Anmälda till Sala Silverman 2024 (SM/RM + STC) Avancerad sök

Medel Tävling (SM + STC)

Namn Klubb Klass Kön Födelseår
Carl-Otto Brahm Skövde Triathlonklubb Medeldistans Age Group 50-54 Man 1974
Robert Westman Dalregementets IF Medeldistans Age Group 45-49 Man 1975
Stefan Persson Mind Triathlon Sports Club Medeldistans Age Group 55-59 Man 1965
Linn Egeland Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 30-34 Kvinna 1990
David Karlsson Mind Triathlon Sports Club Medeldistans senior Man 1992
Andreas Ringvall IFK sala Medeldistans Age Group 35-39 Man 1986
Tobias Norestrand Umara Sports Club Medeldistans Age Group 40-44 Man 1982
Sebastian Aldén IFK Sala Medeldistans Age Group 35-39 Man 1985
Albin Carlsson MIND Triathlon Sports Club Medeldistans senior Man 1998
jannice persson Kristianstads TK Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1969
Josefine Flod Triathlon Väst Medeldistans senior Kvinna 1991
Michael Nabb Åkersberga Triathlonförening Medeldistans Age Group 40-44 Man 1982
Bela Hack Norrköping Triathlon Medeldistans Age Group 50-54 Man 1973
Fredrik Hallberg Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 45-49 Man 1979
ola olsson Karlshamns SK Medeldistans Age Group 40-44 Man 1983
Johan Eriksson Karlshamns SK Medeldistans Age Group 55-59 Man 1967
Anna Karin Lepik AXA Sports Club Medeldistans Age Group 65-69 Kvinna 1955
Mattias Nilsson Karlshamns SK Medeldistans Age Group 45-49 Man 1976
Pia S de Beau High Coast Triathlon Club Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1969
Per-Olov Wallin High Coast Triathlon Club Medeldistans Age Group 45-49 Man 1978
Lena Ericsson Norrköping Triathlon Medeldistans Age Group 70-74 Kvinna 1954
Jonas Langman IF Mantra Sport Medeldistans Age Group 30-34 Man 1992
Daniel Swahn Väsby SS Triathlon Medeldistans Age Group 25-29 Man 1995
Petra Uvesten Skövde Triathlonklubb Medeldistans Age Group 40-44 Kvinna 1981
Jimmy Thörnberg MIND Triathlon Sports Club Medeldistans Age Group 35-39 Man 1987
Eva Lidman Luleå Triathlon Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1967
Johan Kumblad SK Ena Medeldistans Age Group 35-39 Man 1986
Mats-Örjan Pogén Lödde Tri Medeldistans Age Group 55-59 Man 1968
Makram Cherif IK NocOut.se Medeldistans Age Group 40-44 Man 1980
Marie Louise Karlander Skellefteå AIK CK Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1966
Jonas Lerneteg Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 40-44 Man 1982
Valentin Bertorelli Stockholm City Triathlon Medeldistans senior Man 1995
johanna hällgren Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 35-39 Kvinna 1985
Gabriel Sandör Terrible Tuesday Athletic Club Medeldistans senior Man 1996
Henrik Egerbo 338 Småland Triathlon & MF Medeldistans Age Group 40-44 Man 1980
Carl Lindgren IFK Sala Medeldistans Age Group 55-59 Man 1965
Tomas Stavbom IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 50-54 Man 1971
Britta Alstad Järfälla Triathlonförening Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1969
Karl Bertrandt Athletic Club Salt Lake Medeldistans Age Group 55-59 Man 1968
Tommy Karlsson Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 55-59 Man 1968
Erik Westerfors Västerås Triathlonklubb Medeldistans Age Group 35-39 Man 1987
