Anmälda till Linköping Triathlon 2020 (SM/STC) Avancerad sök

Sprint Senior / Tävlingsklass (SM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Carl Magnus Helin Lidingö Triathlon Herrar Senior ELIT Man Stockholm 1976
0 Johan Linhart Aktivitus Sports Club Herrar Senior ELIT Man Skara 1982
0 Rebecka Forsström Triathlon Syd Damer Senior ELIT Kvinna Lund 1995
0 Oskar Bergström Athletic Club Salt Lake Herrar Senior ELIT Man Nacka 1990
0 Niklas Åkerström IK NocOut.se Herrar Senior ELIT Man LINKÖPING 1992
0 Gabriel Björlin Kalmar RC Triathlon Herrar Senior ELIT Man Kalmar 1998
0 Ida Ellow Team Power Woman Damer Senior ELIT Kvinna Eskilstuna 1990
0 Simon Keane Team 30K IF Herrar Senior ELIT Man SKÖVDE 1991
0 Bela Hack Norrköping Triathlon Herrar Senior ELIT Man Åby 1973
0 Jesse Wendel Herrar Senior ELIT Man Malmö 1985
0 Jonas Langman IF Mantra Sport Herrar Senior ELIT Man Bålsta 1992
0 Siri Ohrankämmen Väsby SS Triathlon Damer Senior ELIT Kvinna KUNGSÄNGEN 1995
0 Alfred Bodenäs Triathlon Syd Herrar Senior ELIT Man Staffanstorp 1986
0 Filip Johannesson Umara sports club Herrar Senior ELIT Man Laholm 1997
0 Jonathan Gunnarsson Jonathan Gunnarsson Herrar Senior ELIT Man Stockholm 1998
0 Jacob Nyström Herrar Senior ELIT Man Tranås 1977

