
89 Åsa Nilsson Östersund Triathlon Kvinna Östersund 1988
88 Marcus Haeggström Colting Borssén Triathlonklubb Man Sundsvall 1994
87 WAGNER DA SILVA CSK Ludvika Man Ludvika 1972
86 Håkan Nilsson Alnö Race Team Man Sundsvall 1969
85 Maria Kling Team B3 Kvinna Sundsvall 1975
84 Alberto Altes Stöcke TS Järnet Man Bygdeå 1978
83 Rebecka Forsström Triathlon Syd Kvinna Falun 1995
82 Marcus Lindblom Umara Sports Club Man LJUSNE 1990
81 Andreas Haeggström Hemsö IF Man Härnösand 1991
80 Richard Holmes Triathlon väst Man Torslanda 1972
79 Natalie Persson Team Power Woman Kvinna Åre 1990
78 Anders Edström Gävle Triathlon Klubb Man Gävle 1969
77 Ludvig Ravelin Ravelin AXA Sports Club Man Åkersberga 1993