Endre Barat Väsby SS Triathlon Medeldistans Age Group 50-54 Man 1973
Carl Bodin IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 30-34 Man 1990
David Helin Umara Sports Club Medeldistans Age Group 30-34 Man 1992
Jonathan Flod Triathlon Väst Medeldistans senior Man 1987
Leif Björkman Qwarnsveden Triathlonklubb Medeldistans Age Group 65-69 Man 1958
Anna Foghammar Åkersberga Triathlonförening Medeldistans Age Group 55-59 Kvinna 1968
Daniel Herstedt Heleneholms IF Medeldistans Age Group 45-49 Man 1975
Howard Leamon IFK Sala Medeldistans Age Group 45-49 Man 1976
Joakim Törnberg Umara Sports Club Medeldistans Age Group 50-54 Man 1971
Jörgen Bengtsson IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 45-49 Man 1976
Jonas Andersson Norrköping Triathlon Medeldistans Age Group 50-54 Man 1970
Lukas Andersson IKHP Huskvarna Medeldistans Age Group 25-29 Man 1995
Lars Smedberg CSK Ludvika Triathlon Medeldistans Age Group 40-44 Man 1984
Paul Schindler Triathlon Väst Medeldistans Age Group 20-24 Man 2000
Astor Gulz IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 25-29 Man 1996
Kenneth Gysing Åkersberga Triathlonförening Medeldistans Age Group 65-69 Man 1957
Pontus Risberg Triathlon Väst Medeldistans senior Man 1995
Hjalmar Stenbeck Umara Sports Club Medeldistans Age Group 30-34 Man 1992
Sebastian Myrdahl Örebro AIK Medeldistans Age Group 30-34 Man 1994
Linus Mood Umara Sports Club Medeldistans Age Group 35-39 Man 1988
Helene Ringberg Järfälla Triathlonförening Medeldistans Age Group 45-49 Kvinna 1978
Thom van Grimbergen Väsby SS Triathlon Medeldistans Age Group 35-39 Man 1989
Daan Gehlen Triathlon Väst Medeldistans senior Man 1997
Rickard Ödgren IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 45-49 Man 1977
Stuart Young Stockholm City Triathlon Medeldistans senior Man 1989
Lisa Johansson IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 45-49 Kvinna 1975
Christer Olsson Västerås Cykelklubb Medeldistans Age Group 60-64 Man 1961
Malin Annebäck Väsby SS Medeldistans Age Group 50-54 Kvinna 1973
Kristoffer Ahlin IFK Sala Medeldistans Age Group 50-54 Man 1972
Simon Wallmark Umara Sports Club Medeldistans Age Group 45-49 Man 1976
Anna Forsgren Stockholm City Triathlon Medeldistans Age Group 50-54 Kvinna 1972
Elin Genneby IFK Sala Medeldistans Age Group 40-44 Kvinna 1981
Marianne Smedmark BAUHAUS Sportklubb Medeldistans Age Group 50-54 Kvinna 1974
Karin Westhead Järfälla Triathlonförening Medeldistans Age Group 40-44 Kvinna 1981
Grace Pold IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 35-39 Kvinna 1988
Torbjörn Jonsson Mölndal Outdoor IF Medeldistans Age Group 50-54 Man 1970
Arne Olsson Roslagens Triathlon IF Medeldistans Age Group 65-69 Man 1955
Joakim Stenman MIND Triathlon Sports Club Medeldistans Age Group 55-59 Man 1965
Rasmus Hafstad IK Fyris Uppsala Medeldistans Age Group 25-29 Man 1995
Veronica Hammarstedt IFK Sala Medeldistans Age Group 45-49 Kvinna 1975
Marcus Brandt Nordic Triathlon & Endurance Club Medeldistans Age Group 40-44 Man 1980
Petter Leife Colting Borssén Triathlonklubb Medeldistans Age Group 40-44 Man 1983
Peter Sennblad IFK Sala Medeldistans Age Group 50-54 Man 1973