Sprint Master / Tävlingsklass (RM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Fredrik Lindblom Fredrikshof IF CK Herrar Master 45-49 Man GUSTAVSBERG 1971
0 Cecilia Johansson Stöcke TS Järnet Damer Master 40-44 Kvinna Umeå 1980
0 Carina Rasmusson AXA Sports Club Damer Master 45-49 Kvinna Bara 1971
0 Svante Grävare Umara Sport Club Herrar Master 60-64 Man GÖTEBORG 1956
0 Carl Magnus Helin Lidingö triathlon Herrar Master 40-44 Man Stockholm 1976
0 Göran Ancker IK NocOut.se Herrar Master 55-59 Man Linköping 1963
0 Andreas Voss Herrar Master 35-39 Man Södra Sandby 1984
0 Olov Berg Stockholmspolisens IF Triathlon Herrar Master 50-54 Man Stockholm 1970
0 Mikael Jälefors Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 55-59 Man Åkersberga 1963
0 Linus Sjöberg UT Kolmården Herrar Master 35-39 Man Finspång 1982
0 Sven Hammarström Stockholmspolisens IF Triathlon Herrar Master 40-44 Man Uppsala 1978
0 Christer Holmqvist Eskilstuna IK Triathlon Herrar Master 55-59 Man Eskilstuna 1965
0 Andreas Viborg IK NocOut.se Herrar Master 40-44 Man Sturefors 1976
0 Anders Granlund Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 45-49 Man Åkersberga 1974
0 Erik Wahlström Norrköping Triathlon Herrar Master 40-44 Man Skärblacka 1980
0 Malin Annebäck Väsby SS Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna SOLLENTUNA 1973
0 Ulrika Wernstål 3CityTriathlon Damer Master 50-54 Kvinna Trollhättan 1966
0 Nathalie Gilbert 338 Småland Triathlon & MF Damer Master 50-54 Kvinna Rottne 1970
0 Ralf Ståhl Falu SS Triathlon Herrar Master 60-64 Man Falun 1956
0 Henrik Eketjäll Eskilstuna IK Herrar Master 40-44 Man Eskilstuna 1977
0 Gustav Holmberg Eskilstuna IK Herrar Master 40-44 Man Eskilstna 1979
0 Stjepan Siljac Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 35-39 Man Limhamn 1983
0 Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Herrar Master 35-39 Man Åkersberga 1982
0 Mattias Klein Norrköping Triathlon Herrar Master 45-49 Man Norrköping 1971
0 Crispin Hetherington Frosta Multisport Herrar Master 60-64 Man Höör 1960
0 Eva Lilliecreutz IK NocOut.se Damer Master 55-59 Kvinna Linköping 1963
0 Magnus Svensson IK NocOut.se Herrar Master 40-44 Man Linköping 1976
0 Cecilia Jertborn SOK Knallen Damer Master 55-59 Kvinna Alingsås 1963
0 Mikael Larsson SLK Oxelösund Herrar Master 50-54 Man STIGTOMTA 1969
0 Krister Skoglund Stockholm City Triathlon Club Herrar Master 70-74 Man Stockholm 1949
0 Mattias Arvidsson Värby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Djursholm 1969
0 Robert Sunnerberg Umara SC Herrar Master 45-49 Man Uppsala 1973
0 Mattias Folkesson Örebro AIK Herrar Master 45-49 Man Kumla 1972
0 Christian Bengtsson 3City Triathlon Herrar Master 45-49 Man Trollhättan 1974
0 Mats Gunnarsson Herrar Master 60-64 Man Norrköping 1959
0 Jacob Werner Ringmurens ck Herrar Master 45-49 Man Visby 1975
0 Henrik Malmström Väsby SS Triathlon Herrar Master 45-49 Man Upplands Väsby 1972
0 Alf Bergqvist SK Ran Herrar Master 55-59 Man Lund 1965
0 Linda Linhart Aktivitus Sports Club Damer Master 40-44 Kvinna Skara 1978
0 Tomas Bengtsson Team Kungälv IS Herrar Master 55-59 Man Höviksnäs 1963
0 Dominic Wiltshire Stockholm City Triathlon Herrar Master 40-44 Man Djursholm 1978
