Anmälda till Sala Silverman 2021 Avancerad sök

Medeldistans Senior & Master / Tävlingsklass

Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
Joakim Gartmark Spårvägen Simförening Herrar Senior 20- Man Spånga 1990
Thomas Bergstrand Stockholm City Triathlon Herrar Master 55-59 Man Älvsjö 1961
Jonas Wiklund RODEN TRIATHLON KLUBB Herrar Master 50-54 Man Vallentuna 1971
Simon Söderroos Eskilstuna IK Herrar Master 35-39 Man Kvicksund 1986
Erik Olsson Västerås Cykelklubb Herrar Master 45-49 Man Västerås 1972
Sofus Kreutzmann Lidingö triathlon Herrar Master 45-49 Man Lidingö 1973
Michael Skogeland SPIF Triathlon Herrar Master 50-54 Man Tullinge 1971
Sara Connysson IK Fyris Triathlon Damer Master 45-49 Kvinna Uppsala 1901
Göran Öhman Gille IFK Sala Herrar Master 40-44 Man Vallentuna 1981
Håkan Rindegren IK Nocout.se Herrar Master 55-59 Man Linghem 1965
Jerome Senaneuch Fredrikshof IF CK Herrar Master 45-49 Man Tullinge 1976
David Zaremba Saltarö Joggers Triathlonklubb Herrar Master 40-44 Man Värmdö 1901
Magnus Andersson Terrible Tuesdays Triathlon Club Herrar Master 45-49 Man Nacka 1972
Jannice persson FrostaMultisport Damer Master 50-54 Kvinna HÄSSLEHOLM 1969
Sabina Nilsson Frosta multisport Damer Master 35-39 Kvinna Höör 1983
Anders Nordin Oslo Idrettslag Triatlon Herrar Senior 20- Man Oslo 1991
John Mellbin IFK Sala Herrar Master 45-49 Man Sala 1974
Johan Isacson SPIF Herrar Master 70-74 Man Segeltorp 1949
Andreas Rexander Andreas Rexander Herrar Master 50-54 Man Alingsås 1970
Patrik Söderhjelm Umara Sports Club Herrar Master 50-54 Man Västerås 1969
Mariana Edge SPIF Damer Master 40-44 Kvinna Sollentuna 1980
Charlotte Rørdam Åkersberga Triathlonförening Damer Master 50-54 Kvinna Åkersberga 1970
Tommy Lusth Stockholm City Triathlon Herrar Master 50-54 Man Haninge 1970
Kenneth Pettersson IFK Sala Herrar Master 55-59 Man Sala 1966
Åsa Ceder EIK Damer Master 50-54 Kvinna Sparreholm 1968
Pepe Herrera Stockholm City Triathlon Herrar Master 45-49 Man Sundbyberg 1972
Rikard Ambumsgård Stockholm city triathlon Herrar Master 45-49 Man Johanneshov 1974
Camilla Eriksson Ifk Sala Damer Master 35-39 Kvinna Sala 1983
Klara Almroth IFK Sala Damer Master 40-44 Kvinna Västerås 1979
Pysse Johansson IFK Sala Damer Master 40-44 Kvinna Bro 1977
Veronica Hammarstedt IFK Sala Damer Master 45-49 Kvinna Ransta 1975
Jessica Nordström IFK Sala Damer Master 45-49 Kvinna Sala 1974

