Anmälda till Svartåloppet 2021 Avancerad sök

2,5 km

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
429 Beppe Foberg Läth Degerfors Barn tom 12år Man s 2016
430 Svante Foberg Läth Svartå Barn tom 12år Man s 2014
431 Mikael Läth Svartå Vuxna gå/lunka/löp Man s 1978
432 Vidar Lonnfors Vesterinen x Barn tom 12år Man s 2019
434 Hilda Lindgren Degerfors Barn tom 12år Kvinna s 2013
435 Agnes Lindgren Degerfors Barn tom 12år Kvinna s 2011
433 Malin Danielsson Skagerstrands Vuxna gå/lunka/löp Kvinna s 1979
436 Therese Lindgren Degerfors Vuxna gå/lunka/löp Kvinna s 1985
401 Leo Åström Laxå Barn tom 12år Man Laxå 2019
402 Maria Åström Nature Running Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Laxå 1986
403 Elin Ingvarsson Granbergsdals IF Barn tom 12år Kvinna Karlskoga 2010
404 Gabriel Laine Karlskoga friidrott Barn tom 12år Man Svartå 2009
405 Wilfred de Bruin Barn tom 12år Man Åtorp 2016
409 Gunnar Arvidsson Vuxna gå/lunka/löp Man Degerfors 1934
410 Ludwig Jalakas Karlskoga FI Barn tom 12år Man Karlskoga 2010
411 Jonna Gräsberg Barn tom 12år Kvinna Degerfors 2013
412 Mathias Gräsberg Barn tom 12år Man Degerfors 2016
408 Ossian Winther Svartå Barn tom 12år Man Svartå 2014
407 Ronja Winther Svartå Barn tom 12år Kvinna Svartå 2017
406 Villy Winther Svartå Vuxna gå/lunka/löp Man Svartå 1980
413 Monica Karlsson Skogskärrs NF Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Åtorp 1950
414 Ilona Karlstad Skogskärr Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Åtorp 1977
415 Sisko Pettersson Svartå Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Svartå 1948
416 Åke Schwartz Vuxna gå/lunka/löp Man Degerfors 1935
417 Marianne Blomqvist Schwartz Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Degerfors 1944
418 Bo Kristoffersson Svartå Vuxna gå/lunka/löp Svartå 1964
419 Carina Jonsson Svartå Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Svartå 1966
420 Niko Vesterinen Vuxna gå/lunka/löp Man Karlskoga 1989
421 Leevi Lonnfors Vesterinen Barn tom 12år Man Karlskoga 2017
422 Alex Bouvin Kurtti Vuxna gå/lunka/löp Man Örebro 2000
423 Hampus Östring KFUM Örebro Friidrott Vuxna gå/lunka/löp Man Örebro 2008
424 Lea Gräsberg Barn tom 12år Kvinna Degerfors 2015
425 Albin MATTSSON Barn tom 12år Man Degerfors 2010
426 Anette Nordström Eskilstuna Vuxna gå/lunka/löp Kvinna Svartå 1968
427 Paul Nordström Vuxna gå/lunka/löp Man Svartå 1968
428 Lyvån Lidén Karlskoga Friidrott Barn tom 12år Kvinna Karlskoga 2014

5,5 km

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
253 Ida Lilja Skagerstrands Damer Kvinna s 1980
257 Alexandra Skjerdahl x Herrar Man s 2006
258 Frida Skjerdahl x Damer Kvinna s 2010
259 Lena Skjerdahl x Damer Kvinna s 1972
261 Marie-Louise Evans Svartå Damer Kvinna s 1961
254 Patrik Forsberg Skagerstrands Herrar s 1968
255 Peter De Bruin Skagerstrands Herrar Man s 1963
201 Jon Eriksson Laxå OK Herrar Man Laxå 1980
202 Ronny Arvidsson Karlskoga Friidrott Herrar Man Karlskoga 1982
203 Fredrik Wallin Herrar Man Deje 1983
204 Linn Kvick Damer Kvinna Degerfors 1990
205 Sofia Ingvarsson Granbergsdals IF Damer Kvinna Karlskoga 2007
206 Torbjörn Björn Karlskoga LCK Herrar Man Karlskoga 1974
207 Rebecca Landö Damer Kvinna Karlskoga 1993
208 Mikael Israelsson Herrar Man Karlskoga 1987
209 Rasmus Wilson Ingen Herrar Man Karlskoga 2002
211 Alexander Karlsson Karlskoga Herrar Man Karlskoga 2002
212 Jörgen Myhrman Degerfors Herrar Man Degerfors 1948
213 Oliwer Jalakas Karlskoga FI Herrar Man Karlskoga 2008
214 Sofie Andersson Karlskoga FI Damer Kvinna Karlskoga 1976
215 Björn Kleven Herrar Man Karlskoga 1998
216 Ella Laine Karlskoga Friidrott Damer Kvinna Svartå 2006
217 Helena Karlsson Damer Kvinna Åtorp 1968
218 Hannah Nordin Damer Kvinna Åtorp 2003
220 Tina Karlsson Vretstorps IF Damer Kvinna Vretstorp 1973
210 Helena Dahlke Svartå Damer Kvinna Svartå 1985
221 Roger Karlsson Svartå IF Herrar Man Svartå 1972
222 Lars Broström Degerfors OK Herrar Man Degerfors 1952
223 John Norudde Herrar Man Karlskoga 1996
224 Ingrid Norudde Damer Kvinna Karlskoga 1964
225 Ester Skoglund Östansjö SK Damer Kvinna Tived 2007
226 Maria Skoglund Östansjö SK Damer Kvinna Tived 1977
227 Hannah Linder Svartå IF Damer Kvinna Svartå 1990
228 Andreas Linder Karlskoga Herrar Man Karlskoga 1989
229 Patrik Kvick Herrar Man Degerfors 1966
219 Marion Marshall Damer Kvinna kristinehamn 1991
230 Johan Marshall Herrar Man kristinehamn 1980
231 Stig Ovén Granbergsdals IF Herrar Man Karlskoga 1951
232 Eva Ovén Granbergsdals IF Damer Kvinna Karlskoga 1953
233 Linda Schreiber Karlskoga friidrott Damer Kvinna Karlskoga 1974
234 Alva Schreiber Damer Kvinna Karlskoga 1998
235 Ellen Karlsson Damer Kvinna Karlskoga 1991
236 Mia Lonnfors Damer Kvinna Karlskoga 1961
237 Elin Lonnfors Damer Kvinna Skogås 1988
238 Sara Lonnfors Damer Kvinna Karlskoga 1990
239 Annie Lonnfors Damer Kvinna Karlskoga 1993
240 Astrid Magnusson Svartå IF Damer Kvinna Degerfors 2011
241 Noa Magnusson Svartå IF Herrar Man Degerfors 2008
242 Ann-Louise Magnusson Skagerstrands Damer Kvinna Degerfors 1981
243 Karin Foberg Svartå IF Damer Kvinna Svartå 1982
244 Eva Björk Ramnäs Damer Kvinna Ramnäs 1969
245 Vivian Marshall Damer Kvinna Grästorp 1994
246 Thomas Carl Mustonen Herrar Man Laxå 1978
247 Andreas Jonsson Laxå Herrar Man Laxå 1990
248 Lone Atterstig Svartå Damer Kvinna Svartå 1964
249 Anders Atterstig Svartå Herrar Man Svartå 1952
250 Rebecka Nylèn Degerfors Ok Damer Kvinna Hällefors 1999