0 Lennart Alexander Stockholm City Triathlon Herrar Master 60-64 Man Stockholm 1957
0 Michael Sönnerborg-Wadenhorn Race & Shine Sports Club Herrar Master 35-39 Man Malmö 1983
0 Christer Carlsson Heleneholms IF Tri Team Herrar Master 60-64 Man Malmö 1958
0 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna Herrar Master 50-54 Man Huskvarna 1970
0 Fredrik Danell IK NocOut.se Herrar Master 50-54 Man Linköping 1970
0 Lisa Hermansson Terrible Tuesdays Triathlon Club Damer Master 35-39 Kvinna Täby 1984
0 Karin Westhead Fredrikshof CK IF Damer Master 35-39 Kvinna Spånga 1981
0 Silvana Balcanovic Stockholm City Triathlon Damer Master 40-44 Kvinna SOLNA 1977
0 Christer Lindgren 3City Triathlon Herrar Master 50-54 Man Sjuntorp 1969
0 Åsa Danell IK NocOut.se Damer Master 45-49 Kvinna Linköping 1971
0 Tommy Ekdahl Race & Shine Sports Club Herrar Master 40-44 Man Södra Sandby 1980
0 Martin Törnqvist VäsbySS Triathlon Herrar Master 45-49 Man Upplands-Väsby 1971
0 Lars Abrahamson Hjerpe Norrköping Triathlon Herrar Master 50-54 Man Norrköping 1970
0 Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Herrar Master 35-39 Man Kista 1982
0 Magnus Davour Saltarö Joggers Triathlonklubb Herrar Master 45-49 Man Värmdö 1971
0 Tobias Bohman IFK Österbymo Herrar Master 35-39 Man Tranås 1982
0 Peter Somvall Herrar Master 55-59 Man Ydre 1964
0 Tauno Koskinen Race & Shine Sports Club Herrar Master 65-69 Man Bjärred 1952
0 George Valvis Triathlon Syd Herrar Master 85- Man Triathlon Syd 1935
0 Cecilia Wikander Stockholm City Triathlon Damer Master 55-59 Kvinna Trosa 1964
0 Ulf Gunnarsson Hedemora Endurance Club Herrar Master 70-74 Man Hedemora 1949
0 Joar Palm Joar Palm Herrar Master 40-44 Man Enskede 1979
0 Niclas Jönsson Triathlon Syd Herrar Master 55-59 Man Södra Sandby 1965
0 Claes Ivenborg IK NocOut.se Herrar Master 45-49 Man LINKÖPING 1973
0 Barry Whyte Stöcke TS Järnet Herrar Master 40-44 Man Umeå 1976
0 Nikklas Jorme Väsby SS Triathlon Herrar Master 50-54 Man Sollentuna 1969
0 Conny Lindberg Triathlon Syd Herrar Master 65-69 Man Bjärred 1955
0 Jonas Rylander Väsby SS Triathlon Herrar Master 55-59 Man Sollentuna 1963
0 Matilda Johansson Roslagens Triathlon IF Damer Master 40-44 Kvinna Norrtälje 1980
0 Claes Hägglund TOT Triathlon Club Herrar Master 55-59 Man Bettna 1963
0 Peter Persson Umara Sportsclub Herrar Master 50-54 Man Malmö 1967
0 Mia Eklöw Team LeWa Sport Damer Master 45-49 Kvinna Borensberg 1973
0 Richard Bräckvall Richard Bräckvall Herrar Master 35-39 Man Västerhaninge 1984
0 Gunilla Gard Mora Triathlon Damer Master 60-64 Kvinna Stockholm 1958
0 Marianne Smedmark Roslagens Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Rimbo 1974
0 Alexander Rausch Team Snabbare IF Herrar Master 35-39 Man Rönninge 1981
0 Johan Von Walkendorff Race & Shine Sport Club Herrar Master 50-54 Man Trosa 1967
0 Elisabet Bellander Umara sportsclub Damer Master 45-49 Kvinna Malmö 1972
0 Olof Lindberg Malmö Herrar Master 35-39 Man Malmö 1981
0 Anders Ellow Eskilstuna IK Herrar Master 35-39 Man Eskilstuna 1982
0 Urban Östh IFK Österbymo Herrar Master 55-59 Man Ydre 1964
0 Sandra Almer Carlson Vélo Performance Racing Team Damer Master 35-39 Kvinna Nora 1981