Medeldistans Junior 18-19 år / Tävlingsklass

Inga anmälda
Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår

Medeldistans / Motion

Startnummer Namn Klubb Klass Ort Födelseår
67 daniel jönsson gävle 1990
68 viktor Wesslén gävle 1991
69 Daniella björn gävle 1994
66 Staffan Eriksson TEAM RLW & friends Stockholm 1993
65 Olof Isacson Team RLW & Friends Göteborg 1993
64 Fabian Källström Stockholm 1993
63 Jenny Jörgensen Lidingö triathlon Lidingö 1976
62 Daniel Sawano Umara Sports Club Älvsjö 1975
61 Elin Liljeblad Nyköping 1977
60 Henrik Wergeland Stockholm 1992
59 Reine Gunnarsson Dagdrivarklubben Enskede 1973
58 Eric Lindberg Stockholm 1994
57 Pontus Rutgersson Stockholm Stockholm 1993
55 Linnea Norrman Norra stockholm endurance Österskär 1993
51 Isa Holm Göteborg 1985
52 Johan Högberg GÖTEBORG 1976
50 Jenny Bolander IK NocOut.se Linköping 1972
49 Martin Wering Sollentuna 1986
48 Rickard Öster Solna 1985
47 Henrik Nilson Roslagens triathlon Upplands Väsby 1963
46 Christian Vos Enebyberg 1993
45 Johan Svensson Uppsala Uppsala 1978
43 David Jonsson Västerås Cykelklubb Stockholm 1994
44 Susanna Nygårds Stockholm 1992
42 Thomas Holmgren Falun 1987
39 Niklas Hult Malmköping Malmköping 1989
40 Anna Wikström Malmköping Hägersten 1971
41 Pernilla Ohlsson Malmköping Malmköping 1967
38 Hans Berg Bakers STOKHOLM 1976
37 Philip af Robson Hellas Frostbite Swimrun Stockhlolm 1972
36 Anna Westling Bro 1978
35 Karin Messing Västerås 1986
34 Fabian Arnberg Stockholm Stockholm 1979
33 Jonas Olofsson Stockholm City Triathlon Stockholm 1978
32 Wendy Broadgate Stockholm City triathlon Tullinge 1970
31 Josefin Larsson - Stockholm 1986
30 Mats Johansson Helsingborg 1969
29 Przemyslaw Gniewek Yes Was Podcast Sport Club Södertälje 1989
28 Daniel Karlgren Axa Sportsclub Stockholm 1975
27 Vilhelm Sundström Roden Triathlon Club Stockholm 1969
26 Stéphane Jetté GT & Lime Västra Frölunda 1967
24 Johanna Janing Saltsjö-Boo 1978
25 Josefin Janing Älta 1977
23 Pierre Lavaine Alingsås 1967
0 Jasmin Ahnfors IK Fyris Triathlon Knivsta 1987
22 Johanna Andersson Linköping 1972
21 Hans Anebreid Dagdrivarklubben Askim 1973
20 Gunnar Littbrand Vallentuna 1968
19 Martin Kardell Uppsala Titans Storvreta 1982
18 Jerry Engström Öna sk Nacka Strand 1977
17 Martin Jansson Öns.Sk Mora 1978
16 Niklas Palmestedt ÖNA SK Mora 1978
15 Johan Bodins ÖNA SK Mora 1977
13 Tobias Magnusson Öna SK Mora 1978
12 Howard Leamon Sala 1976
11 Henrik Arthursson Hagunda IF Vänge 1978
10 Wilna Visser Stockholm City Triathlons Club Stockholm 1969
9 Janne Bogren Täby 1970
8 Johan Hasselgren Lubban IF Uppsala 1963
7 Tobias Olli Fredrikshof CK SOLNA 1986
6 Tina Frohm Enköping Enköping 1987
5 Chris Stiebel Täby 1985
3 Markus Alden The Aldèns Västerås 1979
4 Therese Kallerman Västerås 1978
2 Mats Rosen Kalmar 1975
1 Erik Gustafsson Norra Stockholm Endurance Vaxholm 1972

Medeldistans / Motion / Stafett

Namn Lag Klass Ort Födelseår
Peter Berglund Andersson Din Tandläkare i Sala SALA 1968

Sprint / Motion

Namn Klubb Klass Ort Födelseår
Olle Nilsson Ifk sala Sala 2004
Linda Bergman Sala 1973
Daniel Eskilsson Vittinge Danderyd 1980
Niclas Falk Uppsala Uppsala 1974
Christer Gustafsson IFK Sala Salbohed 1956
Anders Eriksson IFK Sala Sala 1966
Bengt Wernmark Bålsta 1974
Sandra Olson Bålsta 1973
Vilhelm Bertilsson Sala 1999
Per Johansson Axa sports club Enköping 1962

Sprint / Motion / Stafett

Namn Lag Klass Ort Födelseår
Joakim Spårebo Team ICG Sala 1974