14 km

Startnummer Namn Klubb Klass Kön Ort Födelseår
46 Camilla Bergdahl Aero trc Kga Damer Kvinna s 1969
45 Albin Eriksson Skattkärr Herrar Man s 1999
44 Amanda Nylén Degerfors OK Damer Kvinna s 1999
43 Peter Korhonen Rudskoga if Herrar Man s 1981
42 Peter Törnqvist Östansjö SK Herrar Man s 1969
41 Tomas Karlsson Vretstorp IF Herrar Man s 1970
40 Elina Larsson Örebro Damer Kvinna s 1984
39 Anna Karin Björfelt Team Skoglöfs bil Damer Kvinna s 1970
35 Max Gunnarsson Svartå IF Herrar Man s 1991
38 Nicklas Johansson Immetorp Herrar Man s 1988
36 Helena Götmar Götmars Damer Kvinna s 1972
37 Marcus Götmar Skagerstrands Herrar Man s 1973
1 Mattias Moss Osynligamannens IF Herrar Man Hammarö 1975
2 Malin Helgman Damer Kvinna Karlstad 1996
3 Leif Helgman IF Göta Karlstad Herrar Man Karlstad 1961
4 Anton Helgman Gärdet Herrar Man Stockholm 1993
5 Maria Jensen Gärdet Damer Kvinna Stockholm 1992
6 Alexander Hellqvist Herrar Man Karlskoga 1989
7 Kalle Adrian Bergdahl Herrar Man Degerfors 1974
8 Clinton Ramstadius Herrar Man Kristinehamn 1979
9 David Andersson Östra Almby FK Herrar Man Örebro 1980
10 Lars Holmgård Kils OK Herrar Man Karlstad 1964
11 Jonny Larsson Östansjö SK Herrar Man Laxå 1961
12 Håkan Pettersson Herrar Man Fagersta 1987
13 Stefan Arvidsson Herrar Man Degerfors 1969
14 Johan Ingjald IF Start Herrar Man Örebro 1987
15 Simon Sveder Hällefors LK Herrar Man Hällefors 1991
16 Kent Johansson Östansjö sk Herrar Man Kumla 1968
17 Brian Nilsson Hällefors Herrar Man Hällefors 1995
18 Simon Nyreröd Kristinehamns OK Herrar Man Kristinehamn 1991
19 Ulf Febring Lidköpings VSK Herrar Man Lidköping 1972
20 Daniel Eriksson IF Start Herrar Man Örebro 1989
21 Jonatan Olsson Herrar Man Älvsjö 1981
22 Ingvar Skoglund Östansjö SK Herrar Man Tived 1973
23 Mattias Larsson ÖSTANSJÖ SK Herrar Man Hallsberg 1972
24 Fredrik Mälman Herrar Man Degerfors 1986
25 Håkan Andersson KFUM Örebro Friidrott Herrar Man Hällefors 1982
26 Maria Granath BerberIS Damer Kvinna Örebro 1978
27 Lotta Larsson Damer Kvinna Åtorp 1983
28 Hannu Huhtakangas Herrar Man Karlskoga 1958
29 Philip King Hälle IF Herrar Man Hindås 1974
30 Anders Birath Svartå IF Herrar Man Svartå 1974
31 Andreas Marshall HT Development Herrar Man Grästorp 1994
32 Dzenan Plivac Kristinehamn Herrar Man Kristinehamn 1977
33 Micke Olsson Strömtorp IK Herrar Man Degerfors 1981
34 Anders Brunzell Herrar Man Karlskoga 1963