Sprint 18-19 år / Tävlingsklass (JSM)

Inga anmälda
Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Sprint 16-17 år / Tävlingsklass (USM)

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Elin Malmström Väsby SS Triathlon Flickor Ungdom 16-17 år Kvinna Upplands Väsby 2004

Supersprint 14-15 år / Tävlingsklass

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Alma Bergqvist IFK Sala Flickor 14-15 år Kvinna Uppsala 2005

SM Stafett / Tävlingsklass (SM)

Inga anmälda
Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår

Olympisk / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Gabriel Kröger Race&Shine Triathlon Academy Herrar Olympisk Motion Man Älvsjö 1994
0 Jhonel Palomino Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1994
0 Pia Weller Damer Olympisk Motion Kvinna Bromma 1965
0 Marcus Andreasson Herrar Olympisk Motion Man Katrineholm 1970
0 Norman Fromy Herrar Olympisk Motion Man Järfälla 1970
0 Kristoffer Aanerud Nielsen Herrar Olympisk Motion Man Bromma 1982
0 Beatrice Crone Damer Olympisk Motion Kvinna Torslanda 1978
0 Jørgen Johannes Heje NCLB Herrar Olympisk Motion Man Baar 1983
0 Axel Johansen NCLB Herrar Olympisk Motion Man Oslo 1983
0 Christian Astrup NCLB Herrar Olympisk Motion Man Oslo 1983
0 Sebastian Adams NCLB Herrar Olympisk Motion Man Oslo 1983
0 Alexander Nergaard NCLB Herrar Olympisk Motion Man Singapore 1983
0 Erik Tengstrand IK NocOut.se Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1985
0 Mattias Wirén Umara Sports Club Herrar Olympisk Motion Man Tumba 1974
0 Per Möller Colting Borssén Triathlonklubb Herrar Olympisk Motion Man Borås 1982
0 Denis Moutaf Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1986
0 Pontus Karlsson Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1988
0 Erik Erjeby IK NocOut.se Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1974
0 Martin Wiklund Norrköping Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1987
0 Robert Cedbro Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1977
0 Kim Jacobsson IK NocOut.se Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1975
0 Helena Rylander IK NocOut.se Damer Olympisk Motion Kvinna linköping 1993
0 Moa Ståhl Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1995
0 Jessica Helander Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1984
0 Joachim Rehn Team LeWa Sport Herrar Olympisk Motion Man Mjölby 1970
0 Jenny Ragnarsson Höglandets Triathlon Damer Olympisk Motion Kvinna Eksjö 1974
0 Marko Sinadinovic M&M Herrar Olympisk Motion Man Stockholm 1978
0 Alexandre Faust Faust&Furious Herrar Olympisk Motion Man Stockholm 1983
0 Johanna Hultberg IKNocout.se Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1993
0 Marcus Andersson Herrar Olympisk Motion Man Nykvarn 1988
0 Anneli Tellmo Jung Höglandets Triathlon Damer Olympisk Motion Kvinna Nässjö 1981
0 Niels Schulze-Stahl Herrar Olympisk Motion Man Husby-Rekarne 1973
0 Hugo Guyader IK AKELE Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1990
0 Fredrik Kornebäck Mörkarna Triathlonklubb Norrköping Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1977
0 Emmy Edlund Damer Olympisk Motion Kvinna rimforsa 1984
0 Maria Isaksson Damer Olympisk Motion Kvinna Katrineholm 1984
0 Renée Löwhagen Höglandets Triathlon Damer Olympisk Motion Kvinna Nässjö 1992
0 Kaji Löwhagen Maxprestation Herrar Olympisk Motion Man Västervik 1969
0 Peter Lundqvist Ålems OK Herrar Olympisk Motion Man Ålem 1975
0 Johan Lindell Ålems OK Herrar Olympisk Motion Man Ålem 1976
0 Helen Ferin Damer Olympisk Motion Kvinna Skärblacka 1972
0 Johan Wedin Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1971
0 Mats Wangenfors Julita Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Katrineholm 1965
0 Martina Wiklund Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1981
0 Daniel Höglin Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1971
0 Mattias Almerius SLK Oxelösund Herrar Olympisk Motion Man OXELÖSUND 1976
0 Daniel Nordström SLK Oxelösund Herrar Olympisk Motion Man Oxelösund 1978
0 Olsson Johan AXA Sports Club Herrar Olympisk Motion Man Vimmerby 1980
0 Ragnar Josefsson Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1993
0 Mattis Konttinen SLK Oxelösund Herrar Olympisk Motion Man Oxelösund 1977
0 Madelene Andersson Damer Olympisk Motion Kvinna Sturefors 1974
0 Tim Eriksson Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1987
0 Tommy Persson Kalmar RC Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1984
0 Anne-Lie Nielsen Norrköping Triathlon Damer Olympisk Motion Kvinna Kimstad 1970
0 Niklas Claesson Fet eller Triathlet? Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1992
0 Pierre Ståhle FET eller TRIATHLET? Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1986
0 Frida Abrahamsson Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1975
0 Matz Ågehäll Norrköping Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Kolmården 1968
0 Dag Rehme Team Rehme Herrar Olympisk Motion Man Bromma 1970
0 Diego Gaete Fuenzalida Herrar Olympisk Motion Man Kungsängen 1985
0 Joshua Prentice Herrar Olympisk Motion Man Stockholm 1985
0 Richard Uppenberg IK Hakarpspojkarna Herrar Olympisk Motion Man Jönköping 1975
0 Cecilia Björk Stockholm City Triathlon Damer Olympisk Motion Kvinna Tullinge 1965
0 Pål Dammvik Stockholm City Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Solna 1967
0 Sofia Häger Team 30K IF Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1992
0 Martin Steiner AXA Sports Club Herrar Olympisk Motion Man Kalmar 1992
0 Peter Andersson Herrar Olympisk Motion Man Tranås 1972
0 Magdalena Ingberg Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1983
0 Christian Superti IK Fyris Uppsala Herrar Olympisk Motion Man Uppsala 1977
0 Anton Odén Trimate Herrar Olympisk Motion Man Oskarshamn 1988
0 Magnus Ljunggren Ironmaniac Triathlon Club Herrar Olympisk Motion Man Trosa 1965
0 Nicklas Johansson Norrköping Triathlon Herrar Olympisk Motion Man Skärblacka 1974
0 Frida Franzon Damer Olympisk Motion Kvinna Bro 1995
0 Cecilia Mårtensson Umara sports club Damer Olympisk Motion Kvinna Stockholm 1976
0 Victoria Björklund Team Power Woman Damer Olympisk Motion Kvinna Mjölby 1981
0 Ole Hansen IK NocOut.se Herrar Olympisk Motion Man Linköping 1972
0 Jacob Winqvist Umara Sports Club Herrar Olympisk Motion Man Stockholm 1984
0 Louise Svensson IK Nocout.se Damer Olympisk Motion Kvinna Linköping 1977
0 Fredric Hedlund Mörkarna Tri Norrköping Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1973
0 Jerry Onmalm Mörkarna Herrar Olympisk Motion Man Norrköping 1991
0 Hans-Ola Johansson Herrar Olympisk Motion Man Mjölby 1957

