Anmälda till Eksjö Stadslopp Avancerad sök

10 km (män, kvinnor)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
537 Johan Lindh Brittatorps TK Herrar Man Rottne 1983
1008 Oana Precup Eksjö Damer Kvinna Eksjö 1980
535 Jonas Andersson Eksjö Herrar Man Eksjö 1985
534 Anders Nilseryd IK Akele Herrar Man Mantorp 1964
533 Alexander Claesson Borås Löparklubb Herrar Man Borås 1988
532 Daniel Östh Ömo Herrar Man Ydre 1990
531 Urban Östh IFK Österbymo Herrar Man Österbymo 1964
530 Anton Odén Oskarshamn RC Herrar Man Oskarshsmn 1988
536 Paul Wadström Stockholm Herrar Man Stockholm 1995
529 Erik Lindor Forsheda Hus Herrar Man Nässjö 1979
528 Mohammadhossein Bakhshi Eksjö Herrar Man Eksjö 2000
527 Daniel Henriksson Eksjö BK Herrar Man Eksjö 1990
526 Richard Estarp KFUM Örebro Friidrott Herrar Man Kumla 1973
1007 Jenny Johannesson Mullsjö SOK Damer Kvinna Mullsjö 1976
525 Patrik Zander Eksjö Herrar Man Eksjö 1968
1006 Amanda Hjort Eksjö Damer Kvinna Eksjö 1994
524 Sebastian Fornas Barnarp Herrar Man Jönköping 1989
523 Erik Nero Mullsjö SOK Herrar Man Mullsjö 1990
522 Marcus Fagerstrand Lekeryd Herrar Man Lekeryd 1997
521 Henrik Johansson Eksjö Herrar Man Eksjö 1984
520 Kalle Janusch Kaffekullen IK Herrar Man Eksjö 1988
519 Karl Kristensson Eksjö Herrar Man Eksjö 1983
1005 Bodil Stillesjö Bankeryd runners Damer Kvinna Bankeryd 1984
518 Viktor Helander Eksjö Södra IK Herrar Man Eksjö 1990
517 Marcus Birgersson Eksjö Herrar Man Eksjö 1978
516 Daniel Albinsson Axelborgs MK Herrar Man Nässjö 1992
515 Viktor Karlsson Axelborgs MK Herrar Man Nässjö 1992
514 Emil Strandberg Jönköping Herrar Man Jönköping 1986
513 Robert Karlsson Friskis&Svettis Eksjö Herrar Man Eksjö 1973
512 Mikael Martinsson Hässleby sok Herrar Man Mariannelund 1985
511 Johan Venström Vetlanda Herrar Man Vetlanda 1990
510 Albin Wigstrand Eksjö Herrar Man Eksjö 1996
509 Peter Bergqvist Eksjö södra ik Herrar Man Eksjö 1985
508 Michael Edgren Habo Herrar Man Habo 1985
507 James Page eksjö Herrar Man eksjö 1979
1004 Susanne Nilsson Team Ultrasweden Damer Kvinna NÄssjÖ 1963
506 David Persson Eksjö Herrar Man Eksjö 1963
1003 Ana Blazev Individual Damer Kvinna EKSJÖ 1980
505 Thomas Virdesved Alstermo if Herrar Man Alstermo 1960
504 Kaj Svensson Eksjö Herrar Man Eksjö 1970
503 Andreas Nors ESIK Herrar Man Eksjö 1981
1002 Evelina Sjöberg Barrstigen Running Crew Damer Kvinna Eksjö 1987
502 Simon Wadström Barrstigen Running Crew Herrar Man Eksjö 1987
1001 Sofia Gunder Eksjö Damer Kvinna Eksjö 1987
501 Fredrik Lundgren Malmö Herrar Man Malmö 1986
500 Andreas Lundgren Uppsala Herrar Man Uppsala 1992
1000 Julia Persson Eksjö Damer Kvinna eksjö 1989

5 km (motion)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
2266 Agnes Leiner Borgsskor Motion Kvinna Eksjö 2000
2265 Ulla-Karin Ramde Forserums Skid och orienterings klubb Motion Kvinna Forserum 1955
2264 Minna Alvarsson Vetlanda Racketklubb Motion Kvinna Vetlanda 2011
2263 Håkan Borg Eksjö Motion Man Eksjö 1959
2262 Anders Pähn Eksjörevyn Motion Man Björköby 1959
2261 Ronnie Stiernberg Eksjö Motion Man Eksjö 1970
2260 Amanda Nolhage Hybrid Fitness Motion Kvinna VETLANDA 1989
2259 Nadja wagnefors Gnosjö Motion Kvinna Gnosjö 1991
2258 Annie Malm melkersson Gnosjö Motion Kvinna Gnosjö 1990
2256 Lisa Wikström Tranås Motion Kvinna Tranås 1977
2257 Thure Wikström Tranås Motion Man Tranås 2004
2255 Liam Ekenmo Hässleby sok Motion Man Mariannelund 2006
2254 Ellen Ragnarsson Tranås Motion Kvinna Tranås 2004
2252 Patrick Virtanen Nacka Motion Man Nacka 1982
2253 Anne Svensson Nacka Motion Kvinna Nacka 1986

