Anmälda till Laponia Triathlon 67°N 2022 Avancerad sök

Long distance

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
91 Åsa Nilsson Colting Borssén Triathlonklubb Women Kvinna Luleå 1968
90 Joakim Börjesson Örebro AIK Men Man Örebro 1969
89 Ingemar Wikman AXA Sports Club Men Man Johanneshov 1970
88 Eva Lidman Luleå Triathlon Women Kvinna Luleå 1967
87 Pontus Suorra Gällivare Endurance Club Men Man Gällivare 1990
86 Joonas Lämsä Luleå triathlon/VaistoKondition Men Man Luleå 1994
85 Jakob Sandström Gällivare Endurance Club Men Man Umeå 1999
84 Ulf Bohman Östersunds Triathlon Men Man Undersåker 1962
83 Vilhelmiina Gyllenberg KeUi Women Kvinna Tuusula 1982
82 Samuel Karlsson Luleå Triathlon Men Man Luleå 1994
81 Herman Niva Gällivare Endurance Club Men Man Umeå 1999
80 Sofie Lantto Terrible Tuesdays Athletic Club Women Kvinna Österskär 1974
79 Pierre-Yves PASCO no Men Man Saint-Erblon 1968
78 Markus Bergman Luleå Triathlon Men Man Luleå 1993
77 Jesper Andersson AXA Sports Club Men Man Trångsund 1982
76 Thomas Lindström Knivsta CK Men Man Märsta 1970
75 Elias Jannok Gällivare Endurance Club Men Man Gällivare 2004
74 Anneli Ossiander AXA Sports Club Women Kvinna Stockholm 1987
73 Denise Kottwitz Sisu Berlin Women Kvinna Spremberg 1978
72 Jonas Sigvardson Gnosjö FK Men Man Åsenhöga 1970
71 Carl Jivenius Heleneholms IF Tri Team Men Man Malmö 1997
70 Andreas Siegers Gällivare Endurance Club Men Man Älvsjö 1975
69 Odd Larson Norra Stockholm Endurance Men Man Täby 1970
68 Morten Avnsø Skovshoved Triathlon Klub, DK Men Man Gentofte 1971
67 Kent Rensvik Roslagen Triathlon Men Man Norrtälje 1965
66 Daniel Flöttmann MC Pirate e.V. Men Man Bielefeld 1963
65 Erik Wahlström Norrköping Triathlon Men Man Skärblacka 1980
64 Jonas Andersen Slagelse Triathlon Klub, DK Men Man Haderslev 1995
63 Kent Åberg Halmstad Men Man Halmstad 1965
62 Przemyslaw Rzepecki ESIK Men Man Stockholm 1982
61 Bernhard Hirschauer Gällivare Endurance Club Men Man Sollentuna 1962
60 Joakim Ståhl Idrottsmottagningen Sports Club Men Man Sandviken 1997
59 Sara Elfving Karlshamns SK Triathlon Women Kvinna Ronneby 1970
58 Jana Riedmann NLC Women Kvinna London 1976
57 Martin Kirwan Focus on Fitness Men Man Waterford 1973
56 Paul Carroll Belpark Men Man Dublin 1970
55 Hans Ekstam Umara Sports Club Men Man Larv 1983
54 Sara Wahlberg Umara Sports Club Women Kvinna Larv 1983

Sprint

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
196 Daniel Dyrander Gällivare Endurance Club Men Man Gällivare 1972
247 Christer Köhler Abisko IoIK Men Man Luleå 1971
246 Hanna Törnlöv Väsby SS Triathlon Women Kvinna Upplands Väsby 1977
245 Ann-Christin Andersson Gällivare Endurance Women Kvinna Malmberget 1975
244 Emelie Sigelind Gällivare Endurance Club Women Kvinna Gällivare 1987
242 Annemari Johansson Gällivare Endurace Women Kvinna Gällivare 1964
243 Stefan Larsson Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1962
241 Bo Vesterlund Men Kvinna Gällivare 1961
240 Rickard Andersson Men Man Piteå 2001
239 Martin Widlund Örebro AIK Men Man Örebro 1975
238 Åsa Nilsson Colting Borssén Triathlonklubb Women Kvinna Luleå 1968
237 Lars Ek Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1951
236 Anders Johnsson Gällivare Endurace Men Man Malmberget 1965
235 Nicolas Lindgren IFK Kiruna Men Man Kiruna 1994
234 Kim Sandström Men Man Malmberget 1987
233 Sara Elfving Karlshamns SK triathlon Women Kvinna Ronneby 1970
232 Mathias Lyngmark Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1977
231 Erik Nilsson Men Man Gällivare 1992
230 Gustav Nilsson Men Man Gällivare 1988
229 Lucas Peixoto REPSOL TRIATLO Men Man Skellefteå 1996
228 Hanna Kursula Alatornion Ahjo Women Kvinna Tornio 1984
227 Lars-Eric Sandvärn Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1964
226 Karin Lindholm Luleå triathlon Women Kvinna Luleå 1963
225 Ida Lindfors Women Kvinna Gällivare 1992
224 Jennifer Larsson Women Kvinna Gällivare 1994
223 Ronja Helin Women Kvinna Gällivare 1991
222 Alexander Cooke Men Man Gällivare 1988
221 Micael Andersson Gällivare Endurance Club Men Man Gällivare 1977
220 Hanna Westergaard Luleå Simsällskap Women Kvinna Gammelstad 1978
219 Aila Jaako-Hallqvist Arctic Triathlon (Rovaniemi) Women Kvinna Hedenäset 1957
218 Martin Norberg Men Man Luleå 1986
216 Johanna Skottheim Women Kvinna Mora 1993
217 Johan Lindell Men Man Upplands Väsby 1983
215 Andreas Edström Ifk Kiruna Men Man Kiruna 1982
214 Tim Miettinen K4 Äventyrssport Men Man Arvidsjaur 1992
213 Urban Pettersson DK Järven Men Man Norsjö 1970
212 Camilla Pettersson Sk järven Women Kvinna Norsjö 1973
211 Alexander Thulin Men Man Rosvik 1980
210 Josefin Grelsson Gällivare Endurance Women Kvinna Gällivare 1995
208 Edward Bergh Baebacus Maximus Men Man Bromma 1987
209 Sofia Thomasson Baebacus Maximus Women Kvinna Stockholm 1990
207 Daniel Wiklund Men Man Åsele 1974
206 Claudia Arenas Women Kvinna Bromma 1977
204 Jörgen Wettainen Men Man Kiruna 1972
205 Mikael Storeide Men Man Luleå 1971
202 Rebecka Mosquera Jalvemyr Women Kvinna Nykvarn 1978
203 Diego Mosquera Men Man Nykvarn 2003
201 Martin Andersson Men Man Nora 1981
200 Håkan Johansson Jänkänpää Gällivare Endurance Men Man Gällivare 1971
198 Marcus Vintén Men Man Västerås 1982
199 Henrik Vintén Men Man Luleå 1977
197 Henrik Vintén Men Man Luleå 1977