Anmälda till Hallsta Triathlon 2021 (STC 3:e deltävling) Avancerad sök

2 x Supersprint Senior & Junior / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Maria Åhr Umara Sports Club Damer Senior 20 år och äldre Kvinna Djursholm 1980
Jesper Nordbrandt Halmstad Triathlon & Multisport Herrar Junior 18-19 år Man Mellbystrand 2003
Jonathan Gunnarsson Athletic Club Saltlake Herrar Senior 20 år och äldre Man Falun 1998

2 x Supersprint 16-17 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Alma Bergqvist IFK Sala Flickor Ungdom 16-17 år Kvinna UPPSALA 2005

1 x Supersprint 14-15 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Hanna Månsson Väsby ss triathlon Flickor 14-15 år Kvinna Upplands Väsby 2008
Anton Karlsson Väsby SS Triathlon Pojkar 14-15 år Man Upplandsväsby 2008
Leon Dahlin Hedemora Endurance Club Pojkar 14-15 år Kvinna Hedemora 2006
Elin Rooth Kalmar Rc Thriathlon Flickor 14-15 år Kvinna BERGKVARA 2006
Linus Jansson IK Fyris Uppsala Triathlon Pojkar 14-15 år Man Storvreta 2006

Sprint Masters 70 år och äldre / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
George Valvis Triathlon Syd Herrar Master 85- Man Staffanstorp 1935

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Anders Granlund Åkersberga Triathlonförening Herrar Sprint Motion Man Åkersberga 1974
Vilma Granlund ÅTF Juniorer Damer Sprint Motion Kvinna Åkersberga 2006
Emma Granlund ÅTF Juniorer Damer Sprint Motion Kvinna Åkersberga 2006
Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar Sprint Motion Man Bålsta 1992
Andrew Plummer Ärla if Herrar Sprint Motion Man Eskilstuna 1980
Erik Petersson Herrar Sprint Motion Man Västerås 1985
Robert Forsström Höglandets triathlon Herrar Sprint Motion Man Nässjö 1979
Jens Forsström Kristensen Herrar Sprint Motion Man Västerås 1980
Eva Mofalk Damer Sprint Motion Kvinna Västerås 1964
Patrik Löwstedt -- Herrar Sprint Motion Man Västerås 1962
Erik Swedlund Billerudkorsnäs frövi Herrar Sprint Motion Man Arboga 1991
Peter Gustavsson Lidman Grillstad Raiders Herrar Sprint Motion Man Västerås 1965
Tomas Almbo Simcoachen Herrar Sprint Motion Man Nacka 1978

Barn & Ungdom upp till 13 år / Motion

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Olympisk Masters 35-69 år / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Jonas Andersson Umara Sports Club Herrar Master 35-39 Man Hölö 1986
Sandra Almer Carlson Vélo Performance Racing Team Damer Master 40-44 Kvinna Nora 1981
Christer Olsson Västerås Cykelklubb Herrar Master 60-64 Man Västerås 1961
Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon Herrar Master 40-44 Man Upplandsväsby 1979
Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
Ola Thored Race & Shine Sports Club Herrar Master 45-49 Man Knivsta 1975
Göran Hansson Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 55-59 Man Eskilstuna 1966
Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Sollentuna 1973
Silvana Balcanovic Stockholm City Triathlon Damer Master 40-44 Kvinna SOLNA 1977
Veronica Hammarstedt IFK Sala Damer Master 45-49 Kvinna RANSTA 1975
Åsa Jönsson Terrible Tuesdays Athletic Club Damer Master 45-49 Kvinna Stockholm 1973