1000 m (P13, F13, P11, F11, P9, F9)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Friederike Oelze Ingatorp Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Ingatorp 2012
Hjalmar Svegard Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Villiam Bråkenhielm Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Minna Alvarsson Vetlanda Racketklubb Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Vetlanda 2011
Signe Estarp KFUM Örebro Friidrott Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Kumla 2009
Adam Back Eksjö SOK Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Olof Lovén ESOK Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Astrid Nyberg Jorobuss Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Eksjö 2014
Emilia Davoust Eksjö Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2011
Tilde Davoust Eksjö Södra IK Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Eksjö 2014
Ester Sander Hellas FK Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Saltsjöbaden 2010
Valter Sander Saltsjöbadens Slalomklubb Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Saltsjöbaden 2012
Jemila Gewerth Eksjö södra Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2012
Cornelia Brengdahl Eksjö Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2012
Julie Freij Eksjö Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2012
Alicia Nors Eksjö Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Eksjö 2013
Loke Skogfält Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Alwin Danielsson Eksjö Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Eksjö 2011
Willjam Danielsson Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Alexander Gibson Jönköping Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Jönköping 2014
Nicolas Gibson Jönköping Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Jönköping 2011
Thea Lindvall Eksjö Södra Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Eksjö 2010
Kerstin Egmyr Eksjö södra IK Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2011
Agnes Wetterlöv Eksjö Södra IK Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2012
Johanna Karlsson Gnosjö Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Gnosjö 2013
Isabelle Lee Gnosjö Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Gnosjö 2013
Nellie Brånn Skillingaryds fk Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Skillingaryd 2010
Axel Brånn Skillingaryds fk Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Skillingaryd 2013
Felix Stillesjö Bankeryd runners Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Bankeryd 2013
Edit Hörlén Eksjö Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Eksjö 2013
Axel Hoff Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Wille Bardh VETLANDA IB Pojkar 13 (född 2009 -2010) Man Vetlanda 2010
Abbe Bardh VETLANDA IB Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Vetlanda 2012
Hugo Lundström Eksjö södra Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Alvin Creutz Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Elsa Stridh Eksjö Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Eksjö 2013
Hannes Creutz Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Mitzie Lövalli Hult Flickor 9 (född 2013 -2014) Kvinna Hult 2014
Nova Arvidsson Stensjöns IF Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna Fredriksdal 2009
Siri Anveden Lundgren Malmö Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Malmö 2012
Victor Bergqvist Eksjö södra ik Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Eksjö 2012
Ebba Rokäll EBK Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2012
Edda Ekberg Sander Eksjö Södra IK Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2011
Alzuhairi Emil Tranås Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Tranås 2012
Liam Karlsson Eksjö Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Eksjö 2012
Nemo Johansson Eksjö Pojkar 11 (född 2011 -2012) Man Eksjö 2012
Nika Vutmej EKSJÖ Flickor 13 (född 2009 -2010) Kvinna EKSJÖ 2010
Tobias Page Eksjö Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2013
Malte Nors ESIK Pojkar 9 (född 2013 -2014) Man Eksjö 2014
Ester Nors ESIK Flickor 11 (född 2011 -2012) Kvinna Eksjö 2011

600 m (P7,F7)

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Rosali Svegard Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna EksjÖ 2016
Ellen Bernsand Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Selma Bernsand Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2018
Vilja Bråkenhielm Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2016
Isabella Lindor Nässjö FF Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Nässjö 2015
Valter Lovén Höreda GIF Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2016
Alvar Sander Saltsjöbadens IF Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Saltsjöbaden 2017
Ester Warnqvist Finlandia/Pallo AIF Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Göteborg 2016
Linus Freij Eksjö Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Saga Skogfält Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2017
Oliwer Danielsson Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2018
Rut Olofsson Klubblös Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Gustavsberg 2016
Måns Lundström Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2017
Agnes Rydholm Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Ormaryd 2017
Alma Rydholm Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Ormaryd 2019
Zara Stark Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2016
Olivia Stark Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2018
Penny Hall Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Julia Stillesjö Bankeryd runners Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Bankeryd 2016
Alma Bogren Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Harry Bogren Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2018
Noel Persson Eksjö Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2016
Alva Klahr Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Ingatorp 2015
Nils Klahr Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Ingatorp 2019
My Creutz Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Ines Hörlén Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2016
Tove Stridh Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Ville Creutz Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2017
Maja Creutz Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2020
Anton Brandholm Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Leon Lövalli HULT Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Hult 2017
Alfred Fungbrant Hässleby sok Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Mariannelund 2015
Alva Fungbrant Hässleby sok Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Mariannelund 2016
Viggo Anveden Lundgren Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Malmö 2016
Oscar Bergqvist Eksjö södra ik Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Nils Sallbring Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2016
Oskar Sallbring Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2019
Sigvard Fridholm Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2016
Walter Fridholm Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2019
Alex Rokäll Eksjö CK Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Gillis Johansson Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Melissa Mariam Tranås Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Tranås 2017
Vera Lingmerth Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2019
Vera Engborg Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Lexie Törnvall Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2018
Wille Törnvall Pojkar 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2016
Saga Karlsson Eksjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2016
Wilma Hempel Nässjö Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Nässjö 2016
Lilly Tidman Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Alfred Edström Eksjö Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2015
Cleo Poltan Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2017
Adele Poltan Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015
Blake Poltan Pojkar 7 (född 2015 och senare) Man Eksjö 2019
Ellen Levin Vetlandaortens Ryttarförening Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Vetlanda 2015
Ebba Page Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2018
Josefine Hansson Flickor 7 (född 2015 och senare) Kvinna Eksjö 2015