Medel Motion

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Födelseår
Richard Hjerpe Frövi IK Medel Herr Man 1979
Magnus Zakrisson Mälarö SOK Medel Herr Man 1975
Mariana Murto Skövde Triathlon Medel Dam Kvinna 1978
Jan Lindkvist Mora CK Medel Herr Man 1968
Ronny Alexandersson Medel Herr Man 1961
Patrik Lundström Medel Herr Man 1983
Michal Moscicki Medel Herr Man 1978
Erik Abrahamsson Stockholm City Triathlon Medel Herr Man 1989
Emil Petersson Medel Herr Man 2004
Chatarina Ståhl Medel Dam Kvinna 1987
John Vahlström Bodens CK Medel Herr Man 1971
Victor Lundqvist EKBR Medel Herr Man 1994
Johanna Green Umara Sports Club Medel Dam Kvinna 1973
Ida Stjärnström She Rise Athletic Club Medel Dam Kvinna 1982
Emma Vickman Köpings cykelklubb Medel Dam Kvinna 1992
David Smeele Medel Herr Man 1996
Niklas Packendorff Järfälla Triathlon Medel Herr Man 1976
Kristian Gustafsson Medel Herr Man 1985
Magnus Jönsson Wedén Norra Stockholm Endurance Medel Herr Man 1974
Henrik Byfeldt Norra Stockholm Endurance Medel Herr Man 1975
Steve McKeever Medel Herr Man 1969
Ulf Edsfors Nilsson Orsa SK Medel Herr Man 1967
Carl Delbom Domnarvets Goif Medel Herr Man 1992
Martin Sjunnestrand Stockholm City Triathlon Medel Herr Man 1983
Graham Kirn Medel Herr Man 1986
Tom Rudberg Medel Herr Man 1990
Pepe Herrera Stockholm City Triathlon Medel Herr Man 1972
Rikard Ambumsgård Stockholm City Triathlon Medel Herr Man 1974
Andre Lagrange Medel Herr Man 1963
Nicklas Nordahl Västerås Triathlonklubb Medel Herr Man 1981
Tea Unnebäck Team Nordic Trail Medel Dam Kvinna 1994
Daniele Amodeo IK Fyris Uppsala triathlon Medel Herr Man 1983
Johan Svensson IK Fyris Uppsala Triathlon Medel Herr Man 1978
Mia Arvholm Toijer Medel Dam Kvinna 1985
Björn Nilsson Medel Herr Man 1975
Per Hagman Team ProPud Multisport Medel Herr Man 1975
Anette Hagman Team ProPud Multisport Kvinna 1975
Elin Goude AXA Sports Club Medel Dam Kvinna 1982
Robert Goude AXA Sport Club Medel Herr Man 1975
Amanda Westerlund Medel Dam Kvinna 1990
Johan Östrand Knivsta CK Medel Herr Man 1981
Kalle Berggren Stockholm City Triathlon Medel Herr Man 1980
Jacob Westerlund Medel Herr Man 1988
Mattias Forsgren Medel Herr Man 1977
Erik Drakenberg Norra Stockhom Endurance Medel Herr Man 1965
Mats Ahlstedt Medel Herr Man 1971
Peter Welzien Medel Herr Man 1975
Ulf Däversjö Medel Herr Man 1979
Joakim Lindbom Colting Borssén Triathlonklubb Medel Herr Man 1966

Medel Stafett

Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Födelseår
Fredrik Zreloff Karlstad Ringvalla masters 1987
Björn Wimnell Tre Gringos P72 1972

Sprint Tävling / Para (SM)

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Födelseår
Rebecka Carlsson Bauer Endurance Club PTWC1 Damer Kvinna 1987
Andreas Edquist IK NocOut.se PTS3 Herrar Man 1990

Sprint Tävling

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Födelseår
Simon McVitty Östborg Nordic Triathlon & Endurance Club Sprint Junior Herr Man 2005
Alma Bergqvist IFK Sala Sprint Junior Dam Kvinna 2005
Viktoria Aldén IFK Sala Sprint Dam Kvinna 1992

Sprint Motion

Namn Klubb Startgrupp Klass Kön Födelseår
Desirée Lingsell IK NocOut Sprint Motion Dam Kvinna 1990
Henrik Ivarsson KGK IF Sprint Motion Herr Man 1969
Johan Fahlström IFK Sala Sprint Motion Herr Man 1970
Sadie Ford Sprint Motion Dam Kvinna 2007
Linda Öström Sprint Motion Dam Kvinna 1993
Katerina Knutsson Sprint Motion Dam Kvinna 1960
Filip Knutsson Sprint Motion Herr Man 1992
Fredrik Södersten Örbyhus IF Sprint Motion Herr Man 1972
Fredrik Pettersson Örbyhus IF Sprint Motion Herr Man 1983
Anders Söderlund Österväga Fitness Sprint Motion Herr Man 1983
Anders Nilsson Österväga fitness Sprint Motion Herr Man 1983
Essy Dahlin Sprint Motion Dam Kvinna 1980
Thomas Drapier Örbyhus IF Sprint Motion Herr Man 1986
Sebastian Näslund Sprint Motion Herr Man 1973

Sprint Stafett

Namn Klubb Lag Startgrupp Klass Födelseår
Christer Gustafsson Västerfärnebo AIK Like a Gust 1956
Aura Alarcon Knivsta CK Team As 1982
Sanna Lindgren Stockholmssnäckorna 1971
Frida Ekman Classes Döttrar 1985
Torbjörn Ekman Classes Mågar 1984