Sprint / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Johan Hallin IK Nocout.se Herrar Sprint Motion Man Linköping 1901
0 Jenny Lindblom Åkersberga triathlon Damer Sprint Motion Kvinna Norrtälje 1979
0 Christoffer Croné Borensbergs if Herrar Sprint Motion Man Linköping 1991
0 Regina Wibom Sjöbäck Damer Sprint Motion Kvinna Trekanten 1978
0 Anna Fransson Damer Sprint Motion Kvinna Ingelstqd 1971
0 Martina Gedda Damer Sprint Motion Kvinna Odensbacken 1983
0 Maria Tjäder Damer Sprint Motion Kvinna Vikingstad 1968
0 Oscar Tjäder Herrar Sprint Motion Man Linköping 1993
0 Olov Johansson Berg IK NocOut.se Herrar Sprint Motion Man Linköping 1987
0 Krister Björkegren Linköping Herrar Sprint Motion Man Västervik 1970
0 Ragnhild Faust Faust&Furious Damer Sprint Motion Kvinna Stockholm 1988
0 Karin Wendel Heleneholms IF Tri Team Damer Sprint Motion Kvinna Limhamn 1984
0 Tomas Wessbo Magnus Holm Triathlon Herrar Sprint Motion Man Linköping 1984
0 Anna Frisén Damer Sprint Motion Kvinna Skövde 1982
0 Magnus Thor IK NocOut.se Herrar Sprint Motion Man Linköping 1957
0 Sebastian Winkler Herrar Sprint Motion Man Norrköping 1965
0 Marie Hanson Damer Sprint Motion Kvinna Linköping 1997
0 Timmy Onmalm Mörkarna Tri Norrköping Herrar Sprint Motion Man Norrköping 1997
0 Madelen Tonström IK NocOut.se Damer Sprint Motion Kvinna Linköping 1978
0 Robin Gustavsson Trafikverkets fritidsförening Herrar Sprint Motion Man Norrköping 1992
0 Linda Eriksson Trafikverkets Fritidsförening Linköping Damer Sprint Motion Kvinna Linghem 1979
0 Mathias Meunier Team Zur Ruhe Herrar Sprint Motion Man Linköping 1997
0 Magnus Holm Herrar Sprint Motion Man Vedevåg 1987
0 Maija Vilkina Damer Sprint Motion Kvinna Linköping 1981
0 Charlotte Rehme Team Rehme Damer Sprint Motion Kvinna Bromma 1971
0 Johanna Rehme Team Rehme Damer Sprint Motion Kvinna Bromma 1996
0 Louise Rehme Team Rehme Damer Sprint Motion Kvinna Bromma 1999
0 Erik Rehme Team Rehme Herrar Sprint Motion Man Bromma 2002
0 Joakim Eriksson Remmo Herrar Sprint Motion Man Huddinge 1972
0 Jessica Bring Damer Sprint Motion Kvinna Linköping 1988
0 Linda Walhelm Damer Sprint Motion Kvinna Linköping 1981
0 Håkan Odin Hjulsbro IK Herrar Sprint Motion Man Linköping 1974
0 Johan Grönqvist Östra Ryd Herrar Sprint Motion Man Östra Ryd 1984
0 Anders Barkstedt Norrköping Herrar Sprint Motion Man Norrköping 1969
0 Kenth Åstrand Norrköping Herrar Sprint Motion Man NORRKÖPING 1973
0 Karin Jakobsson Damer Sprint Motion Kvinna Norrköping 1959

Stafett / Motion

Startnummer Namn Lag Klass Ort Födelseår
0 Liana Papadopoulou Liten men stark Stafett Sprint Motion Linköping 1992

Tri4fun 6-15 år

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
0 Matilda Eliasson Kalmar RC Triathlon Tri4fun 9-11 år (född 2009-2011) Kvinna Ljungbyholm 2010
0 Wilma Danielsson IK Fyris Uppsala Tri4fun 12-13 år (född 2007-2008) Kvinna STORVRETA 2007
0 Tilda Thörnberg LGIF Tri4fun 9-11 år (född 2009-2011) Kvinna Linköping 2009
0 Wilmer Karlsson Tri4fun 9-11 år (född 2009-2011) Man Linköping 2009
0 Marcus Nilsson Stockholm City Triathlon Tri4fun Öppen Klass fr. 6 år (född 2014 eller tidigare) Man SOLNA 2011
0 Caroline Rehme Team Rehme Tri4fun 14-15 år (född 2005-2006) Kvinna Bromma 2005
0 Emil Jorme Väsby SS Triathlon Tri4fun 12-13 år (född 2007-2008) Man Sollentuna 2008